Perception (Prozíravost) Daniel Pierce

Daniel Pierce

Daniel Pierce

Doktor Daniel Pierce je univerzitním profesorem neurovědy bojujícím se schizofrenií, který je rekrutován FBI, aby jim pomáhal řešit ty nejsložitější případy.

Sezóny 3
2012 - 2015

Jeho dokonalá znalost lidského chování a mistrovské chápání mysli mu dává neuvěřitelnou schopnost číst v lidech. Má zvláštní dar, který mu umožňuje vidět vzorce a prohlédnout lidské emoce, aby věděl, co se v nich skrývá. Avšak často trpí schizofrenickými halucinacemi a ne zrovna dobrými sociálními dovednostmi, které mu často komplikují jeho práci. Jeho halucinace mu umožňují spojit věci, které jeho vědomá mysl ještě nechápe.

Jeho nekonvenční způsoby mu také ztěžují navázání bližšího přátelství a vztahu, po kterém prahne.


Informace, které vyplynuly z dílů seriálu:
3.díl – Daniel byl, předtím než se začaly projevovat jeho psychické problémy, mozkový chirurgem a napsal i knihu.
Jeho problémy začaly v létě roku 1986. Koupil lístky na koncert skupiny Tears For Fears, kam ale nešel ze strachu z toho, že by vládní skenery na veřejných místech monitorovaly jeho myšlenky. Přesto si ale vsugeroval, že tam šel s Natalií, tlačili se dopředu a málem je ušlapali na Parketu. To mu ale Natalie vyvrátila s tím, že ho na ten koncert pozvala, ale on ji odmítl a tak tam musela jít s Joshem Lewisem.
Když Daniel přijímal Lewickiho, řekl mu: „Plán rovná se zdravý rozum“, což v praxi znamená, že ho má držet zaměstnaného, organizovaného a má mu hledat co nejtěžší hádanky, aby zaměstnal svou mysl.

7.díl – Poté, co Kate odjela do D.C., byl na tom špatně a šel se dobrovolně léčit do Rexfordské psychiatrické léčebny. Zde potkal Maxe, který tam dělal ošetřovatele.
Danielova slova: „Byl chytrý. Nebral si ty moje kecy. Když jsem se stabilizoval, nechtěl jsem zůstat na práškách, ale věděl jsem, že potřebuju někoho, komu můžu věřit, aby na mě dohlédl, aby mě držel organizovaného a na dietě. Slíbil jsem mu, že když půjde do Chicaga, dám mu místo asistenta učitele, aby mohl dokončit školu.“
Danielovi byla schizofrenie diagnostikována, když mu bylo 22 let.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Budoucnost seriálu

Seriál Perception byl bohužel po třech řadách zrušen a dalších dílů se již nedočkáme. Patnáctou epizodou dáváme tedy doktoru Danielu Piercovi sbohem.

Stav překladu

Epizoda S03E15: Run

cz100%
DOKONČENO

Tento díl pro vás překládá Milenka

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama