Person of Interest (Lovci zločinců) Samaritán

Samaritán

Samaritán

V seriálu „Person of Interest“ byla jmenována již řada projektů podobným stroji Harolda Finche, všechny byly neúspěšné, a tak diváci žili v tom, že stroj Harolda Finche je jedinečný, tuto teorii však tvůrci seriálu vyvrátili v epizodě Lethe a Aletheia, kdy se na scéně objevil Arthur Claypoole, který vyrukoval se svým Samaritánem.


1 0
12.1.2014

První zmínka: s03e11 – Lethe

Objevuje se v epizodách: Lethe (s03e12), Aletheia (s03e13)


Tvůrce: Arthur Claypoole

Vznik: Po jedenáctém září vláda zaměstnala své nejlepší odborníky snahou vybudovat systém, který by všechno sledoval a přišli i za Arthurem Claypoolem. Ten začal pracovat ihned a v roce 2005 byl velice blízko tomu uvést svůj stroj do pohybu, ale pak všechny projekty (Staller Wind, Tides, Genysis, Futermap, Genoa) včetně jeho Kongres ukončil a během šesti měsíců byli všechny pryč. Pro samaritána si přišli 25. února 2005 a odůvodnili to porušováním občanských práv, ale pravý důvod byl, že Harold Finch svůj stroj (systém) dokázal postavit jako první.

Specifikace: Jeho primární funkcí je detekovat potencionální teroristické činy pomocí analýzy všemožných rozsáhlých dat. Měl by mít schopnost předvídat násilné zločiny a navrhovat strategické protiopatření dříve, než pachatelé začnou jednat. Systém byl navržen, aby fungoval autonomně, průběžně se adaptoval a sám vylepšoval na základě předchozích skutečností. Jedná se o opravdovou umělou inteligenci.

Cesta: Po Samaritánovi jde Kontrolní, která kvůli tomu chce dostat Arthura i Harolda, ti však stihnou utéct a dostat se včas na místo, kde Arthur schovává od 24. února 2005 pevné disky (den předtím než si pro ně přišla vláda) – bezpečnostní schránka na jméno Rudiger Smoot, box 433. Všichni jsou však vzápětí obklíčeni vládním týmem a Vigelance. Aby se Samaritán nedostal do nepovolaných rukou, je Arthur nucen jej zničit. Nebo to tak alespoň vypadá. Tajná čínská skupina, která se zajímala již o stroj Harolda Finche, však stihla disky ukořistit dříve a namísto nich umístit do úschovny pouze padělky.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

43%
27%
12%
9%
8%
169 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie