Person of Interest (Lovci zločinců)
95/100 - 159×

Person of Interest(Lovci zločinců)

Společensko-kritický seriál od Jonathana Nolana (Temný rytíř), který odráží, stejně jako například Homeland, důsledky jedenáctého září. Především se ale zaměřuje na problematiku vládního sledování, a to očima akčního a špionážního thrilleru.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | CBS | 42 minut
žánr
Akční, Sci-fi, Thriller
hrají
Michael Emerson (Harold Finch), Amy Acker (Samantha Groves (Root)), Sarah Shahi (Sam Shaw), Taraji P. Henson (Joss Carter),

Se Sarah Shahi o aktuálním dění v seriálu a její postavě

Se Sarah Shahi o aktuálním dění v seriálu a její postavě

Přečtěte si rozhovor s představitelkou Sam Shawové, Sarah Shahi, který před pár dny udělala pro Entertainment Weekly. Sarah mluví o své ne/smrti v seriálu, o odchodu a o natáčení s dvojčaty v břiše.

11 0
14.1.2015
TheDarkKnight

Se Shaw jsme se museli rozloučit proto, že čekáte dvojčata. Trochu hořkosladká záležitost, nemyslíte?
Takový je život.

Jaký máte pocit z toho, že svůj seriál opouštíte z takhle radostného důvodu?
Ani se mi nechce věřit, že se mi už teď ženou slzy do očí. Povím vám něco, co si sama neustále opakuji: Vzpomínám si, že když Jonah [Nolan] s Gregem [Plagemanem] vloni mluvili o odchodu Taraji [P. Henson], tak říkali, že příběh každé postavy má vlastní začátek, střed a konec. Každá cesta někde začíná, někudy prochází a někde končí. Takže nevím, jestli se s postavou Shaw budu muset rozloučit nadobro, a to čistě jen proto, že otázkou za všechny prachy zůstává, jestli je skutečně mrtvá, nebo ne. Ale vzhledem k tomu, jak to teď se mnou vypadá, by pro mě určitě byla velká výzva se po pár měsících najednou vrátit se dvěma novorozenci do práce a nejenom znovu vypadat jako ta postava, ale také dostát fyzickým nárokům, které jsou s jejím ztvárňováním spojené. Ale kdo ví? Zatím se s tou postavou musíme rozloučit. Jestli se s ní ještě někdy shledáme, je ve hvězdách.

Přišlo vám obtížné ze seriálu odejít?
Když se z vás stane rodič, na ničem jiném už tolik nezáleží. Zůstat v práci by pro mě bylo nemožné. V první řadě mi jde o zdraví a pohodlí mých dětí, takže když se na to podíváte z tohoto úhlu pohledu, není co řešit. Tu postavu mám ale velmi ráda; zbožňuji, jak je dynamická, a s nesmírnou radostí jsem si každý týden v televizi hrála na superhrdinku. Takže v tomhle ohledu byl můj odchod opravdu hořký.

Jak jste tu velkou novinu oznámila producentům?
Postupně jsem je seznamovala s celou situací. Nejdřív jsem jim řekla, „Chlapi, jsem těhotná,“ na což oni zareagovali, „Pánejo! To je bezva. V kolikátém jsi měsíci?“ A hned nato jim povídám: „Tak jsem zrovna byla u doktora, a čekám dvojčata.“ „Ježiš! Aha… Kurňa!“ Prostě jsem jim dávala jednu ránu za druhou. Vzali to ale skvěle, a protože jsou to sami otcové, dobře věděli, jaká radost děti jsou. Přizpůsobit se mému stavu ale nebylo nejsnadnější. V seriálu si 99 % všech akčních scén točím sama, takže se hodně věcí muselo přepsat, abych si neublížila. Ve scénářích navíc bylo pár věcí, které se zpočátku jako žádný kaskadérský kousek nejevily, ale když v sobě člověk nese dva človíčky, je to hned jiné kafe. V takovém případě je občas i obyčejná chůze kaskadérský kousek.

Diskutovali jste například o tom, že byste těhotenství vepsali do pořadu?
Ano. Kreativně sice na směřování a vývoj té postavy nemám žádný vliv, ale naléhala jsem, aby ta postava zůstala sama sebou. Nechtěla jsem, aby ta moje akční hrdinka najednou začala vysedávat schovaná za stolem, aby kvůli mým vlastním fyzickým neschopnostem museli tvůrci omezovat schopnosti mé postavy. Takže jsem je prosila, aby do poslední chvíle tu postavu ctili, aby ji nechali odejít s pistolí v ruce, aby se jen proto, že jsem těhotná, nijak neostýchali.

Jak přesně se ta postava dala uctít?
To, jak to s ní nakonec dopadlo, je podle mě dokonalý příklad. Já sama jsem tu postavu vždycky brala tak, že se ani trochu nebojí smrti, že ujíždí na adrenalinu a má strašně ráda násilí. Takže mi pro ni přišlo přirozené, že se vrhla do takové situace. Jí to přišlo jako zábava. Kdyby to neudělala, měla by pocit, že nežije. S pobavenou jiskřičkou v oku se postavila tváří v tvář smrti… a pak střih a byl konec. Myslím, že tohle pro ni byl dokonalý konec. Kdyby si Shawová mohla vybrat, jak odejít, vsadím se, že by si zvolila tohle.

Povězte mi o tom polibku mezi Root a Shaw. Vložili jste ho tam čistě jen pro fanoušky?
Nejvtipnější je, že zatímco já mám s líbáním žen díky seriálu Láska je Láska dost zkušeností, pro Amy [Acker] to byl první lesbický polibek. Já už jsem prostě taková lesbická veteránka. Amy se v tom dílu navíc líbala skoro s každým – třeba s Fuscem. Myslím si ale, že by před ním stejně asi dala přednost mně. Jinak ale máte pravdu – mám pocit, že to tam bylo v první řadě kvůli fanouškům. V tomhle směru jsme se mimochodem s producenty hodně handrkovali. Oni mi totiž tvrdili, že Shawová moc dobře věděla, že jde na smrt – že nemá šanci dostat se z boje proti desítce agentů Samaritána živá –, takže ten polibek byl podle nich v podstatě na rozloučenou. Jenže já to viděla jinak. A i teď si stojím za tím, že Shawová by do žádné situace nešla rozhodnutá, že zemře. Myslím, že touha po přežití by u ní vždy zvítězila. Takže podle mě chtěla tím polibkem v podstatě jen říct: „Root, laskavě už zavři klapačku.“ Spíše než cokoliv jiného mi to připadalo, jako by se snažila uklidnit vřeštící dítě: „No tak teda dobře. Dám ti, co chceš, ale už buď tiše!“ Prostě něco takového. Ale znovu opakuji, že mi přišlo, že je to tam hlavně kvůli fanouškům.

Teď to každopádně existuje i v podobě gifu.
Přesně tak. Je to venku. Lidé se o tom budou bavit. Na internetu z toho budou dělat krátká videa. Naloží s tím podle svého. A tak to má být. Těm fanouškům to ostatně bylo směřované. Postavu Shawové vítali od samotného začátku a byli k ní – a ke mně také – vždy nesmírně laskaví. Do tohohle seriálu se nevstupuje snadno, protože v něm už existují tak strašně oblíbené postavy jako třeba ta Jimova [Caviezla], Michaelova [Emersonova] nebo všechny ostatní. Snažit se kteroukoliv z těch postav trumfnout nemá smysl. Člověk si prostě musí najít vlastní rytmus a jet podle něj.

Popište mi svůj poslední den na place.
Ten poslední den jsme točili hodně kaskadérských kousků, jenže tam se mnou bohužel nebyl nikdo z mých hereckých kolegů. Takhle to prostě v rozvrhu natáčení občas vyjde. Trochu mě to štvalo, ale co už… Štáb pro mě připravil dort a spoustu květin, což bylo bezva, jenže já na tyhle věci moc nejsem. Nerada se loučím. Prostě se uvidíme, až se uvidíme. Řekli mi ale spoustu hezkých věcí, já jim taky, pak jsem se rozbrečela a krátce nato odtamtud co nejrychleji zmizela. Prostě jsem všechny objala, dala jim pusu a šla. Ze všeho nejvíc mi bude chybět právě ten štáb. Vím, že to je taková nijaká odpověď, ale já mám spíše než k hercům blíž ke štábu. Ráda třeba posedávám v náklaďáku s kamerovým zázemím. Nebo si sama šteluji mikrofon. Zvukaři mi ho jenom podají a já už vím, kudy vést kabílky a co kam zapojit. Bez dobrého štábu prostě nedám ani ránu. A protože je ten seriál dost náročný na natáčení, tak nás to za ty roky dost semklo. Jo a ještě jedna věc: Že vám na place lidé z cateringu kdykoliv uvaří, co si jen řeknete, je taky bomba.

Pro jistotu ještě jednou ta otázka za milión: Je Shaw nadobro mrtvá?
Ten díl, ve kterém se stalo, co se stalo, je v pořadí druhým dílem v takovém tří-epizodním oblouku. Ve třetím díle se bude řešit přesně tahle otázka. Tým bude muset zjistit: Je skutečně mrtvá? Nebo ji Samaritán pouze zajal? A pokud ano, kde je? V televizi platí takové pravidlo, že dokud divák skutečně nevidí nějakou postavu mrtvou, tak je stále naživu.

Kdyby tedy Shawová nebyla mrtvá a vy jste se měla do seriálu vrátit, máte představu, kdy by to tak mohlo být?
Co se mě týče, kdykoliv jsem někomu řekla, že čekám dvojčata, okamžitě na mě vyděšeně vytřeštil oči. Spousta lidí ví, jaký je to záhul starat se o dítě. I když má člověk třeba jen jedno, moc se nevyspí. A když si k tomu navrch připočtete dítě druhé, je to hotová apokalypsa. Viděla bych to tak, že přinejmenším dva roky se k ničemu jinému nedostanu. Abych tedy byla upřímná, nemám vůbec ponětí. Snažím se na tyhle věci nemyslet. Sama jsem ale dvojčata ještě neměla, takže to fakt nedokážu odhadnout. Nemám páru, jak to se mnou bude.

Co byste ráda vzkázala fanouškům?
Chtěla bych jim poděkovat, že mi celé ty roky kryli záda a že mě přijali do své seriálové rodiny. Doufám, že až se na ten díl budou koukat, budou mít pocit, že si jich vážíme a že držíme v úctě jejich názory na charakter a vývoj té postavy.

Thumbnail Play icon

Rozhovor pro vás přeložil David Koranda, jenž je mimo jiné autorem článku Hollywood vs. těhotné herečky, který rozhodně stojí za přečtení.

Diskuze /3

Romix01

Jak si to jako představuje.. jen tak si otěhotnět :(

15.1.2015 | 16:08:41
kesuaus

To je kurva jedna… preco sa snazi otehotniet ked nataca serial ? Za to by im mala vratit setky peniaze co do nej daly kurva stara.

#3 ArnieT
16.2.2015 | 12:54:26
ArnieT

#2 kesuaus: Neuvěřitelné

23.2.2015 | 18:37:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

46%
26%
13%
8%
8%
197 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama