Person of Interest (Lovci zločinců) Temný rytíř jako předobraz Person of Interest - postavy

Temný rytíř jako předobraz Person of Interest - postavy

Temný rytíř jako předobraz Person of Interest - postavy

O Temné rytíři bylo napsáno na desítky (ne-li stovky) článků, ale nikdo ho doposud neporovnal se seriálem „Person of Interest“, se kterým film má společného nejen scénáristu – Jonathana Nolana. Ve třech článcích se můžete těšit na porovnání postav, Strojů a námětů.


0 0
23.3.2014

Jak jistě všichni víte, Jonathan Nolan (tvůrce, scénárista a výkonný producent seriálu) je znám především jako scénárista filmu The Dark Knight. Tato informace není pro nikoho překvapivá. Zajímavé je však srovnání Nolanova Temného rytíře s „Person of Interest“. Při podrobnějším pohledu zde totiž nalezneme mnoho společného.

Harold Finch vs. Lucius Fox: Harold má s Luciusem společnou nejen lásku k IT, ale i jejich smysl pro spravedlnost a především to, že oba stvořili Stroj. V tomto momentě se však oba zásadně rozcházejí. Harold Finch totiž sice vytvořil Stroj, aby ochraňoval lidi, ale nevadilo mu, že přitom budou špehovány stovky miliónů lidí na celé zemi. Lucius Fox také vytvořil Stroj - přesněji 3D sonar - ale počítal s jeho využitím pouze a jedině na chycení čínského mafiána. Až později, když byl Bruce Wayne bezradný, vzal Foxův nápad a přetvořil ho na zařízení, které sledovalo všechny občany New Yorku. Když to Lucius zjistil, prohlásil:


Krásné, nemorální, neetické. (…) Dokud bude ve Wayne Enterprises tento stroj, nebudu v něm já.

Thumbnail Play icon

Bruce Wayne vs. John Reese: Bruce a John jsou si taktéž v mnohém podobní. Oba za sebou mají nadstandardní výcvik od skupiny, od níž odešli, protože nesouhlasili s jejím jednáním. Kvůli svému předešlému utrpení se nyní rozhodli pomáhat lidem. Ovšem stejně jako Fox a Finch, se i Wayne a Reese v zásadní věci rozcházejí. Bruce Wayne má jedno důležité pravidlo – nezabijí lidi.

Thumbnail Play icon

Co z toho tedy vyplývá? Postavy v „Person of Interest“ jsou radikálnějšími charaktery postav z Batmanova universu. Co si myslíte vy?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

43%
27%
12%
9%
8%
169 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie