Person of Interest (Lovci zločinců) Co říká Michael Emerson na finále třetí série?

Co říká Michael Emerson na finále třetí série?

Co říká Michael Emerson na finále třetí série?

Konec třetí série byl vskutku zlomový a neočekávaný. Již jste měli možnost si přečíst rozhovor s výkonnými producenty seriálu. Co ale na závěr sezóny říká hlavní hvězda seriálu – Michael Emerson (Harold Finch)?


0 0
22.5.2014

Jen těžko uvěřit, že po 3 sezónách a 68 epizodách nakonec něco tak překvapivě otřese spolehlivými základy POI. Takových ztrát – a takové nejistoty ohledně budoucnosti! Samaritan (Arthurovo „dítě“!) se stal opravdu něčím děsivým – jak se mohou naši hrdinové schovat před „vševidoucím okem“? Upřímně řečeno nevím, kam teď půjdeme. Do podzemí? Někam z dosahu kamer a internetu*? Co naše práce? A kde je Stroj?

* Ve druhé sérii bylo zmíněno jediné město v Americe, kde nejsou kamery ani bezdrátový internet. Že by tam? Co myslíte?

Diskuze /5

Lex-san

Jako každý fanoušek, tak i já přemýšlím, jak se nastalá situace z konce sezony vyřeší :-o Jen tak mi vytanulo na mysli, že sice těch sedm lidí by se nemělo zdržovat pospolu, ale už nic nebylo řečeno, že by jim třeba takovou spojku nemohl dělat někdo z jejich známých (Fusco, Leon, Zoe apod.). Plus sice jsme hnuli s dějovou linkou s Decimou a Vigilance, ale v příběhu se nám pohybuje více proměnných – Elias, tajemný hacker z Last Call nebo já osobně věřím i v jisté angažování i Alistaira Wesleyho :-P

Co se týče „nových životů“, které teď mají hlavní hrdinové žít, tak nevěřím, že by Shawová mohla být třeba sekretářkou (to by rychle vystřílela celou firmu, jak by ji všichni štvali ;-) ). Harold by jistě dokázal splynout s davem, ale myslím, že to nebude role, kterou bude chtít hrát. Nemluvě o tom, že si John z knihovny odnesl svůj plán B (=tašku plnou zbraní) a pochybuju, že s ní bude chtít dělat něco nenápadného ;-).

Buď jak buď na další sérii se těším jak děcko. Už aby to bylo :).

#2 snehulakobrovsky
22.5.2014 | 20:51:44
snehulakobrovsky

Ten člověk z telefonu z Last Call mě taky nedává spát.. musí to být někdo se solidními zdroji a informacemi, když v tý epizodě dokázal takový věci.. každopádně si moc nedokážu představit, jak by mohli dělat spojky – Samaritan by to vše stejně zjistil.. to by si museli nechávat někde dopisy schované pod kameny :)#1 Lex-san: uvidíme, co zmůžou ti hackeři, kteří to táhnou s Root – přece by jen tak nevyplácala 3 servery pro nic za nic :)

23.5.2014 | 19:28:50
SagitaX

nová séria sa musí zameriavať hlavne na samaritánovu najväčšiu slabosť: otvorenosť, dostupnosť a závislosť od vlády… je až nepochopiteľné aké si s tým robia starosti pretože takýto systém je extrémne krehký… osobne si myslím že jeden server so samaritánom na preskúmanie by stačil na to aby Harold prišiel na to ako to celé „dočasne“ znefunkčniť… Reesovy stačí ísť do serverovne vlády a zrušiť feed k samaritánovy (dočasne), no a Root vie kde sú serveri samaritána, a ako funguje kanister benzínu a zápalka… opakujte toto mesiac sa samotný samaritán sa zastrelí ako ho to nebude baviť…

#4 MikeHavliczek
24.5.2014 | 12:55:37
MikeHavliczek

#3 SagitaX: Já myslím, že Samaritán moc slabých stránek nemá. Podívej, co dokázal Stroj. Sám sebe vylepšoval, dokázal zmizet, aniž by vzbudil sebemenší podezření a jak se ukázalo i v epizodě, kdy Reese letěl do Itálie, dokázal pohotově zasahovat, měnit odlety atd…i přes všechny Haroldovi pravidla a zámky. A co teprv Samaritán, se supermoderními procesory a otevřeným systémem bez jakýchkoliv pravidel?

Navíc, Reese by se nedokázal k vládní budově přiblížit. Jeho novou identitu sice Samaritán rozeznává jako nedůležitou, ale ve chvíli, kdy by se s taškou plnou zbraní přiblížil k vládní budově, okamžitě by rozpoznal hrozbu.

Já se bojím, že si na sebe autoři ušili bič. Závěr třetí sezóny byl naprosto famózní a nasadili velice vysokou laťku. Jsem docela zvědavý, jak se s tím teď vypořádají.

#5 SagitaX
27.5.2014 | 23:44:12
SagitaX

#4 MikeHavliczek: A presne to je problém samaritána, zatiaľ čo Haroldov stroj je uzatvorený je nenapadnuteľný, ako po fyzickej stránke (jeho serveri niesú lokalizovateľné a teda napadnuteľné) tak aj po stránke bezpečnostnej (uzavretý systém bez prístupu znamená bez hrozby)… toto sú dve najväčšie slabiny samaritána a to bezpochyby, aj keď to tam nebolo povedané neexistuje aby výbuch jedného skladiska plného samaritána nezanechal stopy v podobe absencie dát v daných serveroch uložených, pretože keď zhorí procesor je to ok, ale keď stratíte spracované, kategorizované dáta je to už prúser a nenahradíte ich (jednoducho). Otvorený systém znamená že ktokoľvek kto je dostatočne schopný dostať sa do samaritána je schopný systém destabilizovať, a povedzme si na rovinu, nechať samaritána otvoreného a lokalizovateľného to je ako nastaviť v hlavnom servri NSA heslo na roota „root123“… Navyše a tu je niečo čo si možno veľa ľudí neuvedomuje, samaritán je extrémne slabý odvar oproti Haroldovmu stroju, keď stroju zrušili feedy stroj veselo pokračoval, a pokračuje dalej, zatiaľ čo samaritánko je tak trápny že jeho hugo boss bez politickej lobby a NSA feedov nezmôže ani ň… Haroldov stroj a samaritán to je ako porovnávať grafické karty a kosačky na trávu v oblasti paralelných výpočtov… (Sorry za preháňanie ale ja som fanúšikom Haroldovho intelektu a odmietam si pripusťiť že nejaký starký bol lepší ako on)… Ale objektívne: môžme porovnať stroj a samaritána vo všetkých aspektoch a stroj vyhrá práve pre bezpečnostné nedostatky samaritána

28.5.2014 | 21:56:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

43%
27%
12%
9%
8%
169 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie