Person of Interest (Lovci zločinců) Rekapitulace epizody "Death Benefit"

Rekapitulace epizody "Death Benefit"

Rekapitulace epizody "Death Benefit"

Haroldův nejnebezpečnější nepřítel zaútočil. Všechno se mění. Co jste říkali na zlomovou epizodu?


1 0
19.4.2014

Vigilance odhalili tajný rozpočet, ve kterém je uvedeno jméno projektu Northen Lights, Kontrolní jako reakci na toto odhalení zrušila Northen Lights, Decima Technologies připravuje Samaritána ke spuštění a Finchův tým má poslední šanci zastavit zničení všeho, pro co Harold bojoval.

Otázkou zůstává, co zmůže malá skupinka lidí proti takové převaze? A odpovědí je nové číslo, které dostává Harold Finch od Stroje. Je jím kongresman Spojených států, Roger McCourt, momentálně rozhodující minoritní člen výboru pro státní správu. Výbor kontroluje tok zákonů… Pomáhá je prosadit nebo smést ze stolu. To znamená jedinou věc – možnou hrozbou pro tohoto muže je Decima.


Ale jak ochránit kongresmana? Reese předstírá útok na McCourta, aby mohl být následně přijat jako jeho ochranka z národní bezpečnosti… John pečlivě hlídá a zdá se, že je vše v klidu. ale vzápětí se na scéně objevuje tajemný muž, který odhaluje Reese. John vzápětí unese kongresmana a společně s Finchem a Shawovou jedou na bezpečné místo. Kvůli únosu na všech výjezdech hlídá policie, takže se celý Finchův tým schovává v jednom z opuštěných domů na předměstí. Zde také vyslýchají onoho tajemného muže, který odhalil Reese. John zjišťuje, že muž nebyl hrozbou, ale ochranou. Avšak před kým? Před týmem Harolda Finche. McCourt má totiž obrovský vliv kolem prosazování zákonů. On je ten muž, který může vše změnit, muž, který má moc „protlačit“ Samaritána kongresem.

Stroj tedy nedal Haroldovi kongresmanovo číslo, protože ho měl Finch ochránit, ale zabít. Ale Stroj je stále jen stroj a rozhodnutí zabít či nechat žít je vždy na lidech, momentálně na týmu Harolda Finche.

A není to, co děláme? Obětovat život jednoho pro záchranu mnoha životů?

– John Reese

Od doby, kdy jsme s tímto začali, se věci změnili, my jsme se změnili. Ale mise, naše poslání bylo vždy zachraňovat životy.

– Harold Finch

Závěrečná scéna

Thumbnail Play icon
  • kongresman McCourt zůstává naživu
  • Shawová je postřelena
  • Greer má přístup k datům ze sledování NSA
  • Harold mizí
  • Samaritán je online („Máme 24 hodin“ – Greer)

    Fungování:

    Test v omezené oblasti, řekněme v New Yorku, 24 hodin, rychle, čistě. Potom to vypneme. Žádné zbraně, žádná policie, jenom informace.

  • Greer chce, aby mu samaritán našel Harolda Finche

(pod závěr epizody je puštěna píseň Medicine od Daughter))

Scénář: Erik Mountain , Lucas O’Connor
Režie: Richard J. Lewis

Diskuze /4

+Daryl+

Díky!!! Už se těším na další díl.

19.4.2014 | 21:53:52
snehulakobrovsky

Kdo by řekl u prvních epizod, že se z tohoto seriálu stane něco tak komplexního? :) Proč vlastně není Stroj schopnej označit Greera jako hrozbu? Proč vlastně nejdou přímo po něm?

19.4.2014 | 22:46:13
Homukulus

Můžu jen říct že když to koupila Shaw,krve by se ve mě nedořezal :-( Už sem se bál že dopadne jako Carter. Tedle díl mě docela rozsekal,nabízí se obrovský prostor pro pokračování. Otázka zní : Kde je Bear ? :-)

20.4.2014 | 13:30:26
snehulakobrovsky

A Zoe a Leon :)

20.4.2014 | 14:36:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

43%
27%
12%
9%
8%
169 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie