Druhý z řady příběhů o Rákosníčkovi. Svými radami a vynálezy se Rákosníček snaží pomoci obyvatelům rybníka Brčálníku. Rákosníček je animovaná postavička z večerníčku, známá svým kulatým obličejem a rozcuchanými vlásky připomínajícími anténky. Je celý zelený a nosí krátký kabátek s kalhotami. Jeho hlava je plná nápadů a každé dobrodružství, které zažije, končí vesele a s úsměvem. Vznikl pomocí ploškové animace.
Pan Krbec si splní svůj dlouholetý sen – stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Společně s ním se tam nastěhuje i jeho kocour Kokeš. Brzy poté osvobodí sovu Kukulu, starou přítelkyni, která ví, že na hradě straší. V prostorách hradu se totiž zjevuje sténající duch bývalého majitele, vévody Ruprechta. Ten se však ukáže být neocenitelným pomocníkem nového kastelána. Na Kulíkově se koná karneval, hrad postihne povodeň – a jako by to nestačilo, přijíždí i teta Klotylda se svou kozou Tyldou. Duch Ruprecht se rozhodně nenudí.
Inženýr Josef Hovora je vzdělaný zemědělský odborník, který celý svůj život zasvětil chovu ušlechtilých koní. Příběh začíná záchranou jeho chovatelství, protože ho chce zrušit ředitel statku. Kromě něj se příběh zaměřuje i na lidi kolem něj. Mezi ně patří například ošetřovatel koní Lojza, který si s koni rozumí více než s lidmi.
Seriál sleduje životy obyvatel sídlištního bloku nazvaného Sojčí vrch. Noví nájemníci sem přicházejí s různými očekáváními, a tak tu život nebude zrovna růžový. Zatímco si například jeden mladý pár toto místo vysnil, důchodce Petrbok zde začal bydlet z donucení. Donedávna to byl ještě obyčejný dům, nicméně nyní budou jeho obyvatelé psát jeho dějiny.
Příběh seriálu se odehrává na ortopedickém oddělení jedné nemocnice. Zkoumá nejenom události, ke kterým tu dochází, ale zároveň osobní životy místních pracovníků. V čele oddělení stojí primář Sova, kterého doplňují například doktor Štrosmajer či nová mladá lékařka Alžběta Čeňková.
Malý Lukáš právě nastoupil do první třídy. Jednoho rána se vydal do školy a na jednom z plakátů náhle spatřil svou vlastní podobiznu. Ukázalo se, že ten obrázek vytvořil jeho tatínek, který pracuje jako malíř. Od té chvíle si Lukáš začal rozumět s postavičkou z plakátu, která se jmenovala stejně jako on – Lukáš.
Na Edně si můžete seriály přidat do oblíbených a sledovat pak jen ty, které vás zajímají. Když má pak hodně lidí mezi oblíbenými seriál „A“ a současně seriál „B“, myslíme si, že ostatním, kteří zatím mají rádi jen seriál „A“, by se mohl „B“ také líbit.
Ve skutečnosti je to trochu složitější, ale takhle naše doporučování zjednodušeně funguje.
Neznáme ale vkus každého návštěvníka Edny a doporučování je jen matematika. Berte proto výsledky skutečně jako tipy „Co by se vám mohlo líbit.“ Ne jako stoprocentní jistotu, že se vám to skutečně líbit bude."