Trabantem z Indie až domů a podobné seriály

 • Top Secret UFO Projects: Declassified (Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno)

  Top Secret UFO Projects: Declassified (Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno)

  Lidé si stále myslí, že existuje UFO. Právě na tento fenomén se zaměřuje šestidílný dokumentární seriál, který mapuje různá svědectví o údajných setkáních s mimozemšťany.

  Premiéra: 2021
 • Trabantem Jižní Amerikou

  Trabantem Jižní Amerikou

  Cestovatel Dan Přibáň se vydává se svým týmem do Jižní Ameriky, kterou chce patřičně procestovat. Učiní tak pomocí dvou trabantů, jednoho fiatu a Jawy 250. Jak se týmu podaří projet tu nejkrásnější, ale zároveň nejnáročnější část Jižní Ameriky?

  Premiéra: 2014
 • Vinaři

  Vinaři

  Pracovně vytížená manažerka Kateřina jede na Moravu oslavit otcovy narozeniny, ale brzy zjistí, že život může být mnohem zábavnější, když ho tráví na venkově. Rozhodne se proto zůstat mezi vinaři celé prázdniny.

  Premiéra: 2014
 • Žrouti

  Žrouti

  Kuchařské pořady Luxus na talíři a Vaříme s Mírou si získal takovou popularitu, že se aktéři Robert Mikluš a Míra Hejduk rozhodli spořit a vytvořit jeden unikátní gastrositcom.

  Premiéra: 2016
 • TBH

  TBH

  Seriál se zaměřuje na události, ke kterým dojde po střeleckém útoku na jedné brněnské střední škole. Kolektiv místních studentů tvořený chlapci i děvčaty se začne chovat zcela odlišně, protože je tato střelba silně ovlivnila.

  Premiéra: 2022
 • Trabantem z Indie až domů

  Trabantem z Indie až domů

  Ve své poslední šílené výpravě se Dan Přibáň a jeho tým vydávají na cestu domů, ale nezačnou nikde blízko. Do Česka a Slovenska se musí dostat z Indie. A jejich cesta nezačne ničím jiným než cestou skrz hory.

  Premiéra: 2019
 • Trabantem z Austrálie do Asie

  Trabantem z Austrálie do Asie

  Dan Přibáň opět usedá za volant trabantu, ale tentokrát plánuje cestu mezi kontinenty. Podaří se mu a jeho týmu zvládnout cestu z Austrálie do Asie? Dokážou to jen v trabantech, fiatu a dalších podobných autech?

  Premiéra: 2016
 • Chlapci a chlapi

  Chlapci a chlapi

  Děj se zaměřuje na vojenský motostřelecký útvar, do kterého nastoupí čerství vojáci. Život ve vojenské jednotce nebyl nikdy jednoduchý, a tak skrze jednotlivé hlavní postavy mohou diváci sledovat různé události jejich života v kasárnách.

  Premiéra: 1988
 • World War II: The Price of Empire (Druhá světová válka: Cena říše)

  World War II: The Price of Empire (Druhá světová válka: Cena říše)

  Filmové archivy jsou poměrně bohaté na záběry z druhé světové války, která změnila běh dějin. V tomto dokumentu jsou tyto záběry nabídnuty divákům a jsou doplněny o svědectví, která byla pořízena pouze pro tento dokument.

  Premiéra: 2016
 • World War 1 in Colour (První světová válka v barvě)

  World War 1 in Colour (První světová válka v barvě)

  První světová válka proběhla v době, kdy technologie ještě nebyla nijak vyspělá. Máme tu ale 21. století, a tak se odborníci pustili do kolorování zachycených záběrů. Ty jsou prezentovány divákům společně s exkluzivními rozhovory.

  Premiéra: 2003
 • Hitler's Generals (Hitlerovi muži)

  Hitler's Generals (Hitlerovi muži)

  V roce 1996 se německá stanice ZDF rozhodla zpracovat druhou světovou válku, a to formou dokumentu. Pod drobnohledem tu jsou především muži, kteří se pohybovali kolem samotného Vůdce.

  Premiéra: 1996
 • Apocalypse: Stalin (Apokalypsa Stalin)

  Apocalypse: Stalin (Apokalypsa Stalin)

  Tato dokumentární minisérie zaměřuje svou pozornost na Josifa Stalina. Sleduje ho od jeho útlého začátku a zpracovává jeho proměnu v chladnokrevného vládce Sovětského svazu.

  Premiéra: 2015
 • World War II in Colour (Druhá světová válka v barvě)

  World War II in Colour (Druhá světová válka v barvě)

  V průběhu druhé světové války byla pořízena spousta záběrů, která se dochovala. Nicméně všechny jsou černobílé, a tak se odborníci pustili do jejich kolorování. Výsledný dokument představuje výsledek jejich práce.

  Premiéra: 2009
 • D-Day Sacrifice (Den D – Paříž: Obětování)

  D-Day Sacrifice (Den D – Paříž: Obětování)

  Den D byl přelomovým dnem druhé světové války. Jak vlastně byla osvobozena Francie spojeneckými vojsky? Právě na to se zaměřuje dvoudílný dokument, který rozebírá dění od vylodění v Normandii po osvobození Paříže.

  Premiéra: 2014
 • Na cestě

  Na cestě

  Dokumentární seriál Na cestě vysílá Česká televize už od roku 2006. Jednotlivé díly představují zvyky a typické rysy regionů z celého světa, které divákům prezentuje duo vypravěčů tvořené Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem.

  Premiéra: 2006
 • Apocalypse: The Second World War (Apokalypsa: 2. světová válka)

  Apocalypse: The Second World War (Apokalypsa: 2. světová válka)

  Pomocí netradičních záběrů se filmaři pokusili divákům nabídnout dokumentární formou unikátní pohled na hrůzy druhé světové války. Ty potkaly jak vojáky na frontě, tak i obyčejné lidi.

  Premiéra: 2009
 • Apocalypse: The Rise of Hitler (Apokalypsa: Vzestup Hitlera)

  Apocalypse: The Rise of Hitler (Apokalypsa: Vzestup Hitlera)

  Původně Adolf Hitler nepřestavoval nijak důležitého člověka, ale postupem času se vypracoval na obávaného německého diktátora, který chtěl vyhladit všechny rasy, jež jsou podle něj slabší než ta jeho. Právě tento dokument pojednává o tomto muži.

  Premiéra: 2011
 • Into the Universe with Stephen Hawking

  Into the Universe with Stephen Hawking

  Stephen Hawking, jeden z největších mozků planety Země, představuje divákům nekonečný vesmír. Dokument kombinuje jak počítačové animace a živé záběry, tak i snímky pořízené samotným NASA.

  Premiéra: 2010
 • Life (2009) (Život)

  Life (2009) (Život)

  Život na Zemi je něco unikátního, i když si to mnozí vlastně ani neuvědomují. Tento dokument zachycuje pomocí jedinečné techniky ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění.

  Premiéra: 2009
 • The Pyramid Code (Mýty a fakta historie: Pyramidy?)

  The Pyramid Code (Mýty a fakta historie: Pyramidy?)

  Kanadská profesorka Carmen Boulter tvrdí, že pyramidy nebyly postaveny cca 2 500 let před naším letopočtem, což je obecně přijatý fakt, ale ještě dříve. Dokáže pomocí vědy vysvětlit své tvrzení?

  Premiéra: 2009

Na Edně si můžete seriály přidat do oblíbených a sledovat pak jen ty, které vás zajímají. Když má pak hodně lidí mezi oblíbenými seriál „A“ a současně seriál „B“, myslíme si, že ostatním, kteří zatím mají rádi jen seriál „A“, by se mohl „B“ také líbit.

Ve skutečnosti je to trochu složitější, ale takhle naše doporučování zjednodušeně funguje.

Neznáme ale vkus každého návštěvníka Edny a doporučování je jen matematika. Berte proto výsledky skutečně jako tipy „Co by se vám mohlo líbit.“ Ne jako stoprocentní jistotu, že se vám to skutečně líbit bude."

Filtr seriálů