Poldark Co víme o třetí sérii

Co víme o třetí sérii

Co víme o třetí sérii

Pokud jste sledovali poslední díl až do konce, možná jste na konci zpozorovali informaci, že se Poldark vrátí ve třetí sérii, a k tomu nás dokonce navnadily i záběry přímo ze třetí řady se spoustou nových postav. Že nevíte co čekat? Video i podrobnosti naleznete v článku.


8 0
9.11.2016

UPOZORNĚNÍ

Pokud jste ještě neviděli poslední díl, může následující video a článek obsahovat spoilery prozrazující děj.

Teaser na třetí řadu

Thumbnail Play icon

Tak, a co si o tom teď myslet? V té záplavě nových postav, lokací a dramatické hudby se vyznává jen těžko. Pojďme si to proto vzít pěkně popořádku.


Jak jsme skončili…

Tak je zase na rok vystaráno. Ross přijel na poslední chvíli zachránit svou ženu a rozvášněný dav od šibenice, která by je určitě za vzpouru a napadení šlechtice čekala. Zároveň pomohl i Georgi Warlegganovi a Elizabeth, kteří se jako novomanželé usadili na Trentwithu. Nakonec se Rossovi podařilo dát dohromady Dwighta a Caroline a na závěr toho všeho mu odpustila i Demelza. Také jsme se dozvěděli, že Elizabeth čeká dítě.

Na pokračování si hezky počkáme, ale co nás (aniž bychom zacházeli do přílišných detailů a prozrazovali děj) tedy vlastně potká?

Co zas bude Ross provádět

Ross bude sice starší, ale to nutně neznamená, že bude moudřejší…

Dějově budeme pokračovat v knihách od Winstona Grahama, konkrétně se bude třetí série odvíjet od pátého a šestého dílu – Black Moon (Černý měsíc) a The Four Swans (Čtyři labutě), které se odehrávají v letech 1794–1797.

Stávající herci

Co se hereckého obsazení týká, zůstane nám samozřejmě celá hlavní sestava: Aidan Turner jako Ross Poldark, Eleanor Tomlinson jako Demelza Poldark společně s Heidou Reed v roli Elizabeth Poldark Warleggan, Jack Farthing jako nemesis George Warleggan, Ruby Bentall jako věčně usměvavá Verity Poldark, Luke Norris jako čerstvě ženatý Dwight Enys a nesmí chybět ani Caroline Blakiston, bez jejíž postavy tety Agathy si nejde seriál ani představit.

Nerozloučíme se ani s nováčky z druhé řady – opět budeme potkávat krásnou Gabriellu Wilde jako Caroline Penvenen Enys a v roli jejího strýčka Raye Penvenena nás nadále bude bavit John Nettles.

Zásadní momenty třetí řady

Nyní si představíme, co nás ve třetí sérii potká.

Elizabeth bude mít dítě

Jak se Elizabeth vyrovná se svými rozhodnutími?

Což se dalo očekávat vzhledem k tomu, že víme o jejím požehnaném stavu. Ovšem teta Agatha na konci druhé řady házela po Elizabeth poměrně významné pohledy a naznačovala, že by se mohlo dítě narodit dříve. A důvod? Otcem by měl být Ross – vzpomeňte na onu noc. Důkazy na to samozřejmě nemáme (testy DNA v 18. století ještě moc nefrčely), ale měsíce si dokážeme spočítat všichni… Dokážete si asi představit, jak by na tuto zprávu reagoval pyšný „otec“ George Warleggan

S narozením dítěte bude také souviset příchod nové postavy – Elizabethiny sestřenice Morwenny, která se bude o dítě starat jako jeho guvernantka.

Na scénu přichází vilný vikář

Pokud netušíte, kdo je to vikář, natož vilný, pak vězte, že tento anglikánský „farář“ má zálibu v manželských povinnostech. Budeme tedy mít možnost se seznámit s novou postavou – Osbornem Whitworthem, který v Cornwallu způsobí velký poprask. A s kým se bude nejvíc kamarádit? To byste neuhodli…

Vikář Osborne Whitworth a George Warleggan – noví nejlepší kamarádi.

Poznáme Demelziny bratry

Drake, Morwenna a Sam – tři nové postavy přicházející do poldarkovské rodiny.

Už víme, že Demelza pochází z početné rodiny (jejího otce jsme měli tu „čest“ vidět několikrát). Do Cornwallu ale zavítají její už dospělí bratři – nevázaný a rošťácký Drake a nábožensky založený Sam. Spolu s Morwennou budou nyní tvořit ústřední postavy.

V knihách si Morwenna velmi oblíbí Drakea.
Aby toho nebylo málo, přibude nám ještě urozený Hugh Armitage, který bude příčinou mnoha problémů mezi Rossem a Demelzou.

Třetí řada bez Juda

Jud a jeho hádky s Prudie – jak se bez nich obejdeme?

Postava ikonického Juda Payntera se ve třetí sérii neobjeví, ačkoliv v knihách o něm slyšíme. Údajně byl vyškrtnut proto, že nově příchozí postavy zvládnou dodat komický prvek samy o sobě.

Co válka? A Caroline? A doktor Enys?

Má nesourodý pár naději udržet vztah na dálku i válce navzdory?

Zdá se, že nám Dwight Enys i navzdory šťastnému konci odplul do války. A co to vůbec bylo za konflikt? Možná si vzpomínáte, že Velká francouzská revoluce začala v roce 1792 a Británie do ní byla zapojena až do roku 1802, kdy byla podepsána Amienská mírová dohoda. Pak ještě proběhla slavná bitva u Trafalgaru v roce 1805, ale o tom až potom.

Jak dlouho tedy zůstane Dwight na moři? Přežije? Přežije Caroline bez něj? Kdo ví…

Jak dlouho musíme čekat?

Všechny nás asi zajímá nejvíce, kdy se nám dostane odpovědí na to, jak se budou osudy našich hrdinů dále vyvíjet. Spekuluje se, že by se mohla třetí řada začít vysílat už na jaře 2017. Tato zpráva nebyla ještě oficiálně potvrzena, ale aspoň je to datum, ke kterému se můžeme s nadějí upínat.

Zdroj: RadioTimes

Jak jste prožívali poslední díl vy a těšíte se na nové postavy? Budete načítat knihy nebo trpělivě čekat na seriál? Podělte se s námi o vaše názory do komentářů.

Foto: BBC

Diskuze /4

papaya

Když už nám nabídly nové záběry tak věřím, že jaro je jistý :-) Děj ale nějak rychle ubíhá :-(

#2 Jodi
9.11.2016 | 14:55:17
Jodi

taky věřím, že se na jaře dočkáme ;) #1 papaya:

9.11.2016 | 18:41:36
Marcus Flavius

Seriál mě baví, Demelza je roztomilá ale nechápu co Ross vidí na Elizabeth, mě se tedy nelíbí a ten knír pod nosem tomu taky nepřidá :-)

10.11.2016 | 2:24:43
hrubuh

třetí série se nemůžu dočkat, Poldark je prostě skvělý seriál. Není tam žádný hluchý moment, baví mě to vždycky od začátku až do konce. Myslím si, že Elizabeth má to dítě s Rossem. Dějem by to mohlo opět pěkně zamávat. Napadlo mě to vlastně už hned po té jejich slavné noci. To je zase další důvod, proč se Ross nebude moct odpoutat od Elizabeth a zase ho to tam bude táhnout. A to je další důvod, proč by to Demelzu mohlo už přestat bavit a snáz by mohla podlehnout nějakému nápadníkovi. A to by Ross nevydýchal. Už jen to, když mu naznačila, že by ho taky podvedla s tím kapitánem, tak ho to teda rozčílilo. Prostě nevěra muže a ženy v té době bylo něco naprosto odlišného. Přitom je to úplně to samé. Ale všechno ohledně nového děje jsou jenom moje spekulace. Knížky si dopředu nenačítám. Jen si ráda čtu rozhovory s herci, ale na téma třetí série jsem zatím žádný nečetla… A taky se těším co ti dva roztomiloušci Dwight a Caroline, jak to mezi nima bude pokračovat… :-)

11.11.2016 | 12:05:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E09: Episode 9

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuje: Anniie126 ze serialzone.cz, čímž jí velice děkujeme. 

Překlad sedí na verze:

  • … HDTV.x264-MTB

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit se můžete v našem fóru.

Čtvrtá řada

Poldark se vrátí i se čtvrtou sérií

Poldark se vrátí i se čtvrtou sérií

Dobrých zpráv není nikdy dost. Před pár dny bylo oznámeno datum premiéry očekávané třetí řady. Nyní máme i oficiálně potvrzeno, že oblíbené drama Poldark získalo čtvrtou řadu. Kdy začne natáčení?

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás