Poldark
94/100 - 103×

Sledovat

Poldark

Ross Poldark zažívá nejtragičtější chvíle svého života. Po těžké ztrátě v rodině a zmařených nadějích na úspěch svého nově otevřeného měděného dolu, do něhož investoval spoustu peněz, se ocitá před soudem. Čelí obvinění za podněcování chudinských nepokojů a za krádež královského majetku ze dvou lodí, které ztroskotaly nedaleko jeho domu. Rossův největší protivník – zbohatlík George Warleggan, finančník a spolumajitel mnoha dolů v Cornwallu – naopak posiluje svou moc a těší se, že se konečně zbaví nenáviděného nepřítele, k němuž navíc cítí i nepřekonatelnou osobní zášť.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Aidan Turner (Ross Poldark), Eleanor Tomlinson (Demelza Poldark), Jack Farthing (George Warleggan), Beatie Edney (Prudie Paynter), Luke Norris (Dwight Enys), Heida Reed (Elizabeth Warleggan), Gabriella Wilde (Caroline Enys), Caroline Blakiston (Agatha Poldark), Ruby Bentall (Verity Blamey), Philip Davis (Jud Paynter), Kyle Soller (Francis Poldark), John Nettles (Ray Penvenen), Warren Clarke (Charles Poldark), Hugh Skinner (Unwin Trevaunance)

Začalo natáčení páté série

Začalo natáčení páté série

Ačkoliv v létě skončilo vysílání čtvrté série, štáb nezahálí a rovnou se pustil do tvorby dalších dílů z malebného Cornwallu.

10 0
10.9.2018

Skupinové foto

Celý štáb se sice na fotku nevešel, ale i tak je to úctyhodná armáda, která bojuje za Rosse Poldarka. V pozadí můžeme vidět sídlo Poldarků – Trentwith.

Pátá a poslední

Tato řada byla zároveň oznámena jako finální. Dočkáme se také skoku o 10 let oproti poslednímu vysílanému dílu. S tím bude souviset i obsazení nových postav a přeobsazení stávajících – zejména dětí Rosse a Demelzy, na jejichž osudy se teď budeme hlavně zaměřovat.

Očekávat můžeme seriál na obrazovkách v roce 2019 a dá se čekat, že to bude tradičně v létě.

Jak se vám líbila poslední série? Těšíte se na nové příběhy?

Zdroj: BBC

Diskuze /5

BerryBlack

Jupíí. Škoda, že poslední. Knih by bylo ještě tak na dvě.

https://baronet.cz/index.php?…

#2 Bafomet42
11.9.2018 | 7:57:11
Bafomet42

#1 BerryBlack: No nevím, čtvrtá řada byla dost slabá, s první se vůbec nedá srovnat. Občas mi bylo až trapně a děsil jsem se, jaká sentimentální telenovela se z Poldarka stala.

#3 hermionablack
11.9.2018 | 21:04:34
hermionablack

#2 Bafomet42: Bohužel souhlasím. Po úžasné první řadě sklouzl seriál jen do vztahové roviny (kdo s kým) a zbylé dějové linky nedostaly prostor, ústřední dvojice je už navíc dost slavná a chce se také věnovat jiným projektům.

#4 Bafomet42
webmaster
12.9.2018 | 0:24:13
Bafomet42

#3 hermionablack: Ale přeci jen ten úpadek byl pozvolný, druhá řada byla také ještě zajímavá, třetí už méně – nastalo velké zjednodušování, banálnění a především ahistoričnost. Ale čtvrtá náhle vše pohřbila. Z Poldarka se stal nesmrtelný, vždyvítězící Ivanhoe a tuhý společenský řád předviktoriánské Anglie (éra šíleného krále) jakoby neexistoval.

BTW: Tradiční vysílací čas byl podzim. Léto byla novinka čtvrté řady.

12.9.2018 | 17:20:46
Zuzanej

Já nemám pocit, že by řady tak upadaly. Myslím, že si drží dost dobrou úroveň. Připadá mi vyrovnanější, než například u Outlandera, tam je sešup markantnější. Já jsem celkem spokojená ale nečetla jsem knihy, takže nemám měřítko.To co mě na Rossovi v prvních sériích štvalo se malinko vytratilo a nakonec mi bylo líto Elizabeth, i když její postava byla taky na facičku. A tak se těším na 5. sérii.

16.1.2019 | 16:22:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama