Poldark Popis

Poldark

Poldark

Ross Poldark zažívá nejtragičtější chvíle svého života. Po těžké ztrátě v rodině a zmařených nadějích na úspěch svého nově otevřeného měděného dolu, do něhož investoval spoustu peněz, se ocitá před soudem. Čelí obvinění za podněcování chudinských nepokojů a za krádež královského majetku ze dvou lodí, které ztroskotaly nedaleko jeho domu. Rossův největší protivník – zbohatlík George Warleggan, finančník a spolumajitel mnoha dolů v Cornwallu – naopak posiluje svou moc a těší se, že se konečně zbaví nenáviděného nepřítele, k němuž navíc cítí i nepřekonatelnou osobní zášť.

BBC si pro své diváky připravil další seriál na motivy knihy. Tentokrát se jedná o 12 dílnou knižní sérii vyprávějících příběh Rosse Poldarka v 18. století, které napsal britský spisovatel Winston Graham. BBC plánuje na tyto motivy natočit seriál o šesti řadách, přičemž každá řada bude dějově obsahovat vždy dvě knihy.

Obal knihy ke třetí knize o Poldarkovi. Foto: Nakladatelství Baronet


Knížky z anglického překladu pro české fanoušky překládá a vydává nakladatelství Baronet, které dává možnost fanouškům seriálu soutěžit vždy o tři výtisky nových dílů. V minulosti jste již měli možnost soutěžit o první dva díly a již tento podzim pro vás připravujeme soutěž o díl třetí.

První řada seriálu měla premiéru 8.3.2015 a hned se stala velkým hitem (hlavně v zahraniční, s čímž tvůrci moc nepočítali). Měla celkově 8 dílů a sledovanost ve Velké Británii byla vždy nad 5 milionů diváků, což je krásné číslo. Díky první řadě se z Aidana Turnera stala ještě větší hvězda, než byl předtím (díky roli KilihoHobbita a rolí upíra MichellaBeing Human). Dost možná za to mohla tato scéna:

Aidan v přípravě na scénu, která nenechala ženy v klidu. Foto: BBC

Druhá řada má premiéru 4.9.2016 a je velice očekávána po celém světě. Fakt, že si seriál udržel nedělní večerní vysílací čas vypovídá o velkém zájmu, ale i očekávání. Podaří se tyto očekávání naplnit, či dokonce překonat?

Jaká budoucnost Rosse čeká? Foto: BBC

Na třetí řadě se již pracuje a během měsíce září v roce 2016 by se měla začít natáčet.

Hlavních rolích se ujali:

Ross Poldark – Aidan Turner
Demelza – Eleanor Tomlinson
Dwight Enys – Luke Norris
Verity Poldark – Ruby Bentall
Elizabeth – Heida Reed
Francis – Kyle Soller
Teta Agatha – Caroline Blakiston
Caroline Penvenen – Gabriella Wilde
Ray Penvenen – John Nettles
Reverend Halse – Robin Ellis
Prudie – Beatie Edney
Jud Paynter – Phil Davis
George Warleggan – Jack Farthing
Unwin Trevaunanee – Hugh Skinner

Scénáře se ujala zkušená a úžasná Debbie Horsfield.

Pokud se vám bude zamlouvat i soundtrack, který v první řadě seriálu zazněl, tak si jej můžete poslechnout níže. Hudbu napsala talentovaná Anne Dudleyová.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
lksvcr

Dějová linka je naprosto úžasná, muž který ztratil vše a ještě víc a přesto se nevzdává, protože nemůže. Ikdyž tu jsou pády, vždy dokáže vstát, tak aby šel dál. Hudba je tady okouzlující a perfektně se do toho hodí a Aidan Turner byl perfektní. Jenom škoda, že jsem nenašel titulky a anglicky zas až tak dobře neumím :)

12.3.2015 | 21:41:00
skrivanekdavid

kdy budou titulky? díky

11.3.2015 | 20:13:29
mosicka

Fakt dobrý.

10.3.2015 | 22:21:27
Bobisudka

Viděn zatím pilot a rozhodně to má velký potenciál, který už od počátku využívá. Dlouho mi chyběl seriál tohoto rázu :)

webmaster
10.3.2015 | 0:51:29

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Reklama

Hlídejte si nás