Powers
76/100 - 32×

Powers

Lidé se superschopnostmi nejsou v tomto světě nic neobvyklého. Právě naopak. Ne všichni své dary ale využívají k tomu, aby lidstvu pomáhali. Odvrácenou stranu síly využívají i k páchání zločinu. A právě proto jsou tu dva detektivové Christian Walker a Deena Pilgrim, kteří se svou speciální policejní divizí Powers vyšetřuje případy spjaté s nadpřirozenem.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Sony Entertainment Television | 50 minut
hrají
Noah Taylor (Johnny Royalle),


Recenze pilotní epizody

Recenze pilotní epizody

Předvedl se nám další seriál podle komiksové předlohy. A tentokrát to vzal z jiného konce. Jak dopadl?


8 0
16.3.2015

Svět Powers

Zcela ojediněle se tentokrát neocitáme uprostřed prohnilého velkoměsta, které potřebuje svého zachránce. Tentokrát jsou lidé svými schopnostmi obdařeni již od narození, jen čekají, až se projeví. Takže žádné exploze v chemické laboratoři ani geneticky upravený hmyz se nekoná. Představte si to zhruba jako Heroes pár let poté. Lidé se schopnostmi již zaujali své postavení a mají i vlastní hierarchii. První příčkou v řetězci obsazují tzv. Wannabe (Čekači :D), lidé kteří se chtějí stát někým, ale jejich schopnosti se dosud neprojevily. Pevně v to však doufají a jsou pro to schopni čehokoliv. Skutečně obdaření jsou pak Powers (Mocní). Nováčci jsou ještě přijímání jako nedospělé Kidz (Děcka) a jen opravdový superhrdinové a superpadouchové tvoří Elitu.

Diamond, Olympia, Triphammer a Retro Girl, Foto: PlayStation Network


Provedení

Krví a vulgaritami se tady určitě nešetřilo. Největší kritika se však snesla na trikové efekty. Seriál sice víceméně spadá pod Sony, což není zrovna malá společnost, jenže na starost ho dostala divize PlayStation a té se do projektu evidentně nechtělo rvát až tolik peněz. Já své osobní trikové dno zažil už dávno, navíc u projektu s rozpočtem, který si to klidně mohl dovolit, takže mě už nic nepřekvapí. Své fandy si to vždycky najde. Stejně jako třeba kritizované Z Nation. Co se obávaného product placementu týče, asi jsem slepý, protože jsem si ničeho nevšiml. Až nakonec na mobilech při druhém pohledu. Ale rozhodně bych to nesrovnával třeba s do očí křičícím Metrem Windows 8 nebo zeleným robůtkem.
Coby kriminálka má svůj vyprávěcí styl zatím poněkud chaotický. Vždycky když se něco začne dít, vám to pro jistotu přeruší dlouhý a nudný dialog.

Schopnosti v akci, Foto: PlayStation Network

Postavy

Do hereckého obsazení se podařilo sehnat povedená jména. Sharlto Copley nebo Eddie Izzard už jsou někdo a role jim perfektně sednou. Hlavně Izzardova chvíle teprve nastane. Trochu to zatím kazí postava Walkerovy nové parťačky Deeny Pilgrimové. Ta je popisována jako sarkastická drsňačka a tou také je. Jenže její hlášky jsou poněkud nalinkované a spíše mizí do ztracena. Vrcholem pak je postava hrdinky Zory. V komiksu takhle možná funguje, ovšem v seriálu je to vážně příšerné a s těmi šaty jako z lepenky vypadá jakoby právě utekla z blázince. Zatím to vyrovnává jen postava Calisty, o té toho ještě hodně uslyšíme.

Izzardův superzlosyn bude jistě supervražedný, Foto: PlayStation Network

Verdikt

Seriál má určitě co nabídnout. Jeho svět plný do společnosti začleněných superhrdinů ukrývá mnoho materiálu k využití. Vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu platformy Playstation, tak by mohla mít na seriál rozumnější nároky a brzy bychom se mohli dočkat prodloužení. Sám jsem zatím seriálem nadšen a pevně doufám, že se mi vyplatí ho nadále sledovat a že mě nezklame. A vám doporučuji to samé.

Diskuze /4

Fifipek

Souhlas, už jsem zkouknul tři epizody a myslím, že to má potenciál.....je to takový otrhaný, nic fancy, ale herci nejsou špatní, především teda dobrá volba Retro Girl, Michelle Forbes už mi sedla jako Admirál Cain v Battlestar Galactice :)

16.3.2015 | 23:15:56
albatros05

Prosím o překlad téhle věty: Coby krominálka má svůj vyprávěsí stal zatím poněkud chaotický. Tenhle jazyk neznám… :(

#3 The Czech One
17.3.2015 | 6:46:23
The Czech One

#2 albatros05: Tomu se rika fast Typing :D

17.3.2015 | 8:33:41
matus alem

Pre mňa najslabší seriál s tématikou superhrdinou. Grafika na úrovni 16-bitových počítačíkov z minulého storočia ku kvalite tiež veľmi nepomohla. Prvý diel bol súčasne aj posledný, ktorý som pozeral.

17.3.2015 | 8:58:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama