Powers
76/100 - 32×

Powers

Lidé se superschopnostmi nejsou v tomto světě nic neobvyklého. Právě naopak. Ne všichni své dary ale využívají k tomu, aby lidstvu pomáhali. Odvrácenou stranu síly využívají i k páchání zločinu. A právě proto jsou tu dva detektivové Christian Walker a Deena Pilgrim, kteří se svou speciální policejní divizí Powers vyšetřuje případy spjaté s nadpřirozenem.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Sony Entertainment Television | 50 minut
hrají
Noah Taylor (Johnny Royalle),


Sharlto Copley byl kdysi hrdina. V březnu je začne zatýkat v novém seriálu

Sharlto Copley byl kdysi hrdina. V březnu je začne zatýkat v novém seriálu

Po více než pěti letech je konečně jasno. Dlouho chystaný seriál Powers skutečně vznikne. A co víc, premiéru bude mít letos v březnu. Online na webu PlayStation s hvězdou filmu District 9.


4 0
21.1.2015

Rok 2015 můžeme nazvat Rokem superhrdinů a nebudeme vůbec přehánět. Čtyři z pěti stanic takzvané Velké pětky (ABC, CW, FOX a NBC) vysílají alespoň jeden superhrdinský seriál, pátá CBS se k nim přidá ještě letos na podzim se svou Supergirl. K Arrowovi, Flashovi, Gothamu, Constantinovi a agentům Carterové a těm z S.H.I.E.L.D­.u bude brzy konkurovat i Daredevil na Netflixu a později i Jessica Jones. O filmové premiéře druhých Avengers a dalších filmů nemluvě.

Aby toho ale nebylo málo, na úspěch oživlých komiksů se pokusí navázat i Sony. Ta na platformě určené pro svou PlayStation letos 10. března odvysílá první tři epizody seriálu Powers o dvojici detektivů, která vyšetřuje zločiny spáchané lidmi s nadpřirozenými schopnostmi, a která zároveň se svou zvláštní „nadpřirozenou“ jednotkou schopnosti svých členů využívá.


Historie seriálu Powers se podle zápisu na Wikipedii) začala psát v roce 2009. Tehdy autor stejnojmenného komiksu Brian Michael Bendis oznámil, že má v úmyslu obtáhnout své dílo živými konturami. Původně měl pilotní díl napsat pro stanici FX (Fargo, American Horror Story) v koprodukci s partnerem Sony.

V roce 2011 se práce rozběhly. Pilot měl napsat a produkovat Charles H. Eglee (The Shield) a hlavní role měl obsadit například Kyle Chandler (letos bude mít premiéru jeho Bloodline), místo něj ale nakonec stanice FX sáhla po Lucy Punch (Ben and Kate), Bailee Madison (Trophy Wife), Charlesi S. Duttonovi (Longmire, Roc) a mluvilo se také o roli pro Katee Sackhoff (Battlestar Galactica).

Natáčení začalo ještě toho roku v červenci. Hned v listopadu však stanice FX ohlásila, že pilotní díl bude přetáčet. Dlouhé roky se nic nedělo. Až v březnu 2014 vyšlo oznámení, že Powers zamíří ke streamování pro vlastníky konzolí PlayStation. Sony pak stanovila termín premiéry v prosinci toho roku, šlo ale spíše o zbožné přání, což se ostatně potvrdilo.

Za Powers teď stojí Brian Michael Bendis, Charlie Huston nebo režisér pilotu David Slade (Hannibal). V hlavních rolích dvou detektivů se objeví Sharlto Copley (District 9) a Susan Heyward (The Following), mezi své kolegy přijmou Michelle Forbes (True Blood, The Killing), Olesyu Rulin (Greek), Eddieho Izzarda (Hannibal, Valkýra) a Logan Browning (Hit the Floor), a jejich nadpřirozenou nemesis si zahraje Noah Taylor (Game of Thrones, Peaky Blinders).

První řada seriálu Powers bude mít deset epizod. První tři budou mít premiéru 10. března, zbylé pak Sony vypustí každé další úterý. První epizody budou navíc na webu PlayStation.com/Po­wers zdarma. Za ostatní diváci, krom předplatitelů PlayStation Plus, budou platit. (Otázkou zůstává, zda se to týká i České republiky.)

Na blogu Briana Michaela Bendise se můžete podívat také na první plakát a níže na trailer z loňského Comic-Conu v New Yorku.

Thumbnail Play icon

Diskuze /5

Kafka Tamura

Sharlto je naprosto výborný (dokáže být hl. pilířem filmu i ve vedlejší roli) a těším se na každý jeho nový film (snad úplně nespadne jen do blockbusterových bejkovin). A vypadá to, že se můžu konečně i já těšit na nějaký ten komiksový seriál, který by podle traileru nemusel být ani tak infatnilní a sterilní, jako ten zbytek co je a bude. Nevíte, jaký to má mít rating? Podle Sharltova slovníku a sexování (byť v oblečení) v traileru to na PG13 nevypadá (ve finální podobě to může být samozřejmě jinak).

Btw. Jak se to jeho jméno vlastně vyslovuje? [šartó]?

#2 iHyi
21.1.2015 | 17:05:32
iHyi

#1 Kafka Tamura: Jaký to má rating netuším, ale vzhledem k tomu, že to je částečně od FX, čili kabelovky, myslím, že se tam toho nebudou úplně bát :-) A Sharlto Copley se vyslovuje takhle: https://www.youtube.com/watch?…

#3 Kafka Tamura
webmaster
21.1.2015 | 17:21:13
Kafka Tamura

#2 iHyi: Kurňa, aj takové věci se dají na youtube najít… to jsou mi věci.

21.1.2015 | 17:52:40
UPIRIK2

poradí někdo kde se to dá stáhnout na PC ale tak, aby to nebyl torent?

#5 ScaryX
10.3.2015 | 20:00:39
ScaryX

#4 UPIRIK2: Zatím to není nikde pořádně dostupné. Nezbývá než čekat…

webmaster
10.3.2015 | 20:56:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama