Preacher (Kazatel)
82/100 - 99×

Preacher(Kazatel)

Preacher je příběhem o texaském kazateli Jessem Custerovi, který pomalu ztrácí svou víru až do té chvíle, kdy do něj vstoupí nadpřirozená bytost Genesis a propůjčí mu nadpřirozené schopnosti. Preacher pochází z dílny komiksového scénáristy Gartha Ennise a od roku 2016 ožívá na televizní stanici AMC, kde se ho ujali Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (Breaking Bad)

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Drama, Komiksový, Western
hrají
Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip O'Hare), Joseph Gilgun (Cassidy), Pip Torrens (Herr Starr), Graham McTavish (Svatý zabiják), Betty Buckley (Marie L'Angelle), Colin Cunningham (TC), Ian Colletti (Eugene "Prdelman" Root), W. Earl Brown (Hugo Root), Tom Brooke (Fiore), Lucy Griffiths (Emily Woodrow), Anatol Yusef (Deblanc)

Komiks vs seriál: Od Genesis k Bohu

Komiks vs seriál: Od Genesis k Bohu

Prvních deset dílů seriálové adaptace slavného komiksu Preacher je za námi. Během nich jsme si pro vás dělali poznámky a nyní vám nabízíme srovnání toho, co se v první sérii stalo s tím, kde jsme v komiksu.

15 0
6.8.2016

Adaptací (nejen) literárních děl se zabývají teoretikové už od 60. let minulého století. Avšak stále se nabízí otázka, jak převést psané slovo do filmové podoby, aby si zachovalo svou duši a přitom pouze nekopírovalo předlohu? Právě o to se pokusili tvůrci Kazatele v deseti dílech první série. V článku si tak můžete přečíst jak se rozhodli Rogen, Goldberg a Catlin odvyprávět Kazatelův příběh ve srovnání se slavnou předlohou Gartha Ennise a jak se jim to podle nás v první sérii podařilo.

Jesse Custer

Mladý, pohledný kazatel s temnou minulostí. To je Jesse Custer. Jak se ale takový člověk stane kazatelem? Vše začíná u jeho rodiny. V seriálu jsme mohli vidět, jaký vztah měl se svým otcem, také kazatelem, kterého přímo před malým Jessem zastřelí neznámí muži. V komiksu byl John Custer vojákem ve Vietnamu, nikdy nebyl kazatelem a měl Jesseho velmi rád. Scéna, kdy Johna Custera zastřelí je však téměř totožná jako v komiksu.

Malého Jesseho vychovávala jeho velice pobožná babička, která ovšem byla čiré zlo. Právě tehdy se naučil vše, co potřeboval – prát se, střílet a tvrdě pracovat. Pokud se chcete dozvědět víc, celé Jesseho dětství je popsáno v našem shrnutí Až do konce světa. Ale stručně – komiksový Jesse se musel naučit milovat Boha, nechtěl následovat otce, jako v seriálu, naopak byl donucen stát se kazatelem. Což samozřejmě vedlo k tomu, že postupem času začal Boha zpochybňovat a byl stále více naštvaný. A tu zlost zapíjel whiskey.

Jelikož Jesse nechtěl být kazatelem, měl v komiksu chvilku, kdy z domu své babičky utekl žít si svůj život a tehdy potkal Tulip. S tou si užíval sex a kradli auta, někdy i najednou. Na cestě zločinu (což byla pro Jesseho revolta od života kněze) způsobili hromadu chaosu a život jim několikrát visel na vlásku, zato si vydělali dost na to, aby se mohli usadit. Jenže než se tak stalo, Jesseho minulost ho dohnala a byl přinucen stát se kazatelem v zapadákově – v Annville. Jako kazatel byl zlomený, bez vzdoru a jediné světlo ve tmě pro něj byla flaška a vidina toho, že se konečně uchlastá k smrti. Jenže do něj vstoupilo Genesis a kazatel se se svými novými schopnostmi vydává hledat Boha a pěkně si ho podat.

„Já ho najdu. Nezajímá mě, jak dlouho to bude trvat, nebo kam budu muset jít. Já si ho najdu. A pak ho donutím říct lidem, co udělal.“

Jesse není žádný komiksový superhrdina, ačkoliv díky Genesis získal Hlas boží, kterým může komukoliv cokoliv přikázat a na rozdíl od seriálu Jesse přesně ví, co dělá. Hlas používá jen minimálně, nebo když se opravdu hodně naštve. Raději všechno řeší pěstmi. Rozdílem je také to, že komiksový Jesse se s nově nabytou schopností nesnaží konat dobro tak, jak seriálový.

Komiksový Jesse má svůj morální kompas v podobě westernového herce Johna Wayna (v seriálu jeho oblíbený herec), který mu říká Tuláku a radí se sním, co je správné. V seriálu tuto pozici zaujal Eugene, který je toho času v Pekle, což je velice podařená berlička. Mít v seriálu stín westernového klaďase by bylo nejspíš zvláštní.

Pokud si tak srovnáme motivace komiksového a seriálového kazatele k tomu najít Boha, ten seriálový vlastně ani sám neví, proč Boha hledat. V jednu chvíli věří, že je součástí božího plánu a je jeho pravá ruka, pak si sním chce popovídat, aby Odinovi dokázal jeho existenci a nakonec se ho vydá hledat, protože v Nebi není a buď mu pomůže nebo mu nakope prdel.
Což je samozřejmě problém, motivace komiksového Jesseho jsou jasné a čtenář chápe, proč Boha, kterého musel milovat a který na lidi kašle, chce najít. Seriálové vysvětlení je však plytké, což je pro čtenáře problém, jelikož na tomto je postupně vystavěná podstata příběhu, který měl šanci se v seriálovém prequelu rozvinout.

Proinsias Cassidy

Irčan, upír a alkoholik, který si ujíždí na drogách. Cassidy Joe Gilguna je věrnou adaptací svého komiksového představitele, jen je v seriálu morálnější a s Jessem vede rozhovory o Bohu. Cass je jediný, kdo v seriálu otevřeně zpochybňuje Boha. Alespoň prozatím:

„A myslím si, že tvůj Bůh, pokud vůbec existuje, není nic víc, než nametenej fracek, kterej čuchá k vlastním prdům.“

Cassidy, na rozdíl od seriálového představitele, do příběhu vpadl trošku jinak. Auto mu chtěla ukrást Tulip, která zrovna utíkala před nepříliš vydařeným pokusem o vraždu, jenže místo toho, aby jí Cassidy nechal auto, řekl jen suše ne a odvezl ji pryč. O něco později pak narazili na Jesseho, k překvapení Tulip, s kolárkem.

Vztah mezi Cassidym a Tulip byl od začátku na bodu mrazu, Tulip ho v jednom kuse posílala doprdele a neměla ho ráda, i když se z Jesseho a Cassidy stali nejlepší kamarádi. Jenže Cassidy se do Tulip zamiloval, ale protože byl Jesseho kamarád, tak se mezi ně nepletl. Až do určité chvíle (ale nepředbíhejme). V seriálu je to ale trochu jinak, už kvůli tomu, jaký vztah má Tulip k Jessemu a trojúhelník se v seriálu rozehrál už v první sérii. Zdá se ale, že bude mít hodně podobný průběh.

Tulip O'Hare

Tulip v seriálové podobě neprošla jen změnou z bílé holky na snědou texasanku, ale i její charakter a vztah k Jessemu se značně změnil.

Zatímco v předloze Tulip na Jesseho společně s Cassidym narazila náhodou a od té doby byli opět nerozlučná dvojka, v seriálu je jejich vztah značně chladný. Jesse se snaží být dobrým kazatelem ať to stojí co to stojí, ovšem Tulip se ho snaží zlákat zpět na dráhu zločinu a pomstít se za to, co jim udělal Carlos, jak jsme se ve finále seriálu dozvěděli, Tulip byla s Jessem těhotná a Carlos mohl za to, že Tulip potratila.

Oproti komiksové předloze také víme, že Tulip byla Jesseho kamarádka již od dětství a už tehdy z něj dělala rošťáka. Jednu dobu spolu dokonce vyrůstali, než ji nechal John Custer odvézt sociálkou. V komikse se Jesse a Tulip náhodně potkali v baru a Tulip ho „přebalila“ dívce, se kterou chodil. Seriálová Tulip je poměrně výbušná, to je samozřejmě i ta komiksová, ale ztvárnění Ruth Negga hraničí se šíleností a (v určitých epizodách i s) obsesí Jessem Custerem, kdy se na jednu stranu snaží být emancipovaná a odpoutaná od mužů, ovšem jediné, co její seriálový charakter vykresluje jsou neustálé monology o tom, jaký Jesse byl a i v současnosti ho označuje za svého přítele.

„Až do konce světa.“

Když si porovnáme vztah, který k sobě ti dva chovají, seriáloví Jesse a Tulip jsou přátelé odmalička. Kdežto ti komiksoví k sobě patří od prvního pohledu a první noci se všemi klišé, které k tomu patří.

Eugene „Prdelman“ Root

Na první pohled byl v seriálu Eugenův příběh změněn jen nepatrně, ovšem pro vnímaní jeho charakteru je to zcela zásadní změna. V seriálu se totiž Eugene pokusil zavraždit spolužačku Tracy, která s ním nechtěla jít na rande. Tím jeho postava ztrácí jakoukoliv sympatii a lítost, kterou by si zasloužila.
V komikse je Prdelman týraný svým autoritativní, rasistickým otcem, šerifem Rootem. Když se dozví, že jeho oblíbenec Kurt Cobain spáchal sebevraždu, pokusí se o ni, společně se svým nejlepším kamarádem, také. Zatímco Pube si vystřelil mozek z hlavy, Eugene si vystřelil jen obličej. Jediná slova, která mu jeho tec řekl po té, co ho uviděl, byla:

„Měl sis ji strčit do huby, ty zasranej budižkničemu.“

Díky jeho naivitě a snížené inteligenci k němu cítíte v předloze sympatii pokaždé, když se snaží něco zamumlat a je takovou tragikomickou postavou, která je pro Kazatele tak typická. Ovšem vzhledem k seriálovému původu Eugena (paradoxně jej nikdo ve městě nenazývá Prdelmanem) je těžké ho litovat nebo k němu cítit takovou sympatii, i když nyní svých činů lituje a má nevinnou tvář Iana Collettiho.

Svatý zabiják

Záhadný kovboj, jehož příběh se vyprávěl v seriálu skrz „flashbacky“ z roku 1881 v průběhu celé série. Až v devátém díle jsme se dozvěděli, že kovboj, jehož tragickou část života jsme sledovali, je ve svém osobním Pekle, v němž svoji chybu a pomstu zažívá znovu a znovu. A jak to bylo v komiksu? V komikse jsme se se Zabijákem (Saint of Killers) setkali poprvé hned na začátku, když ho jeden z cherubů, probudil v jeho kobce na Boot Hill, aby našel a zabil smrtelníka, jehož posedne Genesis. To bylo ovšem všechno, co jsme za dlouhou dobu o Svatém zabijákovi, Božské mašině na zabíjení dozvěděli. Jeho příběh nám byl záhadou.

Až v Pradávné historii nám byl odhalen kovbojův původ. Stejně jak v seriálu, kovboj bojoval ve válce na straně konfederace a už tehdy byl legendou. Po válce se stáhl a založil rodinu, když jednoho dne jeho manželka a dcera onemocněly, se kovboj musel vydat do Ratwater pro lék. Ale Bůh pro něj měl jiný plán. Cesta mu ve sněhu na koni zabrala týden. Ve městě potkal gang vedený McCreadym, jehož muži byli velice agresivní a znudění. Kovboj zabil jednoho z jeho lidí a McCready mu nabídl, aby se k nim přidal, což kovboj odmítl a s urážkou je opustil.

Ovšem gang na něj přichystal léčku – zabili mu koně a kovboje postřelili, jenže i na druhé straně gangu řady hodně prořídly. Cesta kovboji domů zabrala dva týdny. A to už vrány jeho rodině vyklovávaly oči a kovboj se rozhodl McCreadymu pomstít. Vrátil se od Ratwater, kde zabil zbývající členy gangu, až se dostal k jejich veliteli, který spoléhal na dobro v kovbojovi a bral si obyvatele jako živý štít. Kovboj byl však tak na dně, že zabil i je. Než se dostal k McCreadymu, zasekla se mu zbraň, tak měl McCready možnost kovboje zabít a poslat jeho duši do Pekla.

Kovboj byl i v Pekle hnán pomstou a nenávistí a jeho srdce bylo tak chladné, že i Peklo zamrzlo. S nešťastným Ďáblem tak uzavřel smlouvu a z kovboje se stal Svatý zabiják. Byly mu dány dva kolty, vyrobené z andělských mečů, které nikdy neminou a nikdy jim nedojdou náboje. A každá kulka zabíjí. Jeho první obětí byl právě Ďábel. Zabiják se tak vrátil do Ratwater a zabil McCreadyho, ale zabíjet nepřestal. Zabil každého muže, ženu a dítě v Ratwater, hříšný či ne, všichni zemřeli pod kolty Svatého zabijáka. Stal se pravou rukou Boha a zabíjí na příkaz. A čeká v kobce na Boot Hill, dokud ho Bůh opět nezavolá.

„A s ním přišlo peklo.“

V určitých částech se tak seriál a komiks střetávají, ale opět, podstata, která je charakteru vlastní nám v seriálu bohužel nebyla ukázána. Především pak očesaná linka v Pekle komiksového fanouška zabolí. Paradoxně čtenář komiksu v samotném příběhu nezná historii Svatého zabijáka, je tam pouze představen jako zbraň povolaná na Zem.

Odin Quincannon

Pětasedmdesátiletý majitel jatek z městečka Spása se nám poprvé v komikse představil až ve stejnojmenném sedmém svazku Salvation, ve kterém byl svého času Jesse šerifem (a ten k tomu přišel jako slepý k houslím). Odin, podobně jako ten seriálový, v podstatě díky svému vlivu řídil celé město. Jeho pravou rukou byla nacistická právnička, která měla ráda S&M slečna Oatlashová (určitě ní byl částečně inspirovaný Donnie).

Odin, kromě toho, že byl členem Klu Klux Klanu, měl velice specifickou úchylku, která zahrnovala jeho závod na maso a jakousi ženskou sochu z mrtvých těl krav, prasat a kuřat. Vztah Jesseho a Odina byl od první chvíle jasný, pokaždé, když se potkali, Odin byl ponížen (třeba kvůli výšce) a Jesse mu dal naprdel. A tak místo zničení nového šerifa se Quincannon rozhodl zničit město, to se mu zázrakem (byl zasažen bleskem) nepovedlo a spálený se dokulhal do své masové skrýše, kde ho našel Jesse a z milosti ho zabil.

„Masák prasák.

To, co zbylo z komiksového Odina je tak pouze jeho postavení a velice podobný vzhled, který Jackie Earle Hailey seriálovému Odinovi propůjčil. Odin není tak komickou postavou, jeho úchylkou je pouze nářek krav jdoucích na porážku a Odin uznává pouze Boha masa – po smrtelné nehodě, při které umřela celá jeho rodina ztratil víru v duševno a chce, aby Jesse Boha odsoudil, protože poté co umřeme z nás nezbude nic víc než jen flák masa.

Nebe a Bůh

Fiore a Deblanc byli v komiksové předloze administrativní pracovníci a byrokraté v Nebi. Po tom, co Bůh Nebe opustil byli andělé opatrovníci Genesis – bastarda zrozeného z vášně mezi andělem a démonem, který má moc jako samotný Bůh. Genesis ovšem uteklo na Zem, při cestě zabilo serafa a posedlo mladého kněze v Texasu. Oproti seriálu komiksová „kometa s ksichtem fakana“ posedla pouze jednoho kazatele – Custera, takže žádní vybuchující představitelé církví, ovšem při komiksovém posednutí spálila celý kostel plný hříšníků.

Fiore, Deblanc a Pilo se rozhodli kvůli polapení Genesis probudit Svatého zabijáka, což ovšem dopadlo tak, že Pilovi prostřelil hlavu a ten zemřel (ovšem komiksoví andělé se nebyli schopni regenerovat jako seriáloví). Custer, podobně jako v seriálu, donutil cheruba – Deblanca, aby mu prozradil pravdu o tom, že Bůh od zrození Genesis utekl z Nebe na Zem a nechal Nebe ve správě serafů – andělů válečníků. Anděl dokonce nabídl kazateli separaci Genesis z jeho duše, což Jesse odmítl, protože ukrývá nějaké tajemství. A tehdy se Jesse rozhodl, že najde Boha a donutí ho, aby lidem řekl, proč se na ně vykašlal. Což tak úplně nesedí s tím, co říkal seriálový Jesse v bistru na konci série „Bůh chce naši pomoc, pomůžeme mu. Jestli ne, nakopeme mu prdel“.

„Uzřete, ó smrtelníci, slávu vyslance nebeského.“

V poslední epizodě seriálu Jesse do Nebe volal před celým kostelem skrz přímou linku do Nebe a vlastně podobné tomu je to, že Nebeské bytosti rády před smrtelníky dělají šou. Ať už andělé nebo i samotný Bůh.

Annville

Během komiksu jsme v Annville strávili opravdu velice málo času. Ovšem Annville bylo na pár stránkách vykresleno jako zapadákov plný vidláků kdesi uprostřed ničeho, v Texasu. Jelikož se kompletní obyvatelstvo Annville (asi 200 lidí oproti běžným 20) v neděli dostavilo na mši (ale to jen proto, že se Jesse v baru opil a popral), všichni kvůli Genesis uhořeli při výbuchu kostela.

„Pak jsem se podíval na jejich ksichty a pochopil, že Bůh použil mý modlitby maximálně tak k tomu, aby si snima vytřel prdel.“

Většina postav, které jsme tak mohli v seriálu vidět, se v komiksu vlastně ani nevyskytuje (Donnie, jeho žena, Emily, Miles, maskoti a další). Prdelman a jeho otec šerif Root nebyli obyvatele Annville. Ovšem seriálové město postihne daleko více tragikomický konec, než to komiksové – výbuch hromady výkalů, které skladoval Odin pod městem je poměrně zábavné rozšíření Kazatelova světa a kompenzace za spálení obyvatel Genesis.

Bonus

Některé lokace přece jen v seriálu byly podobné těm komiksovým. Ať už tedy kostel, či Bistro U pěti es, ve kterém trojice jedla na začátku komiksu nebo na konci první série. Nebo třeba poslední záběr na Svatého zabijáka dává předzvěst tomu, co by se mohlo dít na začátku příští série. A co záhadný muž v bílém?

Pamatujete si na záhadnou postavu v bílem, která se objevila na pár vteřin ve třetí epizodě v kině? Nápadně se podobá hlavnímu záporáku (a zároveň asi nejvíce komické postavě) celého komiksu, Herr Starr.

Roz(h)řešení

Adaptace mohou svět své předlohy rozšiřovat, doplňovat, upravovat, ale pokud chcete potěšit fanoušky obou médií, musí si svoji duši zachovat. To se bohužel v této adaptaci nepodařilo, alespoň ne pro čtenáře. Duše a atmosféra komiksového Kazatele se tu, kromě pilotního a závěrečného dílu, vytrácí nejen absencí samotné podstaty většiny postav, s čestnou výjimkou Joe Gilguna jako Cassidyho, ale zejména tou tragikomickou, hutnou, přirozeně úchylnou atmosférou, která na vás dýchá v celém komiksu. Je těžké vyjádřit samotnou podstatu tohoto jedinečného a kontroverzního komiksu a je ještě těžší to všechno převést na malé plátno.
Věříme, že Rogen a Goldberg jsou fanoušci Ennisova díla, ale možná právě to je příliš uneslo a začali místo komiksové adaptace vařit seriálový dort, do kterého jako Pejsek a Kočička naházeli všechny možné ingredience bez toho, aby přemýšleli jak to nakonec bude chutnat. Ovšem jednotlivě ty suroviny nejsou špatné. A tak po první sérii, ve které nám bylo mnoho ukázáno, ale nic se nestalo, po deseti dílech, ve kterých byly postavy vykresleny nepříliš zdařilým způsobem nás tak trochu bolí břicho z nepříliš povedeného seriálovo-komiksového dortu.

Jste fanoušci komiksů? Jaký máte na adaptaci názor? Nejste fanoušci komiksů? Pomohlo vám naše srovnání některé věci pochopit? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Foto: AMC & Vertigo

Diskuze /10

Ratemus

mně v tom seriálu hlavně chybí ten humor, vždyt komiks je plný černého humoru, násilí a sprostých slov a to zde vůbec není, nemělo to tempo, ale snad se to změní věřím tomu, komiks miluju a toto byo velmi slabé, ale i Agenti se rozjeli později…držím tomu palce

#3 chir
6.8.2016 | 9:40:06
had-89

ja som to po prvej časti vzdal , nejako ma to neoslovilo bohužiaľ :/

6.8.2016 | 10:34:45
chir

#1 Ratemus: Myslím, že na Odinovi je krásně vidět, kam se odváží zajít a kam už ne. A je to sakra málo. Odin jako ultimátní prasák v komiksu a co z něj zbylo v seriálu? A s tím, že pravděpodobně umřel je ten jeho potenciál nevyužitý, vlastně tam mohla být úplně jinak pojmenovaná postava, co by měla jatka a nic by se nezměnilo.
Myslím, že to bude v mantinelech ověřeného a co nejmíň konfliktního. A Cass tam sem tam nahodí nějakou irskou nadávku, aby jim to prošlo.

čestný člen redakce
6.8.2016 | 11:33:58
Ratemus

přesně tak, ten tvůrci si netroufnou na ty zvrácenosti z komiksu protože taková je doba, fakt nevěřim že Seth Rogen je fanouškem komiksu když potom natočí toto.....proto jsem přesvědčenej že se ani nedočkáme Ježíše de Sade protože na tenhle level už si asi televize ani Rogen netroufne a pokud ano, dopadne to jako Odin, prostě bude o ničem a je jedno že ho bude hrát někdo dobrej…očekávám Herr Starra ale zase, prostě tomu nevěřím že se bude držet komiksů.....druhá řada slibuje trochu odvázanost ale stejně…po několika dílech jsem chtěl skončit ale dal jsem to, rozhodně z toho nejsem tak zklamaný jako z Lucifera ale i tak je to celkem slabý 50% za mě

6.8.2016 | 14:55:40
Moor8

Komiks jsem nečetl a své zmatení jsem přikládal právě tomu. Domníval jsem se, že se jedná o seriál přímo pro fanoušky komiksu, kterým ty WTF momenty dávaly smysl právě proto, že četli komiks. Jak tak koukám, tak jsem se hluboce mýlil a je to prostě jen nelogická slátanina.

Hned na začátku článku mě zarazilo: „přitom pouze nekopírovalo předlohu?“ Proč proboha ne? Proč se musí nutně lišit? Pak z toho vznikají takové kraviny. Za každou cenu být originální. Když nemohu být lepší, tak budu horší. Hlavně, že budu originál…

Kde v seriálu řečeno, že Prdeláč chtěl zabít tu holku, protože s ním nechtěla na rande? A jak se mu tedy v seriálu stal ten úraz? A proč za něco takové nešel sedět?

#6 chir #7 Dugar
7.8.2016 | 14:22:47
chir

#5 Moor8: O tom nekopírování předlohy právě existují ty adaptační teorie a vede se o tom debata. Když se Ennise ptali na to, jak by si představoval adaptaci Preachera, tak řekl, že nechce, aby se převedlo slovo od slova, ale ať si klidně něco přidají nebo pozmění, jinak by to bylo zbytečné kopírování díla a nevyužití potenciálu pro rozvoj příběhu nebo světa. Přidat tomu něco z autora, který dílo adaptuje.
Ono se taky všechno, třeba obsahově, na plátno přenést nedá, protože tam máš odbočky od hlavního příběhu (Harry Potter), jindy se můžeš na předlohu zaměřit jen z podstaty a zbytek změnit, přitom myšlenka ti zůstane (Hlídač č 47 – verze Huga Haase) nebo měníš linie, ale vždycky se dostaneš k podstatným bodům v příběhu (Walking Dead). A pak jsou věci, co se nedají zfilmovat slovo od slova, ale hodně přeneseně (Kvílení) a najdeš hromadu dalších příkladů a různých „stupňů“ adaptace, takže obecně změna není nutně zlá nebo špatná.
Problém Preachera je to, že nemá pořádnýho dramaturga, který by těm třem dal přes prsty a řekl, že tohle nebude fungovat, prostě někoho, kdo by jim řekl, že pečou ten špatný dort.

A k tomu Eugenovi, to bylo vysvětleno v epizodě sedm, včetně toho, že se pak chtěl zastřelit sám. A proč za to nešel sedět, nejspíš protože je jeho táta šerif.

čestný člen redakce
7.8.2016 | 16:51:47
Dugar

#5 Moor8: V seriálu bylo řečeno, že Prdeláč tu holku chtěl zabít, říkal to sám Preacher… kdo jinej by to tak mohl vědět líp, než člověk, kterýmu věřící lidi (to Prdeláč po nehodě rozhodně byl) vyzpovídají všechno…? Proč nešel sedět? Ok, tohle jsem nepostřehl, jestli to tam odůvodnili, ale vzhledem k tomu, že měl za otce Sherifa, kterej propustí i Cassidyho, o kterým ví, že je vrah, tak proč by to stejný neudělal pro svýho vlastního syna? Upřímně, dost tě nechápu. Už jsem narazil na několik tvých komentářů v diskuzi a většina z nich byla ve stylu… nadávám na něco v seriálu, co mi nedává smysl, přitom to tam bylo řečeno…jen jsem nedával pozor. Jako… komiks jsem nečetl a určitě si myslím, že bude lepší, jak to u předloh z pravidla bývá. Určitým způsobem chápu tvoji..... zmatenost, i mě během prvních čtyř epizod trvalo pochopit styl seriálu, který je odlišný. Většina seriálů dá do děje nějakou nevysvětlenou věc a o epizodu později (nebo dvě) je vyřeší. U preachera to bylo tak, že v první půlce seriálu přišla spousta nejasností a v druhé polovině nebo až na konci je vysvětlili …a to někdy pouze jednou větou…a až poté vše dávalo smysl (npř. peklo toho Kovboje). Takže pro méně ostražitého a pozorného diváka to mohlo být opravdu matoucí ;) …

#8 Ratemus
7.8.2016 | 17:02:30
Ratemus

#7 Dugar: v komiksu je šerif zabitý hned v první knize myslim, ono je to těžký ale jak tu bylo řečeno, nemus to být kopie komiksu ale pokud se rozhodli až tak moc odbočit tak to radši neměli vůbec točit… to že v první řadě zabili Odina, to mě celkem nasrali…jsem zvědavej jak moc pohnojí Ježíše De Sade což je největší sadistickej perverzní uchylák v celé serii, podle mě si na něj ani netroufnou a pokud ano nebude takovej jako v předloze......a samozřejmě komiks je legendární originální zábavné dílo, které funguje i dnes......hlavně je to zábavný a to seriál vůbec není…

jen doufám že nějakého blba nenapadne potřeba být originální a rozhodně se natočit Sandmana, to by byl další zprznění a vytření prdele předlohou

#9 chir
7.8.2016 | 18:21:11
chir

#8 Ratemus: měl to v plánu Joseph Gordon-Levitt jako film, ale nakonec to vzdal.

čestný člen redakce
7.8.2016 | 18:48:56
Ratemus

jj to vím, možná je dobře že z toho nic nevzniklo, to je opravdu ještě mnohem komplikovanější natočit než třeba Lucifera, kterej je taky velmi komplikovanej

7.8.2016 | 21:20:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů








Reklama