Preacher (Kazatel) Ohlédnutí za epizodami On the Road a Mumbai Sky Tower

Ohlédnutí za epizodami On the Road a Mumbai Sky Tower

Ohlédnutí za epizodami On the Road a Mumbai Sky Tower

Minulý týden se Preacher vrátil na televizní obrazovky, a to rovnou s dvojitým nášupem epizod. Než se dočkáme epizody třetí, pojďme si shrnout, čeho jsme se dočkali ve dvou předcházejících.


13 0
3.7.2017

Následující text obsahuje spoilery z epizod On the Road a Mumbai Sky Tower, pokud jste tyto epizody ještě neviděli, nepokračujte ve čtení.

Začínáme tam, kde jsme skončili

Druhá série začíná přesně tam, kde ta první skončila. Jesse, Tulip a Cassidy se rozhodli, že najdou Boha, kterému buď pomůžou, nebo mu nakopou prdel. Naše trio chce se svým pátráním začít u starého přítele Jesseho rodičů Mikea a Cassidy navíc všem zpříjemňuje cestu svou konspirační teorií o předkožkách. Podle něj je oligarchové odřezávají malým dětem a dávají je úplně do všeho.


Hledání Boha je teprve na začátku; Foto: AMC

Tulip ovšem nejede úplně podle předpisů, čehož si všimne policie. Známá výtržnice nejdřív plánuje, že si bude hrát na veteránku z Afghánistánu, to ale nakonec neprojde a dojde k obrovské automobilové honičce. Do toho všeho hraje písnička Come on Eileen z osmdesátých let.

Genesis v akci

Policii ale nakonec neutečou, a tak musí vymyslet plán, jak se z této prekérní situace vysekat. Jesse se samozřejmě uchýlí k Genesis, což mu Tulip patřičně vyčte. Zdá se, že všechno už bude zalité sluncem, když se na scéně objevuje kovboj, který začne policisty hromadně vraždit.

Svatý zabiják se rozhodně s ničím nepáře

Trojice se zastaví u malého obchůdku, jeho majitel ale není jejich přítomností příliš potěšen. Komu by se taky líbilo, kdyby k němu přijela trojice zákazníků se střevy visícími na výfuku, navíc by byli od hlavy až k patě pokrytí krví a řekli vám, že někdo právě vyvraždil místní policejní sbor. Chudák prodavač z toho byl tak na větvi, že Jesse musel opět zaúřadovat a majitel si jich po celou dobu jejich pobytu už vůbec nevšímal. Tulip mezitím na radu Cassidyho přerazila pachuť krve kombinací pálivé omáčky a kakaovým mlékem, Cassidy se dal dohromady zkonzumováním obchodníkovy kočky Ginger a jelo se dál. Ubohý obchodník navíc nedostal za nic zaplaceno a po návštěvě Svatého zabijáka přišel i o jazyk.

Rodinný přítel

A po všech odbočkách se konečně dostáváme k expertovi na náboženství Mikeovi, ten má velice zajímavý způsob, jak řešit nejrůznější nutkání svých farníků, ať už se jedná o sex, drogy či závislost na internetu, pokaždé prý pomůže jedna věc – zavřít provinilce do zakryté klece. Tentokrát se této léčebné kůry dostávalo dívce Ashleigh, která byla podle všeho závislá na sociálních sítích.

Mike používá dost netradiční metody

Následně se dozvídáme, že Mike oddával Jessieho rodiče, ale že nikdo ze strany nevěsty, tedy jakési rodiny L'Angellů, nebyl zván. Podle toho, jak o nich Jesse mluvil a co naznačují stránky komiksu, se určitě nebudeme nudit, jestli se někdy s někým z rodiny Jesseho matky setkáme. Mike nakonec Jessemu prozradí, že jedna z jeho farnic údajně tvrdila, že se s Bohem setkala, a tak se za ní naše trojice hned brzy ráno vydává. Bohužel i tentokrát Jesse použil Genesis a my se tedy po kovbojově návštěvě dalšího dne dozvídáme, že tento pro nečtenáře komiksů doposud záhadný vousáč se jmenuje Svatý zabiják, a aby mu Mike nemusel nic říct, radši sám sebe probodne.

Bůh v bordelu

Striptýzový klub, jedno z nejméně pravděpodobných míst, kde by člověk hledal Boha, a světě div se – právě sem Všemohoucí chodil. Jak ale později stihla prozradit provozní Tammy, než ji náhodou zabila kulka odpálená z pokoje, kde si Cassidy v tu chvíli užíval, Bůh tam samozřejmě nechodil kvůli lehkým děvám. Podnik navštěvoval proto, že tam hráli jazz.

Tammy byla rozhodně ženská od rány

Po náročném dni se tým rozhodne ubytovat v motelu, kde zrovna probíhá sraz Asociace šílenců do zbraní. Zatímco Jesse a Tulip si ve vedlejším pokoji plnými doušky užívají společný večer, Cassidy zaslechne v televizi reklamu, která ho velice zaujme. K motorestu se ale kvůli Jesseho nerozvážnosti s Genesis blíží Svatý zabiják a Kazatel s hrůzou zjišťuje, že na něj jeho síla nepůsobí.

Zbraně vyřeší všechno

Nebo taky ne. Jesse měl štěstí, že natrefili na Asociaci šílenců do zbraní, její členové kovboje sice nezastavili, ale rozhodně ho výrazně zpomalili, a to dokonce natolik, že se Jesse, Tulip a Cassidy stihli podívat na zprávy, které informovaly o zničení Annville. Diváci už o velkém počtu obětí a obrovské zkáze mohli slyšet mimo jiné z rádia napříč celým prvním dílem, k hlavním protagonistům se to nicméně nikdy nedoneslo.

Pro hlavní hrdiny byla destrukce Annville opravdu šokující novinou

Pak už následoval jen zbrklý úprk a Cassidyho teoretizování o tom, jestli je kovboj Terminátor nebo Nazgůl. V tom si ovšem vzpomněl, že v noci viděl v televizi Fiora, který by jim z téhle šlamastyky mohl pomoct.

Úžasný Ganéša

Ganéša je hinduistický bůh se čtyřmi pažemi a sloní hlavou, jeho jméno si vypůjčil anděl Fiore, který se po smrti svého přítele Deblanca a mnohočetných pokusech o sebevraždu rozhodl vystupovat ve věži Mumbai. A v čem jeho představení spočívá? To je prosté, nechá se nejrůznějšími způsoby likvidovat, ale jelikož je anděl a jen tak něco ho nezabije, objevuje se vždy znovu před diváky bez jediného škrábnutí a lidi to samozřejmě neuvěřitelně baví.

Fiore poněkud pozměnil svou vizáž

Fiore Cassidymu s Jessiem prozradí, že právě oni s Deblancem najali Svatého zabijáka, aby zničil Genesis, protože jej Jesse neustále používá, což se ani jednomu z andělů moc nelíbilo. Fiore jim také prozrazuje, že je kovboj nalezne vždy právě díky tomu, že Jesse používá Genesis, a oba se dozvídají také novinku, o které my diváci už dávno víme, a to sice, že poslední návštěva Pekla se pro Deblanca stala osudnou, zabil ho totiž Svatý zabiják, jehož kulky dokáží zamordovat úplně každého.

Svatba?

Zatímco si Cass a Fiore za zvuků I am a man užívají trip na heroinu, jehož cílem má být přesvědčit Fiora, aby naší trojici pomohl, Jesse se mezitím snaží rozptýlit Tulip od zničení Annville a pravděpodobné smrti jejího opileckého strýčka a navrhne jí, ať se vezmou. Ta je zpočátku proti, ale nakonec souhlasí. Jdou se tedy zapsat do pořadníku, protože jak všichni víme, svatby náhodných párů v pochybných hotelech jsou v Las Vegas docela populární.

S Garym není radno si zahrávat

Tulip ale na baru pozná člověka ze své minulosti, Garyho, jenž pracuje pro zatím záhadného Victora, se kterým se Tulip podle všeho v minulosti nepohodla a odmítá se k němu vrátit. Pustí se s Garym do rvačky a zabije ho, což následně zjistí Cassidy, ale slíbí Tulip, že to Jessemu neřekne. Tulip nakonec svatbu zruší, ale Jessiemu si alespoň uvědomí, že Bůh nejspíš zamířil do kolébky celého jazzu, města New Orleans, a tam se taky celá parta následně vydává. Bohužel pro Tulip Victor také operuje v New Orleans, a tak se nejspíš už v příští epizodě dozvíme něco o její minulosti.

Sbohem, Fiore

Vypadá to, že Cassidy získal Fiora na svou stranu a Jesse v domnění, že anděl přikáže kovbojovi, aby svůj hon na něj ukončil, použije na Fiora Genesis a přikáže mu, ať najde mír.

Fiorovo poslední vystoupení

Fiore ale nakonec Svatého zabijáka neodvolá, protože vidí, že Jesse nehodlá Genesis, které je podle něj velmi nebezpečné, přestat používat. Zmíní v této souvislosti i Eugenea, kterého jsme neviděli od chvíle, co ho annvillský kazatel poslal do Pekla, v příští epizodě by se to ale mělo změnit. Než Fiore nechá kovboje odejít, požádá ho, aby ho během jeho představení zastřelil jednou ze svých kulek. Konečně tak najde mír.

Další epizoda bude na AMC odvysílána v noci z pondělí na úterý.

Jak se vám úvodní epizody nové řady líbily?

Diskuze /4

league

Mám otázku kam zmizel ten druhej anděl Debrec prej že je mrtvý ale jakto když zase ožije jako ten druhej.

#4 Blom
3.7.2017 | 17:20:17
league

#2 Big_Boss: A mymslýš že dají další flasbecky stím svatým kovbojem tu část jak se dostal do pekla a pak se vrátil zpátky.

3.7.2017 | 17:59:54
Blom

#1 league: DeBlanc je mrtvej, protože kovboj Saint of the Killers ho zabil a když on někoho zabije, tak je tuhej na dobro bez ohledu na to jestli je to člověk nebo seraf.

3.7.2017 | 21:21:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás