Preacher (Kazatel) Ohlédnutí za epizodou Sokosha

Ohlédnutí za epizodou Sokosha

Ohlédnutí za epizodou Sokosha

Dnes měl sice premiéru už sedmý díl druhé řady, než ale dokončíme české titulky, pojďme si zopakovat, co jsme mohli vidět v díle předcházejícím a shrneme si všechny nové informace o Svatém zabijákovi.


14 0
1.8.2017

Následující text obsahuje spoilery z epizody Sokosha, pokud jste ji ještě neviděli, nepokračujte ve čtení.

Překupníci duší

Hned na začátku šesté epizody jsme mohli vidět pár, který se elegantně oděnému Japonci rozhodl cosi darovat. Japonský obchodník svůj produkt samozřejmě umí dokonale prodat, a tak nechybí tvrzení typu: „Nebude vám to ani chybět.“ Až později se dozvídáme, že tajemný chlápek v obleku si z domu těchto dvou lidí odnesl kousek duše a že má duší plnou dodávku.


Věděli jste, že duše se dá sníst jako pilulka?

Darovat duši je podle všeho jako darovat nějaký orgán, kousek si od někoho vezmete, uděláte z ní pilulku a může vám pomoct vyléčit nejrůznější choroby. Darovat část své duše ale určitě není jen tak, ani když jí darujete jen malé procento. Duše navíc musí být ve shodě s tělem daného člověka, jinak se neujme. Uvidíme, jestli se v pozdějších dílech nějak projeví, že Jesse daroval část své duše Svatému zabijákovi, i když šlo jen o jedno procento.

Navíc jsme se dozvěděli, že kazatelova rodina se v tomto byznysu také pohybovala, nebo možná pořád pohybuje, těžko říct. Japonská společnost nicméně téměř všechny konkurenty z trhu vytlačila a zbývá jen podnik v záhadném Andělvillu, do kterého se snad brzy podíváme.

Minulost Svatého zabijáka

Kromě duší byl hlavním tématem minulého dílu Svatý zabiják, který naši trojici konečně dostihl, a tak se ho museli zase na nějakou dobu zbavit. Každý ale ví, že abyste mohli svého nepřítele porazit, musíte ho nejprve poznat. Ptáte se, kde se dají zjistit informace o bezmála 200 let mrtvém kovboji? Není přece nic jednoduššího než zajít do místní knihovny.

V knihovně najdete opravdu všechno

Dozvídáme se tak, že Svatý zabiják dříve bojoval za armádu Konfederace v dobách americké občanské války. Tato válka probíhala od roku 1861 až do roku 1865, válka je také často označována jako válka Severu proti Jihu. Moderní průmyslový Sever, později znám jako státy Unie, již nadále nepotřeboval otroky, a tak jim chtěl dát svobodu. S tím ale nesouhlasila jižní část kontinentu, kde byly zejména zemědělské plantáže, na kterých pracovali právě otroci. Celý spor přerostl ve válku, kterou nakonec po pěti letech vyhrály státy Unie.

Svatý zabiják v knihách

Zabiják byl podle všeho jedním z elitních vojáků konfederačních států. Jeho spolubojovníci ho údajně dokonce nazývali „Řezník z Gettysburgu“. Po válce se zamiloval do křesťanky, která mu porodila dceru. Zde se ale dostáváme k momentu z první série. Jak víme, kovbojova rodina onemocněla a její otec jí měl dovézt lék, to ale nestihl kvůli tomu, že se zapletl do rvačky, a jeho žena i dcera tak zemřely. Jeho duše se tehdy podle pověsti rozštěpila na milion kousků a rozptýlila se po celé Zemi. Zabiják následně ve vzteku pozabíjel všechny v baru, kde na lék čekal, a zabilo ho až tornádo, které se nad městem toho dne objevilo.

Bůh ho poté odmítl pustit do Nebe za jeho ženou a dcerou, skončil tedy v Pekle. Od té doby je jeho jediným cílem znovu se s rodinou shledat, což mu podle všeho slíbili Fiore a Deblanc za zlikvidování Genesis. Jesse se Zabijákem uzavřel novou dohodu a po sledu nejrůznějších událostí, během kterých jsme se mimo jiné dozvěděli, že Denis je Cassidyho syn, mu daroval část své duše a mohl ho tak konečně ovládat. Poté kovboje odvezl do Andělvillu, kde ho uvězněného v nerozbitné dodávce shodil do vody. Kovboj ale jistě neřekl své poslední slovo. Podle upoutávky na příští díl navíc víme, že Tulip bude mít nějaké následky z jeho dotyku.

Která část epizody se vám líbila nejvíce?

FOTO: AMC

Diskuze /4

Fefferonkaaa

.. Bůh Svatého zabijáka odmítl pustit do nebe a poslal ho do pekla, ale co si vybavuji, tak do pekla se nedostal, protože se ho bál i samotný Satan..takže zůstal v podstatě někde mezi.. nemýlím-li se :)

#3 dushka #4 AlanWake
2.8.2017 | 0:06:32
repetalek

Bůh je pěknej kripl.

2.8.2017 | 1:23:15
dushka

#1 Fefferonkaaa: To ano, ale prece chvili tam byl :)

3.8.2017 | 10:11:39
AlanWake

#1 Fefferonkaaa: Tak to bude očistec :)

5.8.2017 | 3:37:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás