Preacher (Kazatel) Postřehy z epizody El Valero

Postřehy z epizody El Valero

Postřehy z epizody El Valero

Pojďte si společně s námi připomenout, co se událo v osmé epizodě seriálu Preacher a zahlasovat si v anketě na konci. Pokud jste díl doposud neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


14 0
21.7.2016

První série Kazatele nám pomalu, ale jistě spěje ke konci a události v Annville se začínají přiostřovat. Odin a jeho muži se ženou na kostel s vidinou velkého gastrokoutku. Ovšem kazatel se jen tak kostela vzdát nehodlá.

Odinův Bůh

Hned na začátku epizody jsme se dozvěděli, proč Odin neslouží Jesseho Bohu a zároveň jsme dostali vysvětlení, proč John Custer jel za Odinem několik epizod zpátky v noci (proč ale musel sebou brát malého Jesseho?). Ukázalo se, že před několika lety se celá Quincannonova rodina zabila při nehodě na lanovce. To Odin velice špatně nesl.


Vlastně nesl to tak špatně, že celou svoji rodinu rozřezal společně s krávou a snažil se přijít na to, co jsou vnitřnosti krávy a co jeho dcery. Tím ztratil veškerou víru v duševno a jediné v co Odin nyní věří je Bůh masa, tedy to, že nejsme nic víc, než jen tkáň, jen to, na co si můžeme sáhnout a co je pravda. I proto po Johnovi Custerovi a později jeho synovi chce, aby Boha odsoudil.
To Jesse na konci osmého dílu Odinovi slíbí. Slíbí, že přivede Boha do kostela a bude ho zpovídat za jeho činy.

Peklo není zase tak daleko

Pokud jsme Jesseho měli minulou epizodu za největšího lumpa celého seriálu, tuto epizodu se to snaží vynahradit, co to dá. Konečně cítí vinu za to, co udělal Eugenovi a snaží se ho dostat z Pekla ven. Ačkoliv to už vypadá, že se mu to podaří, vzápětí se dozvídáme, že Eugene se vlastně z Pekla nedostal a Jesse ho má pouze v hlavě.

Mezi povídáním s Eugenem, odrážení útoku Quincannonových mužů si Jesse ještě stihle zavolat pro Fiora a Deblanca a nechá je, aby si odvedli Genesis. Ale k nepřekvapení všech, Genesis se nikam nechce a tak andělé zase odcházejí s tím, že budou muset přistoupit k jinému řešení (nejspíš opět plán B, který zahrnuje motorovou pilu). A samozřejmě slíbenou pomoc dostat teenagera z Pekla taky nesplní. Dokonce nám ani neprozradí žádné nové informace o Genesis, jen to, co jsme doposud věděli.

Další postřehy

Dozvěděli jsme se, že Miles pomáhá Odinovi proto, že Annville se utápí v dluzích a Odin je jediný, kdo může městu pomoci. I proto legitimuje Odinovu snahu zbourat kostel (a vlastně i vraždu zástupců Green Acre).

A co mělo znamenat to, že Miles bez výčitek nalije zkažené mléko jednomu z dětí Emily jen proto, že Emily od něj nechce pomoct?

Muži z OM&P společně s Donnieho skupinou rekonstrukce války obléhají kostel podobně jako Odinovi vojáčci obléhají Alamo v pracovně.

A během obléhání kostela se mezitím na poli utáboří místní usedlíci a sledují, jak se všechno vyvine (ovšem kde jsou ti obrácení na víru, kteří byli v kostele nebo se s Jessem bavili v bistru několik epizod zpátky)?

Donnieho obavy z Jesseho hlasu se vyplatily, jen tak si totiž uvědomil, že se musí zbavit sluchu, aby mu Jesse nemohl nic přikázat.

Osmá epizoda byla první, kdy jsme neviděli Cassidyho. Pouze Tulip, která si adoptuje psa, mazlí se s ním a na konci epizody ho přivede Cassidymu jako večeři.

Už po několikáté jsme viděli tajuplnou místnost s přístrojem, hlídanou jedním mužem. Ovšem nevíme, kde se tato místnost nachází a k čemu slouží. Ovšem bude velmi důležitá, jelikož se objevuje i v úvodních titulcích.

Když se Eugene vyhrabal z pod podlahy v kostele, řekl kazateli, že Peklo není zase tak daleko. Buď je to jen věta, která by nám měla nahnat husí kůži nebo „Peklo“ opravdu není tak daleko. V několika epizodách jsme totiž měli detailní záběr na potrubí, které (nejspíš) odvádí teplo. Otázka je, odkud to teplo ve skutečnosti odvádí? Může to souviset s místností? A co díry ve městě, do kterých padají dívky? Mohlo by nakonec celé Annville vybuchnout?

Scéna na konci třetího dílu

Nakonec jsme si pro vás přichystali ještě jednu anketu. Rádi bychom věděli, jak se vám před finále Kazatel líbí. Pokud nenajdete v možnostech svoji odpověď, napište nám ji do komentářů.

Co prozatím říkáte na Kazatele?

51%
27%
17%
4%
1%
157 hlasů

Foto: AMC

Diskuze /2

Navrc

Odinovi vojáčci v pracovně obléhají pevnost Alamo, ne Annville. Ale jinak dobrý postřehy. (y)

#2 chir
21.7.2016 | 19:25:59
chir

#1 Navrc: Díky, takže očividně odkaz na komiks. :)

webmaster
21.7.2016 | 19:33:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás