Preacher (Kazatel) Postřehy z epizody Finish The Song

Postřehy z epizody Finish The Song

Postřehy z epizody Finish The Song

Přinášíme vám shrnutí a postřehy z deváté epizody Kazatele. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečtěte si postřehy později.


14 0
30.7.2016

Už v pondělí nás čeká poslední epizoda první série Kazatele. Ovšem než se tak stane, připomeňme si, co se odehrálo v deváté epizodě a jak jsou karty rozdané před finále první série.

Z Pekla

V průběhu celé první série jsme sledovali střípky událostí, které záhadného kovboje, bývalého vojáka z doby války severu proti jihu, dostaly až do Pekla. Jak jsme se však v této epizodě dozvěděli, seriál má pro něj daleko vetší plány.


Kovboj se vrátil do Ratwater, kde hledá odplatu za to, že mu umřela jeho manželka a dcera. V přeplněném baru tak postřílí naprosto všechny, až na zpěváka, který má dokončit píseň. Na něj už zbude jen meč (který vlastní i komiksový kovboj). Za své činy skončil kovboj ve svém osobním Pekle, ve kterém zažívá svoje nejhorší chvíle znovu a znovu až do té doby, kdy Peklo navštíví andělé. Ti pro něj mají jinou práci, na kterou se právě kovboj hodí.

Na konci minulé epizody andělé vzdali cestu dostat z kazatele Genesis „po dobrém“ a rozhodli se navštívit Peklo. K našemu překvapení však ne proto, aby slíbili, že z něj vytáhnou (ne úplně) nevinného Eugena, ale právě to, že naverbují kovboje. A protože jim byl ukraden andělský telefon, musejí se s následky vypořádat sami.

Do příběhu se nám ovšem vrátí ještě seraf, kterou Fiore a Deblanc drželi bez rukou a nohou zavřenou ve svém motelovém pokoji. Tam ji objevil šerif Root a po tom, co ho seraf prosí, ji uškrtil. Šerif však netuší, že tím jí jen pomohl se znovu zhmotnit ve vedlejší místnosti.

Hříšníci

Již minulou epizodu jsme zjistili, že Cassidy je na tom opravdu bídně, ale až tuto jsme ho skutečně mohli spatřit. Přes velice závažné popáleniny má upír pořád problémy se plně zregenerovat a potřebuje živou krev. Tulip, které se ho ujala, vykoupila místní obchod se zvířaty. Jenže se zdá, že Tulip už Jesseho pouští z hlavy a vydá se sama pomstít se Carlosovi a tak Cassidyho přehodí na Emily, kdy jí suše řekne, že Cass je upír a ať ho krmí.

Emily se o tom sama přesvědčí a po tom, co se podívá na Psycho se rozhodne zabít dvě mouchy jednou ranou – pořádně nakrmí Casse a zbaví se starosty Milese. Vezměme v potaz, že Emily neví, co Miles pro Odina udělal se zástupci Greene Acre. Ovšem Emily tuto epizodu prohlásí, že Miles je její přítel (zřejmě jen proto, aby na ni Tulip nežárlila), několikrát se s ním vyspala, starosta jí pere prádlo, vodí děti do školy a stará se o ni.
Jediné, na čem se Emily s Milesem neshodli bylo to, že Miles se zastal Odina místo Jesseho ve sporu o kostel. Ale nejspíš má Emily Milese už dost a tak se ho rozhodne zbavit.

Všechno dobrý

Po tom, co Jesse uteče šerifovi z auta se schovává v Annville a jde hledat útočiště k Tulip, ale narazí pouze na Emily, která mu poví, že jeho kamarád je uvnitř. Kazatel si s upírem společně všechno vyříkají. Zejména pak to, že Cassidy viděl Jesseho v jeho nejhorším světle, když kazatel poslal Eugena do Pekla a bylo mu to jedno a stejně tak vidí Jesse Cassidyho v jeho nejhorší podobě.

Další postřehy

Seriál Kazetel nejenom běží na stejné stanici, jako Breaking Bad, ale také se natáčí na stejných lokacích a tak byla jen otázka času, kdy narazíme na podobný záběr jako v předchozím úspěšném seriálu AMC.

A určitě si také všichni všimli plakátu v cestovní agentuře.

V pondělí nás čeká poslední díl této série a odpočet, kdy městečko navštíví Bůh se blíží. Těšíte se? Napište nám do komentářů.

Foto: AMC

Diskuze /6

SerFirox

Mám takový dojem, že ten telefon ukradl Kazatel a ne upír.

#2 chir
webmaster
30.7.2016 | 18:33:58
chir

#1 SerFirox: pravda měl ho v ruce už když přišel k Tulip, zdroje lžou.

webmaster
30.7.2016 | 18:39:52
garvon

Uprimne se ani moc netesim. Ale podivam se a rozhodnu se podle toho jestli se budu koukat na dalsi radu (pokud bude) nebo ne.

31.7.2016 | 11:37:58
Dusek

Pro mě je to nejlepší seriál v současnosti, když je pauza ve Walking Dead. Díky moc za ty postřehy.

1.8.2016 | 8:55:57
lanulka

Přesně ,mně se seriál celkem líbí. Těším se na další díly,at se to tam rozjede:) Jinak Emily překvapila,tichá voda… :D

5.8.2016 | 14:10:53
Spiker

Stejně prostě to odpravení starosty nedávalo žádnej smysl. Emilly byla vyobrazena jako normálně smýšlející osoba.

17.8.2016 | 2:47:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás