Preacher (Kazatel) Postřehy z epizody See

Postřehy z epizody See

Postřehy z epizody See

Pokud jste viděli nejnovější epizodu seriálové adaptace slavného komiksu Preacher, můžete si přečíst naše shrnutí a postřehy, ve kterých si druhý díl trochu blíže rozebereme.


21 0
8.6.2016

Po týdenní pauze jsme se dočkali pokračování pilotního dílu Kazatele, který byl poněkud zmatený. Ovšem hned druhá epizoda dějově lehce přibrzdila a příběh si začíná pomalu sedat. V čem ale Preacher rozhodně nehodlá přibrzdit, jsou akčně-absurdní a (lehce) nechutné scény. Co jsme se tedy dozvěděli v epizodě See?

Uzřete!

Prozatím největším rozdílem mezi seriálem a jeho předlohou je to, že v druhé epizodě vidíme, jak Jesse objevuje své nové schopnosti, jenž mu propůjčuje záhadná entita, která se v něm mezitím usadila a snaží se s nimi pomáhat druhým. Oproti tomu komiksový Jesse se hned doslova vydává na cestu hledání Boha – ono mu také nic jiného nezbylo, když z celého Annville zůstala jen hromádka popela. Ale zpátky k seriálu.


Minulou epizodu jsme viděli, jak Jesse bezděky použil hlas boží, a skončilo to mužem, který otevřel vlastní srdce své matce. Tentokrát jsme mohli Jesseho hlas boží slyšet celkem třikrát – poprvé, když umlčel nedalekého psa, si začal uvědomovat svoji novou schopnost, a rozhodl se za pomocí hlasu božího zabránit tomu, aby řidič školního autobusu s pedofilními choutkami obtěžoval holčičku. Prozatím naposledy Jesse použil hlas k tomu, aby přikázal dívce v kómatu, aby otevřela oči. Co se stane dál se ale dozvíme až v pondělí.

Cassidy vs Evil Dead

Jak už z pilotní epizody víme, po entitě jde duo vládních agentů, kteří ji chtějí odchytit. To že Fiore a Deblanc zpívali zrovna ukolébavku by mohlo divákům neznalých komiksu napovědět, že ona záhadná entita je ve skutečnosti dítě. A pokud jste v pilotní epizodě pořádně poslouchali, ve chvíli, kdy entita prolétala vesmírem, byl slyšet i dětský pláč. Ukolébavka ovšem k podivu agentů nezabrala, a tak přešli k záložnímu plánu.

Ten jim naštěstí přerušil podnapilý Cassidy, který si myslel, že Fiore a Deblanc jdou po něm. Výsledkem toho pak byla scéna plná laciné béčkové krve, plazící se ruky za motorovkou, pořezaných kusů těl a absurdních situací jako vyšitých z druhého Smrtelného zla, které završil Cassidy chlemtající krev z podlahy v kostele.

Zlý, zlý chlapec

Mezitím vidíme Tulip, jak se snaží Jesseho přesvědčit, aby jí pomohl s jednou prácičkou. Jesseho bývalou lásku jsme minulou epizodu viděli, jak uhryzla chlápkovi ucho jen proto, aby získala mapu, na které jí vlastně zase tak nezáleží – důležitější jsou pro ni informace, které získá za její výměnu. Něco, co by Jesseho mohlo zajímat.

1881 a Q, M & P

V epizodě se nám představily dvě nové postavy. Jako první v roce 1881 poblíž městečka Ratwater (podle kterého se nejspíš jmenuje pití, které minulou epizodu pil Cassidy, když potkal Jesseho v baru) jsme mohli vidět záhadného kovboje, kterému nebylo příliš vidět do tváře. Ten se vydal na cestu přes pláně, aby pro svoji nemocnou dceru přivezl léky.

Druhou novou a neméně zajímavou postavou bude v budoucnu Odin Quinncannon. Nejmocnější muž Annville, který vlastní jatka Q, M & P a při slovu řezníci se ve svém proslovu k dvěma obyvatelům zasní. Jeho pravou rukou, ač zlomenou, je nám již známý Donnie Schneck.

Postřehy: seriál a komiks

Zajímá vás jaké odkazy na komiksovou předlohu, nám tvůrci seriálu do druhého dílu ukryly? Ovšem varujeme ty z vás, kteří komiks nečetli, většina z nich prozrazuje děj, pokud si tedy nechcete zkazit překvapení, spoilery nerozklikávejte.

Štráduje si po světě s prdelí místo hlavy“ – Cassidy o Prdelmanovi

Historka o tom, jak Eugene přišel ke svému znetvoření, je poměrně totožná s tou, která byla v komiksové předloze. K přezdívce Prdelman pak přišel právě díky Cassidymu, který prohlásil, že má obličej jako prdel. Později se sám Eugene prohlásil za Prdelmana.

Cassidy se Jesseho zeptal, kdo ho naučil takhle se prát, jestli to byl jeho otec. Na to se Jessemu vytratil úsměv ve tváři a odvětil, že to byl někdo jiný.

Z komiksů a zejména pak z Až do konce světa víme, že Custer se naučil rvát od Jodyho, který jej společně s babičkou a T.C. vychovával. A nebylo to hezké dětství. Je tak možné, že se v první sérii dozvíme ještě něco víc o babičce, Angelville a Jesseho otci, kterého jsme viděli ve flashbacích?

Zjistili jsme, že Cassidymu je 119 let, je upír a pochází z Dublinu.

V komikse je Cassidyho historie poměrně detailně popsána, narodil se v roce 1900 v irském Balbrigganu a upírem se stal až po kousnutí asi v 16 letech.

Stejně jako ten komiksový, i seriálový Odin Quincannon je velice mocný ve svém městě a vlastní podnik, ve kterém je zaměstnána většina místních obyvatel.

Ovšem v komikse jsme si na Odina museli počkat až do sedmého svazku, do Spásy. Salvation je městečko, ve kterém se Jesse nějakou dobu skrýval a právě v něm byl Odin Quincannon majitelem jatek s hodně úchylnými choutkami. Třeba se jich dočkáme, ať už tuto sérii jen třeba náznakem v zasněném pohledu Quinncannona.

Onen tajemný kovboj, který se nám poprvé ukázal již tuto epizodu a jehož hereckého představitele producenti tajili co se dalo, jsme si již představili. Kovboje hraje Graham McTavish (Hobit, Cizinka).

Málo kdo by nejspíš čekal, že se již v druhé epizodě dočkáme velice oblíbené postavy Svatého zabijáka a že se jeho příběh odvypráví již v první sérii. Pokud jste četli Pradávnou historii, jistě víte, jak se z obyčejného muže, který putoval do městečka Ratwater, stal Svatý zabiják, kterého cherubíni probudili, aby našel Genesis.

Líbila se vám druhá epizoda? Jak se vám líbil Odin a co říkáte na tajemného kovboje? Dejte nám vědět do komentářů, ale prosíme všechny fanoušky komiksu, abyste jména, události a vše ostatní, co znáte z komiksu, označovali jako spoiler. Děkujeme.

Foto: AMC

Diskuze /4

Ratemus

určitě se mi to líbí, ale uvidíme, kam to bude směřovat, každopádně to není špatné i když oproti předloze je to trošičku jiné…jsem zvědavej jestli se podíváme i do nebe

8.6.2016 | 15:47:33
Crowley

Prosím vysvetlite mi niekto ten koniec, ako je vôbec možné, že Fiore a Deblanc sú nažive, veď ich Cassidy predsa zabil a aj pochoval alebo nie?

#3 chir
8.6.2016 | 17:12:51
chir

#2 Crowley: To se určitě bude řešit v dalších epizodách a diváci by nad tím měli nejspíš přemýšlet, ale pokud chceš vysvětlení, které v seriálu nezaznělo…

Ti dva samozřejmě nejsou jen tak ledajací „vládní agenti“, jak se prezentují, ale jsou to cherubové – takoví nižší andělé, kteří mají na starosti tu entitu a mají ji dostat zpátky do nebe (alespoň podle komiksu). No a nejspíš je jen tak něco nezabije. Cassidy musel s pohřbením počkat až do západu slunce a nejspíš bednu někam schoval (Emily říkala, že v kostele něco smrdí) a určit ji nehlídal – mohli vyklouznout po tom, co se „zregenerovali“.

#4 Crowley
webmaster
8.6.2016 | 17:24:43
Crowley

#3 chir: Veľmi pekne ďakujem za odpoveď :)

8.6.2016 | 17:28:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás