Preacher (Kazatel) Edňáci hodnotí Kazatele

Edňáci hodnotí Kazatele

Edňáci hodnotí Kazatele

Chcete vědět, co na pilotní epizodu Preachera říkají členové redakce? Můžete si přečíst hodnocení jak skalních fanoušků, tak redaktorů komiksovou předlohou nepolíbených.


28 0
1.6.2016

V redakci Edny jsme se na Kazatele těšili už od loňského roku, kdy se objevily první zprávy o adaptaci komiksové předlohy. Někteří Preachera znali, jiní se s ním teprve seznamují. Co ale říkáme na pilotní epizodu? To vám prozradí šest redaktorů, tři fanoušci a tři neznalí komiksu.

@chir, fanoušek Kazatele – 70 %

Preacher je komiks, ve kterém se mísí tolik žánrů, kolik máte prstů na rukou, jeho adaptace proto trvala víc jak dvacet let. Hodně režisérů od něj dalo ruce pryč a moc dobře věděli proč. Pokud se chcete zavděčit komiksovým fanouškům, musí všechno šlapat. Musíte vyvážit komedii s dramatem, horor s romancí, western s gangsterkou a road trip s fantasy. To se po pilotní epizodě Rogenovi, Goldbergovi a Catlinovi povedlo, ale pouze částečně. Některé scény byly úžasné (ty s Cassidym) a některé přehnané (ta s bazukou) a náladu zapadákova v Texase vystihli parádně.
Co mi ale bude dělat největší problém je samotné obsazení Custera. V pilotní epizodě vypadal Dominic Cooper že se každou chvíli rozbrečí a ze všech byl paradoxně nejslabší. Cooperův kazatel měl daleko do drsného Custera s ideály Johna Wayna, jak vzhledově, tak charakterově. Zato Cassidy splnil všechna očekávání a mnohé i předčil. Tulip byla skvělá, ale je to trochu jiná ranařka než na kterou jsem zvyklá, rozhodně ale neméně emancipovaná. Zklamaná jsem také z Prdelmana a jeho masky – na to, jaké má AMC výborné masky ve Walking Dead, je Eugene opravdu zklamáním.
Problémy pilotních epizod jsou ty, že musí do poměrně krátké stopáže nacpat hodně děje. Ovšem na to, kolik jsme toho v pilotní epizodě viděli se vlastně nic nestalo. Celý díl jen tak klouzal po povrchu a chyběl mi nástřel toho, kam se děj bude ubírat, jaký bude konflikt hlavních postav. Komiks měl spád, byl na cestě i když měl mnoho odboček, pořád se něco dělo a Annville jsme opustili téměř ihned. Na jednu stranu je dobře, že ani jako fanoušek komiksu nemám tušení, kudy se seriál vydá, ale na tu druhou se toho bojím, jak čert kříže.


@iHyi, fanoušek Kazatele – 60 %

Komiksového Kazatele miluju a hltal jsem každý jeho příběh. Nejvíc mě dostával do kolen mnohdy až absurdní humor a přehnané násilí. A hlavní hrdina Jesse Custer byl dost kulervoucí.
Po zhlédnutí prvního dílu seriálu jsem ale trochu rozpačitý. Herec Dominic Cooper působil v hlavní roli nejistě a nakonec byl snad nejméně zajímavou postavou. To se naopak nedá říct o upíru Cassidym, který jako by z oka vypadl tomu komiksového. A pak je tady Tulip, která… mě se svou macgyverovsky vyrobenou bazukou spíš naštvala, než pobavila. Obecně se mi zdá, že seriál si celou tu myšlenku humoru a násilí z komiksu sice převzal, ale otočil ji naruby a ještě špatně.
Kdybych neznal komiks, na další díly bych se vůbec nedíval, protože by mi z prvního dílu ani nebylo jasné, o čem to má sakra být. Přesto tomu ale ještě dám jednu šanci.

@TheDarkKnight, fanoušek Kazatele – 85 %

Letošní rok přinesly televizní stanice na obrazovky dva legendární komiksové hororově laděné zpracování osobitých a kontroverzních komiksů – Preachera a Lucifera. Obě zpracování se rozhodly oprostit se od svých předloh a ne zcela je kopírovat.
Zatímco se ale Lucifer vydal komerčně výhodnější cestou procedurální kriminálky, Preacher si zachoval své kouzlo. Rogen s Goldbergem vydestilovali ze svého oblíbeného komiksu to nejlepší a smíchali to v zábavnou a kvalitní podívanou. Samozřejmě pilotní díl neměl takový náboj jako začátek „páry nad Texasem“, Jesse Custer vypadal v každé scéně, že se rozbrečí a kromě části kázání si doma zapomněl i své charisma, ale jinak se tvůrcům povedlo úspěšně zachovat všechno dobré a třeba to udělat i lepší jako v případě irského upíra Cassidyho.
Stejně jako samotný Kazatel z Anville není dokonalý, i tento seriál má mnohé mouchy, je ale dosud asi nejpovedenější seriálovou adaptací komiksu.

@Lucifrid, komiksem nepolíbená – 90 %

Na Preachera jsem se jako neznalec komiksů těšila a v podstatě jsem moc nevěděla, co čekat. Respektive jen to, že to asi bude nářez. A on je. I v pilotu jsme se dočkali několika rvaček a výbuchů a všechny stály za to. Za mě vede Cassidy, a to i kvůli výborným titulkům, které mu ještě trochu přidaly na jeho skvělé osobnosti. Dominica jako herce moc nemusím, ale takhle role mu vyloženě sedne. Nemyslím, že by měl pilot nějaký slabší bod, na úvod bylo té akce dost a nepřesytila. Nedočkavě vyhlížím další díl, protože tohle bude zábava. P.S. Zmínka o Cruisovi rozsekala.

@GudMen, komiksem nepolíbený – 59 %

Doneslo se ke mně, že komiksová předloha srší absurdním humorem a bezskrupulózním násilím. Což můžu. Tušil jsem ale, že brutality se na televizní obrazovce dočkám jen v omezené míře. A na optimismu, že snad toho humoru bude více, mi nepřidalo zjištění, že za celým projektem stojí Evan Goldberg a Seth Rogen. Ten první vousáč píše přiblblé americké komedie. Ten druhý vousáč mu v nich hraje. Přesto! Výsledek JE nadějný. A to díky výtečnému obsazení a vůbec zajímavým postavám. Cooper je bezvadnej. Gilgun jakbysmet. Arseface je rozkošnej. A tak věřím, nebo alespoň doufám, milý Pane, že ke mně promluvíš skrz dobře napsané charaktery, srazíš k zemi mocným trestem a divokým hněvem atd. atd. ty dva lumbersexuály a dáš mi jejich prostřednictvím zakusit něco z „kulervoucí“ předlohy.

@Epinek, komiksem nepolíbený – 90 %

Tato novinka se ke mě dostala naprostou náhodou. V podstatě jsem před zkouknutím věděl jen to, že jako předloha slouží komiks, který si s ničím nebere servítky a pod taktovkou to bude mít Seth Rogen.
O to víc jsem byl po prvních 30 minutách překvapen, jelikož to nabralo dosti zajímavé tempo a seznamovačka s postavami proběhla tak, jak si neznalec předlohy nedokáže ani představit. Dokonce jsem ani nevěděl, že roli Cassidyho se zhostil „Rudy z Misfits“ aka Joseph Gilgun jehož epický nástup na scénu, byl pro mě absolutně fantastický ne-li highlight celé epizody, ale nesmím také zapomenout na charismatického Dominica Coopera, kterého jsem do teď měl v očích jen jako mladého Howieho Starka.
Težko dělat nějaké větší závěry po pilotním dílu, ale pokud by i další epizody dostaly takovou péči, vůbec se o budoucnost celého seriálu nebojím ba naopak, zatím v něm dřímá velký potenciál stát se klidně letošní jedničkou mezi seriály.

Souhlasíte s námi nebo si naopak myslíte, že se pleteme? Napište nám svůj názor a nezapomeňte nám prozradit, zdali jste fanoušci či nikoliv.

Foto: AMC

Diskuze /13

Amper

Já jsem zastánce těch co komiks četli. Musim říct, že pilot byl trošičku slabý, oproti ostatním pilotům jiných seriálů. Ale pokud srovnáme Lucifera, tak to vyjde asi nastejno. Doufám, že pilot byla jen taková lahůdka a další díly nám ukážou pravého Preachera s upírem v akci. Pilotu bych dal tak 90%

1.6.2016 | 13:55:48
Kalam

jako čtenářk komiksu říkám 80 %… stejné to nebude nikdy, ale i tak byl pilot slušnej…

1.6.2016 | 15:44:28
Preacher Jr.

Ako fanúšik komixu som strašne sklamaný :(

#5 Retyus
1.6.2016 | 16:11:31
Oveckoun

Předlohu jsem nečetl, z trilerů jsem se těšil dost a jsem z toho mírně zklamaný. Asi jsem čekal něco trochu jiného, než se (zatím) předvedlo. Možná kdyby byl pilot delší. Jako milovník podivností se mi ale moc líbí Prdelman a Cassidy tak tomu šanci dám.

1.6.2016 | 16:56:13
Retyus

#3 Preacher Jr.: Pokud seš takovej fanoušek, tak by jsi mohl vědět že je to komiks nebo comics…

#6 lokokokomoko
2.6.2016 | 10:41:18
lokokokomoko

#5 Retyus: Zrovna Preacher sice je docela těžký mainstream, ale na druhou stranu obsahuje určitou surovost komixů. O tomto bych se úplně nehádal.

2.6.2016 | 11:30:09
Harry99

Jelikož komix vůbec neznám, tak po pilotním dílu z toho seriálu nevím nic. Byly chvíle, kdy už jsem koukal na čas, kdy to skončí a v půlce to pauznul a šel si dát cigáro. Dám tomu ještě jeden díl a pak se uvidí co z toho vlastně vzejde.

2.6.2016 | 20:13:10
Bori

Comics jsem nečetl jen zhruba jsem věděl o čem to je ale pilotní díl jsem si užil jak nic jinýho, chytilo to tak strašně že jsem hned koukal kdy bude další díl a nemůžu se dočkat každým dnem až vyjde a děj mi bohatě stačil na pilot vím že to bude o tom divným stvoření z vesmíru co tě posedne a rozseká a tamty dva káubojové hledaj zase to co posedlo preachera a dějově bohatě stačí myslím… hlavně byla akce a humor no mrda seriál :)

3.6.2016 | 19:31:29
Tobar

Neznam komix a sem rad protoze prehnane ocekavani by mi mohlo serial kazit coz nechci jelikoz se mi libi. a custer jak na neho fanousci nadaviji me se jevi jako ze jeste nevi co ho ceka proto byl (dle meho nazoru) tak teosku vyjukany ale urcite se rozjede… K dalsim postavam zatim nemam co vytknout. uvidime jak si serial povede.

4.6.2016 | 11:15:03
SedllY

Jako čtenář a majitel všech dílů Preachera jsem byl spokojený a hlavně se mi líbí, že to není obšlehnutý komiks, na to bych se ani nedíval. :) 85%

6.6.2016 | 21:29:34
Morfeus1

Komiks jsem četl a jsem rád, že seriál se odlišuje, ke konci jsem byl hrozně zklamanej, jak z příběhu tak z postav. Jesse a Tulip se mi líbí víc v seriálu a Proinsias tak díky herci taky je lepší tady :D

7.6.2016 | 16:02:28
Abstinent

Kdo tu napíše, že je fanoušek předlohy a zároveň použije tvar „komix“, tak ať si zaprvé prosím dá facku a zadruhé můžou ostatní jeho názor v klidu ignorovat…

8.6.2016 | 0:55:18
Baltik

Vyjmenovaná slova po x: Asterix, Obelix, termix, komix,…

8.6.2016 | 8:59:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás