Preacher (Kazatel) Jak přišel Dominic Cooper k roli kazatele

Jak přišel Dominic Cooper k roli kazatele

Jak přišel Dominic Cooper k roli kazatele

Dominic Cooper, představitel kazatele Jesseho Custera, se v rozhovoru pro Colider rozpovídal o své roli a jak se vypořádává s očekáváním fanoušků.


12 0
6.5.2016

Anglický herec Dominic Cooper, kterého můžete znát především z role Howarda Starka z Marvelovského světa, je poprvé v roli hlavní postavy seriálu. O tom jaké to je a jaký je Jesse Custer se dočtete z následujícího rozhovoru, který poskytl nedávno pro Colider.


Můžete mi něco povědět o vašem konkurzu pro seriál?
Bylo to zvláštní, protože si myslím, že už mluvili s hodně lidmi a já tam přišel, vlastně to ani nebyl konkurz. Spíš jsem jim řekl podrobnou historku o tom, co se mi stalo předešlé noci. Bylo to absurdní, ale nebudu zacházet do detailů.

Je to něco, co se týká scénáře?
Myslím, že to byla absurdita toho, jak jsem se vypořádal se situací, která se na mě sesypala noc předtím. Ale něco v tom bylo a já nevím. Od té doby jsem o tom s nimi nemluvil. Takže zřejmě ve mě něco viděli. Pravdou je, že mi tu roli nabídli, aniž by cokoliv viděli. Takže první den zkoušek byl pro mě nejděsivější moment v mé herecké kariéře, řekl jsem si, „Proč jsem to udělal? Proč jsem to vzal bez toho, aniž bych je donutil kouknout se na to, jak budu hrát, jestli je to to, co chtějí?“

Pamatuju si, jak jsem poprvé mluvil ve zkušebně a přemýšlel. „Koukají na mě a litují každý moment bez toho, aniž by s tím mohli něco udělat. Možná bych měl vycouvat. Nemusíte to dělat. Odejdu a bude to v pohodě.“ Vážně jsem se tak cítil. Bylo to strašně jiné od toho, co jsem dřív dělal. On [Jesse] je obklopen velmi odlišnými, barevnými postavami a pro mě je velice těžké zůstat temnou a silnou postavou. Najednou chcete být jako ti ostatní a to je těžké.

To jsem viděl v pilotní epizodě. Cassidy a Tulip jsou tak výrazní a ve vás je temnota, která to celé pojí dohromady.
Někdy vám přijde, jestli nejste abolutně nudný. To je to, čeho se bojím.

A pak přijde barová rvačka!
Jo, jo. A pak přijde barová rvačka a je to v pohodě (smích).

Četl jste komiksy?
Četl jsem je po tom, co jsem přečetl scénář a úplně mě unesly. Bylo to poprvé, co jsem četl komiks a řekl si, „komiksy jsou skvělý“. Tohle jsem propásl. Musím říct, že jsem si myslel, když děcka ve škole četli komiksy, tak jsem jim chtěl říct, „no tak lidi, běžte ven, dělejte něco jinýho. Proč jste pod peřinou a čtete tyhle divný věci?“ Teď to chápu, teď tomu rozumím. Jsou absolutně úžasný.

Měl jste předtím někdy hlavní roli?
Ne.

Jak tu zkušenost prožíváte?
Je to vyčerpávající, ale úžasné. Popravdě jsem něco takového zažil jen jednou, ale opravdu se mi líbí ta myšlenka – a tvůrci vítají mé nápady, z hlediska tvůrčího procesu. Je to prostě skvělé to tak cítit.

Jak velkou tvůrčí svobodu máte? Zvlášť, když musíte naplnit očekávání fanoušků.
No, kreativně jen do té doby, než jsou v komiksu věci, které prostě změnit nemůžete. V takovém případě můžete jen sedět a čekat, zdali fanoušci budou vaším výkonem zklamaní nebo nadšení. Máme tři režiséry, první Sam [Catlin] je velmi specifický v tom, co chce. Pak je tu Seth [Rogen] a Evan [Goldberg], takže jsme měli mnoho ohlasů, v dobrém slova smyslu. Ale nikdy nepotěšíte všechny a já vím, že tu budou někteří, co si budou myslet, že je to naprostá ztráta času a obsazení Jesseho je to nejhorší, co mohlo být. A pak tu budou lidé, kteří to budou milovat.

To je dobře, že to tak berete, protože adaptování hlavních postav je první věc, kterou lidé hodnotí.
Nejspíš je.

Což je věc, na které záleží, alespoň když mluvíme o kvalitě seriálu.
To je pravda. Myslím, že ano. Je tu jedna obálka, kde má Jesse démonický pohled, kde je před kostelem. Pamatujete si ten obrázek? Vypadá docela jako já. To je nejspíš dobře.

Na jakých placech točíte? Nejvíce na lokacích?
Ne, postavili jsme kostel vzadu ve studiu. Je to absurdní. Nežertuju. Je obrovský! Ten v pilotní epizodě opravdu existuje, je tady. Udělali repliku kostela za studii v Albuaquerque a pak máme interiéry kostelu v replice. Takže to byl opravdový kostel, kde se točilo a teď máme repliku.

Takže se toho hodně změnilo od natáčení pilotní epizody a dalších epizod?
No, je to jiné. Měli jsme na to více času, protože chtěli, aby to vypadalo dobře, jenže teď ho moc nemáme.

Samozřejmě nechci vyzradit nic pro diváky, kteří neznají předlohu, ale je tu něco, co bys nám mohl prozradit o budoucích epizodách?
Nevím, co mám povoleno říkat, ale pokaždé, když jsem četl další scénář, tak jsem si říkal, „Bože, fakt je schopný tohle udělat?“. Myslím, že Jesse není tak hodný, jak si myslím v této chvíli. Dělá pěkně temné věci a řekl bych, že to bude horší a horší.

(Foto: Vertigo)

Pilotní epizoda má na stanici AMC premiéru 22. května 2016. Titulky pro vás bude překládat @TheDarkKnight a již brzy vám představíme nový design webu. Do komentářů nám dejte vědět, jak se vám líbí Dominic Cooper a zdali podle vás svou první velkou roli zvládne.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás