Preacher (Kazatel) Jaká byla premiéra Kazatele?

Jaká byla premiéra Kazatele?

Jaká byla premiéra Kazatele?

Během toho pondělí si diváci na festivalu v texaském Austinu jako první mohli užít pilotní díl nového seriálu stanice AMC. Co nového víme a jak s tím vším souvisí Tom Cruise? Dozvíte se v článku!


12 0
15.3.2016

O víkendu proběhl v texaském Austinu tradiční festival SXSW, na kterém si svoji premiéru (pro vybrané publikum) užil také pilotní díl seriálové novinky stanice AMC – Preacher. V tomto článku si tak můžete přečíst, co nového víme o připravovaném seriálu, který se na americkou televizi podívá v polovině tohoto roku.

Promo fotky

Ještě před začátkem festivalu Seth Rogen (režisér pilotního dílu a výkonný producent seriálu) potěšil všechny fanoušky, kteří se do Austinu nedostali, promo fotografiemi hlavních tří postav – reverenda Jesseho Custera (Dominic Cooper), Tulip O'Hare (Ruth Negga) a Cassidyho (Joseph Gilgun).


Pokud se podíváte pečlivě, určitě si všimnete, že Cassidymu nechybí ani jeho ikonické brýle, které nám tak nějak v traileru, který jsme pro vás přeložili, chyběly.

Hudba

Vytvoření hudebního motivu k seriálu se ujal Dave Porter, známý především jako autor hudby pro jiný seriál stanice AMC, Breaking Bad (pro připomenutí si ústřední motiv můžete poslechnout).

Porter vytvořil hudbu pro všech 62 epizod Perníkového táty a v roce 2014 vyhrál ocenění za nejlepšího televizního skladatele ASCAP. V současné době pracuje na spin-offu Better Call Saul a seriálu stanice Starz Flesh and Bone.

Vzhůru nohama

Jak se zdá, Preacher obrací texaský festival vzhůru nohama. A to doslova. Kostel, který už nějaký pátek známe z prvního oficiálního plakátu k pilotnímu dílu se objevil i v areálu SXSW. Pokud si chcete prohlédnout více fotek, doporučujeme na sociálních sítích (především pak na twitteru) sledovat hashtag #welcometoannville.

V pondělí podvečer jsme se také konečně dočkali oficiálního data premiéry, které bylo stanoveno na 22. května 2016 po 22 hodině, u nás tedy v pondělí ráno. Datum premiéry bude navazovat na jarní finále poloviny druhé řady Fear The Walking Dead. Seriál pak bude pokračovat dalšími 9 díly od 5. června (tedy každou neděli) v devět večer.

Foto: AMC

Pilotní díl

Pilotní díl, který byl ukázán publiku na SXSW, v podstatě sleduje cesty, které svedly naše tři hlavní hrdiny dohromady. Jesse – neloajální kazatel s temnou minulostí, který se vrací do malého Texaského městečka, jenž je pronásledován přízrakem svého otce a svojí vlastní malátností. Mezitím Tulip, Jesseho ex-přítelkyně, se na Kansaském venkově stává nájemnou vražedkyní. Během promítání si Ruth Negga publikum omotala kolem prstu jako Tulip zejména ve scéně, kdy je zapletena do brutální rvačky v jedoucím autě a s po domácku vyrobenou bazukou.

Foto: EW

Současně se Cassidy po upírsku protrhává a procucává životem. Když jej poprvé vidíme, tak podřezává, zabíjí a pije krev na soukromém tryskáči. Následně pošle celé letadlo do plamen a sám z letadla vyskakuje. Gillgun ke své roli dodává „Tohle je jedna z nejlepších prací, jakou jsem kdy měl. Jsem placen za to, abych byl hajzl celý den a lidi mi drží nad hlavou deštník, abych si nespálil svůj upírskej skalp!“

Foto: AMC (Zprava: Dominic Cooper, Ruth Negga, Joseph Gillgun)

Preacherovi je mnoho scén se stylizovaným násilím, lidé jsou ztlučeni, všude je krev nebo třeba vybuchují. A jak už to u dua Rogen-Goldberg bývá, neodpustí si ani malé cameo celebrit. Scénka, která údajně publikum na premiéře nejvíce rozesmála, přišela ve chvíli, kdy televizní reportér ohlašuje, že Tom Cruis explodoval.

Komiks vs seriál

Na panelu se samozřejmě tvůrci nevyhnuli ani dotazům ohledně nepřesnostem mezi komiksem a seriálem. Stejně jako při všech adaptacích se ani Preacher nevyhne nějakým nesrovnalostem, ale producenti diváky ujišťují, že všechny podstatné body příběhu budou zachovány.

Foto: AMC (Zleva: Rogen, Goldberg, Catlin, Cooper, Negga, Gilgun, Ennis)

„Začíná to na jiném místě… jsou tu výzvy, komiks nasadí obrovskou rychlost a nezpomalí a přeskakuje. A protože my děláme televizní seriál, musíme to tomu přizpůsobit. První sérii chceme zasadit sem, do tohohle malého západotexaského městečka“ vysvětluje Catlin, showrunner seriálu. „Ale svět, komedie, akce, charaktery… to všechno musí mít atmosféru jakou má komiks – pro komiksové fanoušky. Pokud tam něco neuvidíte, dejte nám trochu času, dáme tam všechny skvělé kousky a charaktery!“

Co říkáte na novinky vy a jak se těšíte na pilotní díl? Dejte nám vědět do komentářů!

Diskuze /2

ElektronickyOtisk

Já se teda těším moc, docela mě překvapilo, že se premiéry dočkáme už v květnu. To je super! Jinak k ikonickým brýlím. Podle mě nejsou tak ikonické ty brýle jako spíš to, že je má Cassidy celou dobu nasazené. Do očí mu nevidíme vlastně ani jednou za celou dobu, až v úplném závěru. A to, jak jeho oči vypadají, má velmi důležitou podkreslující pointu po vývoj jeho charakteru.

#2 chir
17.3.2016 | 8:57:51
chir

#1 ElektronickyOtisk: no právě, je to součást jeho charakteru.Ona je to docela škoda, že mu je nenechávají, ale možná si řekli, že Gilgun má tak výrazné herectví v obličeji, že mu je nechtěli nechávat nebo si to prosadil do smlouvy nebo něco. Škoda, ubírá to (z toho, co se dá posoudit) na té postavě.

webmaster
17.3.2016 | 10:38:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás