Preacher (Kazatel) Preacher se konečně dočká seriálové adaptace

Preacher se konečně dočká seriálové adaptace

Preacher se konečně dočká seriálové adaptace

Preacher. Úspěšný komiks irského komiksového scénáristy Gartha Ennise se konečně dočká své seriálové adaptace. Vlastně tedy doufejme.


4 0
6.12.2014

O převedení komiksového Kazatele na filmové plátno se hovoří už pěkných pár let. První pokus o filmovou adaptaci se plánoval již roku 1998, kdy Ennis prodal filmová práva společnosti Electric Entertainment a připravil pro ni 3 verze scénáře k prvnímu svazku – Jako pára nad Texasem. Ovšem z tohoto počinu záhy sešlo, především protože investoři nechtěli financovat tak nábožensky kontroverzní komiks, jakým Kazatel bezesporu je. Ennis tak zkusil štěstí u další filmové společnosti, Miramax. Ti ovšem měli výhrady k charakteru Jesseho Custera a především nechtěli sdílet podíl z tržeb s Electric Entertainment, kterým v té době stále patřila práva.

Až v září 2001 se znovu dala příprava Preachera do pohybu. Britská produkční společnost Storm Entertainment se spojila s Electric Entertainment a oznámili, že zahájili před-produkci, točit se mělo v listopadu téhož roku. Ovšem kvůli finančním problémům se první klapka stále oddalovala, až nakonec v roce 2004 se kvůli financím od filmu upustilo.


S myšlenkou toho, že by byl Preacher adaptován jako seriál, poprvé přišla televizní stanice HBO (Game of Thrones) roku 2006. Mark Steven Johnson (Ghost Raider, Daredevil, Jack Frost) tehdy napsal pilotní epizodu a ta se HBO tak zalíbila, že jej zaúkolovali napsat celý scénář pro první sérii. Johnson plánoval každé číslo pojmout jako jeden hodinový díl, na což mu Ennis řekl, že se tak striktně držet komiksu nemusí, ale toho přesně chtěl Johnson docílit. Avšak v roce 2008 noví manažeři HBO definitivně opustili myšlenku adaptace Preachera, opět kvůli kontroverznosti a surovosti. Později téhož roku vyjádřilo studio Columbia Pictures zájem o práva na filmové zpracování a oscarový režisér Sam Mendes (Americká krása, Road to Predition, Skyfall) usiloval o post režiséra. Z těchto plánů však také sešlo.

Takto měl původně vypadat Prdelman z dílny HBO. Foto: HBO

Tak jak to bude s Kazatelem?

A to už se dostáváme do současnosti, v listopadu 2013 bylo oznámeno, že Sony Pictures Television a AMC (Walking Dead, Hell On Wheels) budou natáčet pilotní epizodu. O dva dny později bylo potvrzeno, že Seth Rogen (Apokalypsa v Hollywoodu, Sousedská hlídka) a Evan Goldberg se budou podílet na vzniku nového seriálu. Za showrunnera seriálu byl označen Sam Catlin, kterého známe především jako producenta a scénáristu úspěšného seriálu Breaking Bad.

Rogen se nechal slyšet, že Preacher je jeho i Goldbergovým oblíbeným komiksem už od prvního vydání, Garth Ennis je jedním z jeho idolů a je to neuvěřitelná čest s ním pracovat na adaptování Preachera do seriálové podoby. Zároveň společně s Goldbergem slíbili, že nebudou dělat příliš mnoho peprných vtípků (pokud znáte humor Rogena a Goldberga, jistě mě chápete) a že tak Kazatele nezničí. Ani Catlin neskrývá nadšení:

Díky AMC za to, že kompletně ztratili rozum a nechají nás to udělat. Jsem tak nadšený z toho, že přineseme Ennisův zatraceně úžasný svět do televize!

Od podzimu 2013 se však zdálo, že prvotní nadšení opadlo, ale sem tam k nám prosákne nějaká informace, poslední větší zprávou byl tweet Rogena, který nám odhaluje úvodní píseň k prvnímu dílu a tou není žádná jiná než Time of the Preacher od Willieho Nelsona. Pro ty z vás, kteří znají komiksovou předlohu, je tato píseň zcela jistě známá, protože přesně touhle písní začíná celý příběh „Nastal kazatelův čas … a lekce začíná“ si brouká Jesse Custer při cestě do anvillského baru s flaškou Jacka Danielse. Na druhé kartě z Rogenova tweetu vidíme kříž a kostelní věž, což nejspíš odkazuje na úvodní záběr z pilotu, zřejmě půjde o anvillskou kostelní věž, kterou opět mnoho z vás, kteří znají komiks, poznávají.

Natáčet by se mělo začít v létě 2015. Prozatím plánovaný start seriálu se předpokládá na rok 2016, pevně tak doufejme, že AMC tento projekt dotáhne do konce.

Diskuze /7

Bastinor

Na to jsem velmi zvědav a dost se těším. Hrozně mě to zajímalo a chtěl jsem to číst, teď si asi počkám na seriál, hlavně když to točí a bude promitano na AMC. Doufám, že dílo překvapí. :-)

#2 chir #4 ElektronickyOtisk
6.12.2014 | 21:02:13
chir

#1 Bastinor: Určitě stojí za to si to přečíst :) Času je na to ještě dost.

webmaster
6.12.2014 | 21:17:39
Kafka Tamura

Předlohu neznám, ale podle obrázku by se mohl do jeho role hodit Dominic Cooper.

#6 chir #7 ElektronickyOtisk
6.12.2014 | 23:43:31
ElektronickyOtisk

#1 Bastinor: Určitě nečekej, až se to převede do seriálu. Celá komiksová řada je u nás vydaná a patří k těm nejlepším, co kdy vyšlo. Trochu se seriálu obávám, aby to nějak nepřekopali, ale uvidíme :) Nejkomičtější mi ovšem přijde, že do toho nešlo HBO, kvůli kontroverzi. Takže vysílat seriály plné sexu, krve, sprosté mluvy a násilí není kontroverzní, ale jakmile si někdo dělá legraci z Boha, kontroverzní to najednou je. :)

28.1.2015 | 9:32:52
smoki

Vyzerá to super, už sa neviem dočkať :)

10.2.2015 | 21:41:33
chir

#3 Kafka Tamura: myslím, že jsi vyhrál ultimátního seriálového bludišťáka, málo kdo 5 měsíců před potvrzením postav odhadne, kdo by mohl hrát hlavní roli :D :D

webmaster
26.4.2015 | 2:24:29
ElektronickyOtisk

#3 Kafka Tamura: Vůbec se mi nechce věřit, že si to psal před rokem!!! Co to má být? :D

16.5.2016 | 15:06:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás