Preacher (Kazatel) Rogen a Goldberg

Rogen a Goldberg

Rogen a Goldberg

Režisérské, scénáristické a komediální duo Rogen – Goldberg jistě znáte a pokud ne, můžete si o těchto dvou producentech chystaného seriálu Preacher něco více přečíst.


3 0
17.12.2014

Seth Rogen (1982) i Evan Goldberg (1982) pochází z Kanady, ze židovských rodin. Rogen chtěl být od malička komikem, už ve 12 letech vystupoval v nočních barech jako stand-up komik, kde vyprávěl vtipy o svém bar micva, prarodičích a poradcích z tábora. Ve dvanácti letech potkal Evana Goldberga, ze kterého se stal jeho dlouholetý a nejlepší přítel. Již tehdy společně napsali hrubý scénář k filmu Superbad (2007), který vychází z jejich studentských let ve Vancouveru. V 16 letech si jej všiml americký scénárista Judd Apatow, který odstartoval Rogenovu kariéru v Hollywoodu a Rogen tak odchází ze školy. Rogen, oproti Goldbergovi, tíhnul i k herectví. Svůj debut si odbyl v seriálu Freaks and Geeks (Machři a šprti, 1999), kde už tehdy hrál společně s Jamesem Francem, se kterým si je, dle svých slov, velmi blízký. Poté si Rogen střihl pár menších rolí ve filmech a seriálech jako jsou Donnie Darko nebo Anchorman.

Zlomem v Rogenově a Goldbergově kariéře byla spoluúčast na scénáři k seriálu Da Ali G Show, ve které vystupoval Sacha Baron Cohen, za které byl Rogen nominován na Primetime Emmy Award. Rogen a Goldberg se tak stávali více a více známějšími. Rogen se začal objevovat především ve filmech (40 let panic, My dva a křen, Americký táta apod.).


Svoji první hlavní roli si Rogen odbyl po boku Katherine Heigl (Chirurgové) ve filmu Zbouchnutá (2007) opět z produkce Apatowa. Téhož roku byl zfilmován scénář, který Rogen a Goldberg napsali – Superbad, ve kterém si Rogen střihl menší roli. Rogen i Goldberg jsou oba dva zarytí fanoušci seriálu the Simpsons a poté, co se dozvěděli, že producent James L. Brooks je fanoušek Superbad, rozhodli se jej požádat o to, zda by nemohli napsat pro seriál jednu epizodu. Brooks jim vyšel vstříc, a proto duo dostalo zelenou a napsali první epizodu 21. řady – „Homer the Whopper“. V roce 2008 obdrželi cenu Canadian Comedy Award za nejlepší scénář právě za film Superbad. Dále se společně podíleli na scénářích i k filmům jako Travička zelená, Zelený sršeň, Sousedská hlídka.

Jedním z posledních filmů, na kterém se společně pracovali, byla Apokalypsa v Hollywoodu (2013). K tomuto filmu napsali jak scénář, tak ho i režírovali a dokonce oba si v něm střihli roli. Na filmu spolupracovali s Jamesem Francem, který hrál jednu z hlavních rolí. V těchto dnech do kin přichází jejich poslední scénáristický i režisérský počin – the Inteview, v hlavních rolích se Sethem Rogenem a opět Jamesem Francem, kteří mají fiktivní televizní show o celebritách a rozhodnou se vyzpovídat Kim Čong-una. V souvislosti s tímto filmem pohrozila Severní Korea, že bude tento film považovat za válečný akt a označila Rogena za gangsterského filmaře. To však nikoho neodradilo a film ve státech vstoupí do kin na Boží hod vánoční (Aktualizace: Sony Pictures zrušilo vánoční premiéru; Aktualizace: Vánoční premiéra je opět na stole).

Rogen ovšem není pouze komikem, ale i aktivním bojovníkem za osvětu proti Alzheimerově chorobě. Když si v roce 2004 vzal svoji ženu Lauren Miller zjistil, že oba její rodiče jsou postiženi právě touto chorobou a od té doby aktivně přispívá na boj proti Alzheimerově chorobě. Na začátku roku 2014 vystoupil v americkém senátu se svým projevem, ve kterém si samozřejmě neodpustil několik vtípků, při jednom požadoval předseda, aby bylo zaznamenáno, že to bylo poprvé, co při jakémkoliv parlamentním slyšení bylo použito slovo zbouchnutá. Na celý Rogenův projev, včetně narážek na House of Cards, se můžete podívat přímo na c-spanu.

Pokud znáte některé z Rogenových a Goldbergových filmů, jistě jste si všimli, že mají velmi specifický smysl pro humor. Dokáží si udělat legraci nejen ze světových vůdců, ale i sami ze sebe. Většinou se jejich filmy a scénáře staví na jednoduchém humoru, větší míře vulgarismů, násilí a narážek na drogy. Co tak můžeme čekat od tohoto dua právě u plánovaného seriálu stanice AMC – Preacher? Showrunnerem byl sice označen Sam Catlin (Breaking Bad), který napsal scénář, ale můžeme očekávat, že Rogen a Goldberg mu jako producenti budou do věcí kecat. Což podle mého názoru nebude na škodu. Preacher je totiž plný sarkasmu, násilných smrtí, vulgarit a černého humoru, přesně těch věcí, kterými Rogen a Goldberg ve svých filmech nešetří. Goldberg a Rogen se nechali slyšet, že Preacher je jejich oblíbeným komiksem a nechtěli by jeho seriálovou adaptaci zkazit. Takže doufejme, že je bude Sam Catlin trochu krotit.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás