Preacher (Kazatel) Seth Rogen uvádí Kazatele

Seth Rogen uvádí Kazatele

Seth Rogen uvádí Kazatele

Seth Rogen nebyl spokojený s tím, že je pouze producentem a režisérem Preachera, chtěl v něm také hrát a tak AMC představil svůj trailer.


22 0
22.5.2016

Již za několik hodin bude mít na stanici AMC premiéru jeden z nejvíc milovaných a zároveň i nenáviděných komiksů – Preacher. Směsice westernu, gangsterky, road movie, nadpřirozena, náboženství, komedie, dramatu a Bůh ví čeho ještě. O čem je komiksový Kazatel se můžete dočíst v jednom našem starším článku.

Na to, jaký bude ten seriálový si budeme muset ještě chvilku počkat. Zatím se ale můžeme podívat na to, jak by seriál vypadal, kdyby všechny hlavní postavy hrál Seth Rogen.

Proč jsme vlastně potřebovali Setha Rogena?

Napadlo vás někdy, proč se stanici jako je HBO nebo tolika zkušeným režisérům, kteří o adaptaci projevili zájem, ať Oscarovým, jako je Sam Mendes, nebo těm komiksovým geekům, jako je Kevin Smiths nepodařilo přivést tak kultovní komiks na malé plátno? Proč jsme potřebovali Setha Rogena a jeho kámoše ze základky, kteří jsou proslavení svým záchodovým humorem, aby konečně po dvaceti letech přivedli kazatele, Genesis a celý příběh k životu?

Jednoduše, právě kvůli Rogenově a Goldbergově stylu humoru. Jak Rogen minulý čtvrtek řekl „Myslím si, že právě humor který se v Preacherovi objevuje je to, proč jsme do toho s Goldbergem šli. Když jsme se podívali na předešlé pokusy, přišlo nám, že humor je jedna věc, která těm adaptacím chyběla. Komedie je to nejlehčí, co můžete opomenout a marginalizovat. Takže chápu, že při pokusech adaptovat Kazatele by to byla první věc, o které si můžete myslet, že není podstatná. Lidé si myslí, že udělat komedii je jednoduchá věc, takže není tak podstatná jako jiné žánry, například drama, romance, náboženství, protože každý může vytvořit komedii.“

(Seth Rogen, Dominic Cooper, Evan Goldberg. Foto: AMC)

Sam Mendes se v roce 2012 Collideru svěřil, proč od adaptace Kazatele upustil: „Dalším problémem bylo to že jsem nedokázal najít cestu, jak Kazatele přivést k životu. Je to fantastická grafická novela, miluji ji, ale mnoho z ní se odehrává ve skutečném světě a nyní jsme obklopeni super hrdiny a fantasy, které je až moc sladké. Preacher je prostě víc reálný. Je to taková jižanská gotika s prvky fantasy. Je to docela těžké to vyvážit. Takže jsem od toho tak nějak upustil. Měl jsem dojem, že se najde někdo jiný, kdo přijde s tím, jak tenhle kultovní komiks převést na plátno.“

O několik let později, kdy přišlo nemálo úspěšných komiksových adaptací, jako třeba The Walking Dead, Rogen přišel s jiným nápadem. V knihách se Jesse a jeho přátelé vydávají v podstatě hned na cestu. Ale v adaptaci AMC se trojice zdržuje v Annville, v podstatě se tak první série stává jakýmsi prequelem ke komiksu. Rogen také zakomponoval několik nových prvků do kazatelova universa.

(Evan Glodberg, Seth Rogen. Foto: AMC)

„Komiks není ani tak moc záhadný. Byli jsme velmi ovlivněni seriály jako je Lost. Není větší zábava, než sledovat s přáteli seriál a dohadovat se o tom, co se děje, kdo je ten chlápek a jak je to všechno spojeno dohromady. To je něco, co jsme se snažili do děje dostat, protože takové seriály prostě milujeme.“

Možná bychom se tak neměli divit, že Rogen a Goldebrg jsou schopni vyvážit několik, na první pohled, protichůdných žánrů. Jejich komedie jsou vždycky takové směsky několika žánrů. Vezměme si třeba Interview, které je zároveň i akčním filmem nebo This is the End, což je kromě komedie také horor. Takovým malým důkazem, který nás může na pondělní premiéru Kazatele navnadit je, že na IMDB má pilotní epizoda 8,9/10 a prozatím sklízí nadšené ohlasy.

Pilotní epizoda bude mít devadesát minut a premiéru ve 4 hodiny ráno našeho času. Kromě toho pro vás také budeme připravovat titulky a pro zkrácení času si budete moci o nové epizodě popovídat v naší diskuzi.

Diskuze /1

DWajcTee

klasik:D

22.5.2016 | 12:25:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás