Predator Predator se blíží, na co se připravit?

Predator se blíží, na co se připravit?

Predator se blíží, na co se připravit?

Již ve středu si v Česku odbude svou premiéru další epizoda filmové série Predator, kterou tentokrát natočil Shane Black. Přečtěte si náš shrnující článek, abyste o filmu věděli vše podstatné.

2 0
11.9.2018

O čem to je?

Predátory jsme poprvé potkali v roce 1987, když jeden z nich v džungli narazil na Dutche a nestačil se divit, čeho jsou lidé schopní. Nyní se však vrací silnější a vyspělejší, neboť se geneticky vylepšili s pomocí DNA jiných bytostí a znovu útočí na Zemi, ale zároveň se i loví navzájem. Proti nim stojí hrstka hrdlořezů a krásná bioložka. Má vůbec lidstvo šanci?

Nový design zbroje Predátorů. Foto: 20th Century FOX


Hraje tam Arnold?

Arnold Schwarzenegger je pro mnohé fanoušky symbolem série Predator, i když se objevil jen v prvním dílu. O jeho dalším angažmá režisér Black dlouho jednal, bývalý kalifornský guvernér však nabídku nakonec odmítl, neboť jeho role měla být malá.

Arnolda se bohužel nedočkáme. Foto: 20th Century FOX

Kdo tam teda bude místo Arnolda?

V duchu předchozích filmů má i novinka vcelku slušné herecké obsazení. Hlavní rodinku si střihli herci Boyd Holbrook, Jacob Tremblay a Yvonne Strahovski. Doplňují je seriálové i filmové hvězdy jako Olivia Munn, Sterling K. Brown, Thomas Jane a Keegan-Michael Kay.

Jednou z hlavních hvězd filmu je Olivia Munn. Foto: 20th Century FOX

Jak je to s kontinuitou?

To se pořádně neví. Black se nikdy oficiálně nevyjádřil, ale zdá se, že snímek navazuje na Predatora IIPredators. Jinak platí, že Predator ignoruje události série Alien vs. Predator, oba dva filmy podle videoher tedy vidět nemusíte.

Střet s Xenomorphem nemusíte znát. Foto: 20th Century FOX

Jaké jsou na film ohlasy?

Predator se oficiálně představil na torontském festivalu a většina kritiků nad Blackovým přístupem jásá. Sice se prý nejedná o nějakou naprostou bombu, ale oproti dřívějším sequelům je tento reboot pořádný nářez. Blackův rukopis je zkrátka znát.

Plakát a trailer

Na našem webu jsme nedávno zveřejnili nový plakáttrailer. Tak si obojí připomeňte a pak hurá do kina. Lov totiž pokračuje!

Diskuze /4

Lex Luthor

Super jdu na to 15.9 a těším se na nového Predátora

11.9.2018 | 10:12:52
novoten

Většina kritiků jásá? Metacritic 53, Rottentomatoes 41 – tak nevím, co to zkoušíte za reklamu :)

#3 DarthRevan #4 Kalam
překladatel
12.9.2018 | 7:20:34
DarthRevan

#2 novoten: Lel, no vidíš to, kolego. Na tyhle srandisty jsem se nekouknul. Bral jsem to podle ohlasů z toho TIFF :).

webmaster
12.9.2018 | 10:40:43
Kalam

#2 novoten: četli jste si některé z těch tzv „profesionálních“ recenzí… názory těch lidí jsou naprostá hovna. Omyl, ti lidi ani nemají názor. Tento Predator byl očividně natočen v klasickém stylu akčních filmů, tedy pěkný holky, drsní chlapy, spousta akce a hlášek, to dnešní zdegenerování SJW, sluníčkoví, pokérkování soiboi neomarxističtí pissálkové nesnesou… brečí kvůli tomu že je to moc macho (chlapy jsou chlapy a né nějaký trans-mutanti), nějaká ženská se tam odhaluje (hrůůůůza), je tam krev a akce (no jo, děs, akční film) a moc cool hlášek (opět vyloženě zločin)…

12.9.2018 | 13:30:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Predátor: Evoluce

Základní informace

Originální název: The Predator
Premiéra: 14. září 2018 (USA), 12. září 2018 (ČR)
Režie: Shane Black
Scénář: Shane Black, Fred Dekker
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Olivia Munn (Casey Brackett), Boyd Holbrook (Chris McKenna), Jacob Tremblay (Rory McKenna) 

Postavy - Predátor: Evoluce

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Yautja

Yautja - Kdo jsou?

Yautja - Kdo jsou?

Predátoři aneb Yaujta, jak se sami nazývají, jsou nebezpečnou mimozemskou civilizací, která v sobě snoubí starobylý, téměř samurajský kodex boje a vyspělou moderní technologii. Jak vypadají, jak spolu komunikují, jaká je jejich společnost? Více v tomto přehledu.