Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Fanouškovská teorie: Maya je -A

Fanouškovská teorie: Maya je -A

Fanouškovská teorie: Maya je -A

Pretty Little Liars je seriál, ve kterém je možné opravdu vše. Celý příběh začal zmizením mladé dívky a následně nalezením jejího těla a kolem toho se vše točilo. No a nakonec „ta dívka“ vůbec mrtvá není. A fanoušci ve svých teoriích oživili další postavu, Mayu St. Germain.


12 3
30.11.2014

Pretty Little Liars je seriál, ve kterém je možné opravdu vše. Celý příběh začal zmizením mladé dívky a následně nalezením jejího těla a kolem toho se vše točilo. No a nakonec „ta dívka“ vůbec mrtvá není.


Takže aby fanoušci drželi se scénáristy krok, musí být opravdu hodně kreativní. Koneckonců neexistuje žádná teorie, která by na tenhle seriál byla moc bláznivá. Stát se opravdu může všechno. Fanoušci se opravdu snaží a denně přicházejí s novými teoriemi a možnostmi. Dnes se zaměříme na jednu, ve kterých fanoušci oživili Mayu St. Germain a udělali z ní -A.Když herci ze seriálu začali tweetovat o odhalení -A, bylo to pro všechny frustrující. Víme, že jim po zjištění pravdy došla slova. Byli šokovaní. Otázkou je: Co nás v tomto seriálu může tak hodně překvapit? Vždyť každý přemýšlí nad tím, kdo je -A a v úvahu vzal skoro všechny postavy: od Arii po Hanninu matku, přes CeCe, Melissu, Jennu, Lucase a v neposlední řadě Alison. Co nás teď tedy může opravdu dostat do kolen? Čí odhalení by nás tak šokovalo? Hodlají nám snad říci, že -A je Melissino dítě? Ariino prasátko? Že jsme to my, fanoušci? Nebo snad Barack Obama? To asi ne.
Jednou z možností, jak by nás scénáristé mohli opravdu překvapit je to, že by -A byl někdo, koho samozřejmě dobře známe, ale o kom si myslíme, že je mrtvý.

Co se týče zmrtvýchvstání, tak to v tomto seriále není nic neobvyklého. Alison, Toby… A doufám, že Mona. Kdo by mohl maskovat svou smrt, aby mohl tiše pronásledovat a zabíjet občany Rosewoodu?

Podívejme se na všechny od začátku. (Tento seznam bude trošku delší, ale tak to holt je. Seřazeno chronologicky.)


 • Bethany Young
 • Marion Cavanaugh
 • Ian Thomas
 • Maya St. Germain
 • Lyndon James
 • Garret Reynolds
 • Darren Wilden
 • Shana Fring
 • Jessica DiLaurentis
 • Mona Vanderwaal

A čí těla jsme viděli? Kdo je určitě mrtvý? (To sice není nikdy jisté, ale berme to tak).

 • Bethany Young (možná to není ona, ale tělo policie má a je si celkem jistá)
 • Ian Thomas (Wren, Melissa a naše 4 hrdinky tělo viděli)
 • Lyndon James (Emily ho zastřelila)
 • Garret Reynolds (na něj Aria nejspíš nikdy nezapomene)
 • Darren Wilden (Lhářky by klidně mohly dosvědčit u soudu, že jeho tělo bylo v rakvi)
 • Shana Fring (Aria jí zabila a záznam z jejího pohřbu viděla nejméně tisíckrát)
 • Jessica DiLaurentis (tělo nalezené psem)

Monu neuvádím, protože stále doufám, že se vrátí, ale stejně není součástí mé teorie. A tím pádem nám zůstaly jen dvě možnosti: Marion Cavanaugh a Maya St. Germain. Kdo se letos, tři roky po smrti své postavy, objevil ve speciálním Halloweenském pořadu? Ano, herečka, která Mayu ztvárnila.

A teď konečně přichází na řadu mé vysvětlení teorie o Maye:

Ten Little Indians, Ten Little Niggers nebo And Then There Were None – toto jsou všechno názvy úžasné novely Agathy Christie. Je to příběh o 10 vrazích, kteří unikli spravedlnosti a jsou jeden po druhém zabíjeni, dokud nezbyde ani jeden. Což není tak divné, pokud by se příběh neodehrával na ostrově, na kterém je pouze těchto 10 lidí. Na konci příběhu zjišťujeme, POZOR SPOILER, že ten, kdo je všechny pozabíjel, na začátku zinscenoval svou smrt, aby ho ostatní nepodezřívali. A proč vám tohle říkám?
Protože si myslím, že Maya také předstírá svou smrt, aby jí nikdo nepodezříval. Nasvědčuje tomu dost věcí.

 1. Nate nikdy nepřipustil, že Mayu zavraždil. Mluvil o tom, že jí obtěžoval a pronásledoval. A všechno to ostatní, co řekl Emily vás mohlo donutit myslet si, že jí zabil. Ale tyto slova on nikdy nepoužil. Možná že Mayu opravdu miloval, byl pro ni ochotný udělat vše, a tak ho využila k tomu, aby si všichni mysleli, že je její vrah.

 2. Nepřijde vám zvláštní, že se Mayino tělo „objevilo“ ve chvíli, kdy byla Mona odhalena? Možná se Maya bála, že Mona ostatním prozradí, že jí přebrala hru, a tak se chtěla ujistit, že pokud s tím Mona vyrukuje, nikdo jí nebude věřit.

 3. Nikdy jsme neviděli její rodiče a její návštěva odvykačky mohla být jen její výmysl. Získala by tím čas vymyslet, co provede s holkami a s Ali a jak Moně převezme hru.

 4. Nastěhovala se do domu po Alison. Měla přístup ke všemu, po čem by -A toužila. A buď znala Ali už předtím a chtěla se jí pomstít, nebo v Aliiném pokoji objevila něco, co jí přimělo chtít Ali zničit život.

 5. Se kterou z Lhářek byste se seznámili, kdybyste chtěli zjistit největší tajemství Alison? Ano, správně – s Emily.

 6. Miss Aria You’re A Killer Not Ezra’s Wife. Maya knew.
  Maya věděla co? K tomuhle potřebujete slušnou dávku fantazie, ale zkuste to: představte si, že malá Maya byla šťastná holčička, zamilovaná do holky jménem Bethany Young. A pak BUM! Objeví se Alison, Bethany jde do Radley a pak je zavražděná (no, takhle to možná nebylo, ale to teď není důležité. Hlavní je, že je Bethany mrtvá a nějakým způsobem za to Alison může). Maya nemůže nic dělat, je zničená. Hledá Bethany všude.
  Buď od začátku věděla, že za její smrt může Alison a přesvědčila rodiče, aby se přestěhovali do Rosewoodu, aby se mohla pomstít.
  Nebo tam chtěla, aby byla blíž Radley a mohla pátrat po odpovědích. Ale ty najde přímo v Aliiném domě. Nebo se vše dozví od Mony.
  Každopádně Maya věděla o Alison a Bethany.

 7. Pokud by tato teorie byla zázračně pravdivá, tak by mi Mayi bylo líto. A Marlene King řekla, že nám -A bude líto.

 8. Na Mayiných pobytech v chatě Noela Kahna a jejím vztahu s Garretem bylo něco divného. Před svým zmizením něco opravdu skrývala. A není naprosto brilantní, že se sama nafilmuje, jak se bojí nějakého stalkera, když s tím Emily nemůže nic udělat? Proč prostě nezavolala policii? Nebo ho mohla alespoň popsat!

 9. Je Emily trochu posedlá – možná ta postava v autě, která na sobě měla masku s podobou Emilyiného obličeje, byla ona. A taky ta postava ve videu, která drží desku, na které je napsáno „Vinen“

 10. Na závěr: -A toho zvládá opravdu hodně. Pokud by byla „mrtvá“ měla by spoustu času.

 11. Jo a ještě dodatek: Jedné z vás se dotkl ten, koho se Alison bojí nejvíc. Zase Emily.

Dodávám, že tato teorie není z mé hlavy, pouze mě zaujala, a tak jsem jí odsud přeložila.

Diskuze /20

Ojika

Děkuji za přeložení, je to zajímavé a doufám, že to tak není. :)

30.11.2014 | 15:19:16
ThereSSa7

Maya, Aria nebo Wren… podle mě je A- jeden z nich :D

30.11.2014 | 15:29:56
Tatar
 • A je vždycky ten, kdo by nás povětšinou ani za mák nenapadl – ted vše míří na Alison, tudíž je jasné, že ona -A není, Maya je dobrou kandidátkou na -A
30.11.2014 | 16:19:24
xmalinka

Tak logiku to dava ;) Ale prosim, nie Maya – tu som fakt nemala rada a nechcem, aby sa znicil vztah Paige a Emily !!!!!

30.11.2014 | 16:54:00
makishek

je to strašně přitažené za vlasy, dcl by mě naštvalo, kdyby něco podobného nakonec byla pravda :D ..co se týče mrs. cavanaugh, která je ve článku taky zmíněna, její příběh bude mít na děj beztak ještě hodně velký vliv, dost by mě zajímalo, co se jí doopravdy stalo a jakou to má spojitost s -A.

webmaster
30.11.2014 | 16:54:58
Kaculka07

pokud by to byla pravda nebylo by to špatné a docela by to do sebe zapadalo,ale doufám, že to tak není…pořád chci nějaké překvápko! :D

30.11.2014 | 17:24:32
TerkaAndy

http://thelastlivingone.tumblr.com/…67/im-team-a
Ještě mě dost zaujal tenhle obrázek, na tom taky něco je :)

#9 Celine #15 Holka
webmaster
30.11.2014 | 18:26:02
Celine

Maya mě už taky napadla, jako druha mě napadla Aria, a nedávno, ani sama nevím proč mě sice nenapadla matka Hanny ale matka Arie… ale mám takový zvláštní pocit, že už snad podezřívám kde koho :D

30.11.2014 | 18:33:49
Celine

#7 TerkaAndy: Tak to je hustej obrázek! :D

30.11.2014 | 18:35:02
michala123

Článek je zajímavý… Maya se zdá být pravděpodobná...... ale já stejně tipuju Ariu a obrázek, který je zde v komentářích mi to i potvrzuje…

30.11.2014 | 21:35:17
Bauli

Chtělo by to hlasování, koho si myslíme, že je -A ;) Já jsem pro Ariu.

1.12.2014 | 12:21:04
vašti

Četla jsem teď teorii, že -A by měl být nakonec Toby, sama nevím, jestli tomu věřit, ale přišlo mi to logické – mstí se za smrt své matky, na níž měla podíl Ali a její máma. Spencer by mi bylo teda sakra líto.

#14 makishek
1.12.2014 | 12:59:56
Hope19

Neskutočne by ma potešilo keby je to tak :-) Maya mi bola v celom serialy najsimpatickejšia aj keď podla mojho názoru velkú konkurenciu nemá. 90% postáv v serily vážne nemusím

1.12.2014 | 15:06:48
makishek

#12 vašti: proč by pak ale terorizoval ostatní 4, kdyby se mstil za smrt matky?

webmaster
1.12.2014 | 16:56:27
Holka

#7 TerkaAndy: Pochybuji, že v tom mají význam nějaký jména. Jsou podle knížky, takže asi těžko to byl jejich plán.

#16 TerkaAndy
1.12.2014 | 17:23:30
TerkaAndy

#15 Holka: Jména jsou sice podle knížky, ale podle toho to scénáristé mohli vymyslet. Jestli je pravda, co pořád říkají, že všechny detaily od začátku seriálu jsou důležité (a mají to opravdu promyšlené), tak by to bylo víc než pravděpodobné :)

webmaster
1.12.2014 | 22:00:44
Kisses -A

Nevím jestli si to dobře pamatuju, ale v seriálu nikdy nebylo řečeno 100% že to byla Maya, protože když našli „její“ tělo tak mamka od Emily řekla že policie si MYSLÍ že je to ona a ne že to ví a navíc všichni kdo byli doopravdy mrtví tak jsme je viděli, až na Mayu. :)

2.12.2014 | 17:53:49
Lusesita

Já jsem nikdy nepochopila ty nápady, že je to Aria. Jak to vůbec vzniklo?

#19 Celine
3.12.2014 | 14:57:42
Celine

#18 Lusesita: Tak mě to napadlo protože, vše se začlo hýbat rok na to, co se Aria vrátila zpátky, v titulkách je to Aria, kdo ukazuje pššt :D (asi trošku pošetile…) a navíc Mona jednou šla a zakřičela na ni: HEJ BIG A… a celkem by to i sedělo, když si vezmu kolik toho A ví a podobně, tak si myslím že logicky je to někdo z holek… a nebo z jejich přibuzných. Tak to alespoň napadlo mě… Ale kdo ví…

4.12.2014 | 12:22:08
Kaculka07

panebože Aria – od začátku jsme to měli před očima z té znělky seriálu! :D určitě to bude nakonec ona :D chci to už konečně vidět!!! :-)

13.12.2014 | 22:09:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars