Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Je Ezra opravdu –A?

Je Ezra opravdu –A?

Je Ezra opravdu –A?

POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!


1 0
24.1.2014

Nikdy bychom si nemysleli, že by Ezra mohl být tím zlým, ale potom se stal Toby –A a následně se v 4. sérii letního finále objevil Ezra v obleku –A.
Takže, je Ezra opravdu –A? Proč jsme si ničeho nevšimli? Pojďme se podívat do minulosti na nějaká fakta, která nás k tomuto obrovskému objevu vedou. Určitě tu budou některé věci, které našeho úžasného učitele usvědčí. Proč? Zde jsou důvody, proč si myslíme, že je Ezra –A.

.

Peníze: Stále jsme podezřívaví ohledně velkého obnosu peněz, s kterými se Ezra moc nevytahoval (3. série během léta). Jeho historka s prodaným autem, byla nápadně zamotaná a hlavně je zde fakt, kdy Jason někomu neznámému vypisuje šek na 50 000 dolarů v té samé době, kdy měl Ezra prodat auto. Přes to všechno, Marlene King řekla, že v Rosewoodu neexistují náhody.
Absence: Když už mluvíme o náhodách, v 3. sérii v 10. epizodě – What Lies Beneath – se zde Ezra moc neobjevoval. Tvrdil, že to bylo vše kvůli autu, co se snažil prodat, ale mohlo to mít něco společného s –A týmem? Jason během této epizody také chyběl, mohlo to mít něco společného se společnou schůzkou?
Jeho přijetí Jenny a –A: Toto nás v tu dobu nemuselo vůbec zarazit, ale když se ohlédneme zpět, Ezra vzal události spojené s dívkami ohledně Jenny překvapivě dobře. Také velmi lehce přijal myšlenku, že existuje nějaká –A. Narozdíl od Caleba a Paige neměl on sám s –A zkušenosti, aby tomu tak lehce uvěřil. A fakt, že tak odhodlaně Ariu „tlačil“ do toho, aby se skamarádila s Jennou, je také velmi podezřelé. Co my víme, třeba o tom věděl celou dobu.

.

Objevil se na maškarním plese: -A tým se zdál velmi aktivní v 3. sérii v 25. epizodě – UnmAsked. Chtěl Ezra opravdu ukázat svou věrnou lásku Arie nebo měl jiný vedlejší motiv?
Jeho náhlé zjevení v halloweenském vlaku: Také v 3. sérii v 13. epizodě – This Is a Dark Ride – se Ezra celou epizodu neobjevil, až pak náhle na konci, kdy se odehrálo mnoho špatných věcí. Veselá náhoda, nebo byl ve vlaku celou tu dobu?
Jeho psací stroj: -A používá psací stroj. Ezra jeden vlastní a během 3. série v 18. epizodě – Dead to Me – se kamera na něj zaměří. Náhoda nebo vodítko?
CeCe se ukázala před jeho dveřmi: Zajímalo nás, proč CeCe Ezru a Ariu pozorovala, ale teď když víme, že Ezra a Cece spolupracují, to dává větší smysl. Víme, že –A pomohla Cece s navrácením se do Rosewoodu, tak možná chtěla vědět, jak se jejímu „nadřízenému“ daří?
Jeho kostým v Ravenswoodu: V 4. sérii v halloweenské epizodě, jsme ho viděli převlečeného za vojáka, podobně jako byl oblečený neznámý muž v plynové masce. Než se dívkám ukázal, tak měl určitě čas se převléct.
„Ten, koho se Ali nejvíce bojí.“: Paní Grunwaldová řekla, že ten kdo Alison nahání největší strach, se jedné z dívek dotkl. To mohla určitě myslet Ariu a Ezru.
Ali utekla těsně před tím, než se objevil Ezra: V halloweenské epizodě Ali utekla těsně před tím, než Ezra přišel. Utíkala před ním jen proto, že nechtěla, aby ji někdo viděl, nebo že je –A?
Jeho nové doupě… ve tmě, izolovaná chata: Když se Ezra objevil v doupěti –A, ihned se označil jako hlavní –A, a tomu jsme opravdu nemohli uvěřit. Kdo ale říká, že zrovna jemu doupě patří? Třeba to bylo jedno velké nedorozumění! Ale potom se Ezra objevil s novým doupětem, chata uprostřed lesů. Pokud doupě v Ravenswoodu nebylo opravdu jeho, proč by měl potřebu si zřizovat nové?
Jeho posedlost Aliiným deníkem: Ve 4. sérii 15 epizodě – Love ShAck Baby – je mnoho divných okamžiků, kdy Ezra nenápadně pozoruje děvčata, která listují Aliiným deníkem a snaží se zjistit, kde by se Ali mohla schovávat. Potom děvčata uvíznou v dešti a musí se schovat v Ezrově chatě do příjezdu Travise – náhoda? Nemyslíme si! Protože po chvilce tam vpadne –A a deník ukradne.
Ezrovo vpadnutí k Hanně: Ezra moc dobře věděl, že Hanna nebude doma. Přesto šel k nim domů a Ashley začal povídat o tom, že si chtěl promluvit s Hannou o jejích známkách. Jakmile musela Ash kvůli telefonátu odejít do vedlejší místnosti, vplížil se Ezra do Hannina pokoje, začal projíždět její počítač a nejspíše poslal i nějaký e-mail. Nevíme přesně, co dělal, ale určitě to nebylo nic dobrého.
Totálně vybouchl venku před Grillem: Během 16. epizody – Close Encounters – jsme poznali Ezru v úplně jiném světle. Z milého a sympatického učitele se stal děsivý a nepříčetný muž, který velmi neslušně křičel na neznámou blondýnu v autě se slovy, že to pěkně „podělala“. Křičel ještě za jejím odjíždějícím autem a neodpustil si ani rozčílené bouchnutí pěstí do zadku auta. Jake to celé viděl a vše řekl Arii, chtěl tím poukázat nejen na jeho nepříčetnost, ale také na to jaký je Ezra lhář. Ráno totiž Arii řekl, že jede do Philly, přesto byl celou tu dobu v Rosewoodu.
Jakovi krvavé bodné rány: Ano, Ezra Jaka nebodl osobně, ale vše na něj ukazuje. Nebylo by divu, kdyby se Ezra naštval, že ho Jake odhalil. Zanedlouho se Jake, v zápalu rozčílení, nabodl na nože v jeho boxovacím pytli. Nože mu bolestivě projely celým chodidlem. Není zde žádný důkaz, že nože nachystal Ezra. Ale zamyslete se, kdo jiný by měl motiv?

Co si myslíte vy? Může být Ezra –A, nebo je to někdo úplně jiný? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích. 

Diskuze /26

bee_myself

ty nože tam prostě mohla dát Aria… ukamenujte mě za ten názor ale i ona měla motiv a věděla, že s tímn pytlem bude trénovat – prohlížela si ho…A proč by se Ezra jako -A obtěžoval jít takhle okatě k Haně kdyby byl -A ? Přece -Aje tak dokonalý, že by to zvládl i tak, aby si toho nikdo nevšiml ! ;) think about it :)

24.1.2014 | 21:05:56
DixiePixie

A právě proto, že to na něj všechno tak krásně ukazuje, nebude Ezra -A. Protože tak už to v PLL bývá ;) Je to až moc okaté a jen nás chtějí zblbnout :)

24.1.2014 | 21:29:39
lelus

Já už sem svůj docela dlouhej názor na tuto část PLL napsala pod promo, ale k těm nožům v pytli bych se taky přikláněla, že to byla Aria přeci jenom Lucy Hale i Marlene King řekli, že ve 4B bude Aria ,,trošku,, bláznit a k tomu ještě podle mě docela důrazně řekla Ezrovi, že si ho zvolila a že si zatím stojí tak je možný, že to chtěla dát najevo i Jakovi :D .

PS: hrozně moc těším až v PLL uvidíme nějakou epizodu, která nepřivane ještě další otázky, ale naopak nám třeba na čtvrtku z nich odpovědi :D , ale tomu moc nevěřím, protože sami scénaristi a producenti podle mě už nemají absolutně přehled, které otázky zůstaly nezodpovězené, ale jen můj názor :D

#4 lelus
25.1.2014 | 2:30:21
lelus

#3 lelus: Úprava nenapsala sem ten názor pod promo, ale pod článek se žhavými otázkami :-) .

25.1.2014 | 2:31:49
Stolid

„Ten, koho se Ali nejvíce bojí.“: Paní Grunwaldová řekla, že ten kdo Alison nahání největší strach, se jedné z dívek dotkl. To mohla určitě myslet Ariu a Ezru.

ME: A já jsem si myslela, že se to týká Spencer a vojáka v plynové masce, měli mezi sebou krátký souboj ve speciálním halloweenským dílu, ne? A všichni předpokládáme, že voják byl Ezra…

Ali utekla těsně před tím, než se objevil Ezra: V halloweenské epizodě Ali utekla těsně před tím, než Ezra přišel. Utíkala před ním jen proto, že nechtěla, aby ji někdo viděl, nebo že je –A?

ME: Opravdu? Alison tvrdí Emily, že si myslela, že ví, kdo je A, ale pak přiznává, že neví vůbec nic a chce po Emily, aby jí pomohla najít osobu, která si říká A.

#6 Lucinka04
26.1.2014 | 18:05:23
Lucinka04

#5 Stolid: To jsem taky nechápala jak Alison řekne že neví kdo to je. Tak před kým celou dobu utííkala? O nekom přece musí vědět kdo jí nesnáší a chtěl jí mrtvou. Tolik lidí na*rat nemohla aby jí honilo 20 lidí pro to že jí chtěj mrtvou ne?

27.1.2014 | 9:50:55
Ivčí

Já myslím, že pořád zapomínáme na to, že „touch“ může být i dotknout se jako v psychickým slova smyslu, nevím, jestli to má význam, ale může to být myšleno i takto..

#8 ZuziJ
27.1.2014 | 17:06:34
ZuziJ

#7 Ivčí: Já na to pořád myslím a pořád nad tím přemýšlím, ale ať už psychicky nebo fyzicky mi přijde, že se snad každej „dotkl“ víc než jedné z holek.. Pokud tím teda nemyslela významný dotyk, jako třeba nějakou hlubokou psychickou ránu nebo třeba něco intimního.. To by už pak bylo specifikovatel­nější.. :D

27.1.2014 | 19:35:08
alfinka4

Ja neviem prečo ale stále si myslím že -A je Aria. Mám taký pocit.

28.1.2014 | 14:26:44
Cinkitoo

S tím koukáním do zrcadla u Arii – nevím teda, jestli to má nějakej význam, ale teď jsem viděla pár starších dílů v TV a ona fakt na sebe pořád civí do lesklejch ploch :D

#11 Ivčí
29.1.2014 | 17:01:55
Ivčí

#10 Cinkitoo: A v jednom z prvních dílů se hladí na fotce, kde jsou všechny.. nebo je tam s rodinou, nejsem si jistá, ale hladí sama sebe na té fotce..

29.1.2014 | 18:10:45
lelus

Znám hromadu spoileru o konci série. Chcete je vědět? :D

#13 Lucinka04 #15 Hortenzie
30.1.2014 | 0:04:14
Lucinka04

#12 lelus: Hoď je normálně do diskuze.. Na něco možná mrknu. Už tam něco je od jiných uživatelů… :)

30.1.2014 | 8:11:53
Pierette

Chytli jste ty pacienty na seznamu u zubaře? Já si myslím, že tam byla Tobyho máma, ale nejsem si jistá…

#17 Kali
30.1.2014 | 15:50:39
Hortenzie

Jooo hod je sem ;) #12 lelus:

30.1.2014 | 16:40:13
lelus

Já se ptám, aby to pak někomu nevadilo :-) takže ty spoilery dám do diskuze.

30.1.2014 | 18:36:17
Kali

jj,taky jsem tam viděla Tobyho mámu!! #14 Pierette:

30.1.2014 | 19:37:35
Ivčí

Tobyho máma je Marion, má to být prý starší brácha..

#19 Kali #22 Lucinka04
30.1.2014 | 20:29:18
Kali

#18 Ivčí: aha,no já tam viděla C.Cavanaugh,za­pomněla jsem už jak se jmenuje jeho mamka :-/ (je tam toho tolik…),tak to jsem zvědavá teda,kdo to bude…

#20 Ivčí
31.1.2014 | 7:08:40
Ivčí

#19 Kali: I já, podle některých teorií, je to prostě jen zavádějící a jsou to rekvizitáři, grafici apodobně…

31.1.2014 | 15:22:36
31.1.2014 | 17:53:13
Lucinka04

#18 Ivčí: A co ten starší brácha má s tim všim společnýho když o něm nikdy nebylo ani slovo?? :D

#24 Ivčí
1.2.2014 | 10:23:04
nia197

Když si myslíte, že je Aria -A, tak jaký by k tomu měla důvod?:-)

1.2.2014 | 14:48:30
Ivčí

#22 Lucinka04: To nemám nejmenšího tucha, jsem jen poslíček :D Ale teď zas někde bylo, že je to právě nějakej jen grafik a prostě jen jsou to nějaký jména a není to vůbec důležitý, takže fakt nevím no.. :D

1.2.2014 | 15:30:12
VerunaM

Já jsem si myslela, že -A je Ezra, ale proč by to odhalovali už v polovině 4 série, když plánují i 5??? To by byla blbost podle mě dojde k nějákému zvratu :). A jak ještě bylo v tom hallowinském díle nebo jak se to píše :D Ezra nemusel být v tom obleku s tou plyn. maskou, mohl si to s někým vyměnit, ale já rozhodně neříkám, že v tom nejede to myslím že jo :D

1.2.2014 | 20:29:29
megary

No tak podle toho co uniklo víme, že je Ezra „jen“ investigativní reportér, že se k holkám snažil dostat kvůli tomu aby zjistil informace kolem vraždy Ali. → http://prettylittleliars.eu/…hledne-ezry/

3.2.2014 | 19:02:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars