Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Marlene King odpovídá na důležité otázky

Marlene King odpovídá na důležité otázky

Marlene King odpovídá na důležité otázky

Marlene King po odvysílání letního finále odpověděla na otázky, které si fanoušci po zhlédnutí epizody určitě pokládali.


16 1
17.8.2015

Jak to všechno bylo?

Po letech v nejistotě a po spoustě výhružných SMS zpráv byla konečně zodpovězena nejdůležitější otázka: CeCe je -A. Ale pouze tato odpověď žádného fanouška neuspokojila a všichni si pokládají otázek daleko více. Proto Entertainment Weekly vyzpovídalo producentku Marlene King, která objasnila další tajemství.

Najdete zde odpovědi na otázky, které nám byly zodpovězeny v letním finále, ale i na ty, které jsme doteď nebyli schopní vyřešit.


Eric McCandless/ABC Family

Na začátek si ujasníme, kdo je kdo:

-A je Charles DiLaurentis, ze kterého se později stala Charlotte DiLaurentis, kterou známe jako CeCe Drake.
Černá vdova je Sara Harvey.
Red coat je také Sara Harvey.

A teď k otázkám:

Kdo zabil Iana? (Blind Dates)
Ian se zabil sám, ale Mona narafičila místo činu a vzkaz.

Kdo zabil Garreta a strčil Ariu do bedny s jeho tělem? (This Is a Dark Ride)
Wilden. Garret zjistil, že Wilden rozhodně není čestný policista a chtěl ho udat. Wilden jednal sám za sebe.

Kdo střelil Ezru v New Yorku, když chtěl zachránit Lhářky? (A is for Answers)
Shana.

Kdo zabil Wildena? (‚A‘ is for A-L-I-V-E)
CeCe.

Kdo skoro zabil Jasona ve výtahu? (What Becomes of the Broken-Hearted?)
To byla Charlotte. Když se Charlotte rozčílí, chová se někdy velmi krutě. Nemyslím, že chtěla Jasona zabít. Byla to spontánní touha po pomstě.

Když Ali zachránila z hořícího domu Hannu, kdo vytáhl ostatní dívky? (A Dangerous Game)
Sara Harvey! A požár založila Shana.

Kdo najel autem do domu Fieldsů? (Crash and Burn, Girl!)
Charlotte. Ale jak sama řekla – nikomu se nic nestalo.

Kdo unesl Emily, zavřel ji do rakve a připoutal na pás na pile? (Now You See Me, Now You Don't)
Charlotte. Lhářky byly blízko k odhalení její identity, takže jim tím nejspíš chtěla říci „poslouchejte mě“.

Kdo vyhodil do vzduchu Tobyho dům? (Miss Me x 100)
To byla Charlotte. Byla vážně naštvaná. (smích) Ale nikomu se nic nestalo! Perfektní načasování. Je génius.

Kdo unesl Monu a nafingoval její smrt? (Taking This One to the Grave)
Charlotte.

Kdo nechal Jennu v bězvědomí ve vodě, aby se utopila? (Into the Deep)
To byla Charlotte, protože Jenna věděla, že je Ali naživu. Tohle jsme během seriálu neprobírali, takže je to úplně nová informace.

Čí tělo bylo v barelu, který Lhářky našly (a myslely si, že je tam tělo Mony)? (Over a Barrel)
Charlotte ukradla tělo z lékařské fakulty.

Kdo dal Spencer hada do šatny? (Single Fright Female)
No, to byla Charlotte. Měla opravdu hodně práce. (smích)

Kdo umístil kosti do svatebních šatů na přehlídce? (Unbridled)
Charlotte. Myslím, že Charlotte chtěla, abyste si mysleli, že jsou to kosti Bethany. Ale Charlotte měla přístup ke kostím a tělům. Tu a tam využívala těla z lékařské fakulty.

Kdo praštil Bethany do hlavy?
Mona. Melissa ji zaživa pohřbila, ale Mona ji přetáhla lopatou.

Kdo praštil Ali do hlavy?
Charlotte, protože si myslela, že je to Bethany.

Kdo zanechal zprávu v Hanniných zubech? (Bite Your Tongue)
Charlotte. To bylo opravdu příšerné.

Kdo zavraždil Jessicu DiLaurentis? (A is for Answers)
To je stále tajemství. Tuhle jedinou věc vám zatím neprozradím. Ale pohřbila ji Charlotte.

Eric McCandless/ABC Family

Uspokojily vás tyto odpovědi? Co vám na celé té věci nesedí? Na co byste se Marlene zeptali vy? Podělte se o názory v komentářích!

Diskuze /41

Patty01

Je dost smutné, že většinu toho musela zodpovědět takto místo toho, abychom se to dozvěděli v seriálu.

17.8.2015 | 18:02:23
;-)

Proč se vlastně teda Ian zabil? Vždyť se určitě na to dítě těšil.

#3 TerkaAndy
17.8.2015 | 18:27:21
TerkaAndy

#2 ;-): To už holt asi zapadá do druhý skupiny otázek, který se nejspíš nikdy nedozvíme, protože se to Marlene přestalo hodit do krámu… Už mám přeložený jeden článek, vyjde během týdne, kde jsou právě otázky a události, po kterých jakoby se slehla zem.

#4 ;-)
webmaster
17.8.2015 | 18:33:06
;-)

No jo, co se dá dělat?… Díky za články. :-) #3 TerkaAndy:

17.8.2015 | 18:38:20
Lusesita

A nebylo tam někde snad, že ho Ali schodila v tom kostele? Nebo už to mám popletený z toho, źe co se řekne v jendom díle se hned v druhym okamžitě o 180 stupňů otočí?

#6 TerkaAndy #8 ;-) #41 Bětula #41 Bětula
17.8.2015 | 18:58:50
TerkaAndy

#5 Lusesita: Toho si nejsem vědomá. Já si nepamatuju skoro nic :D Překládám americké články, u kterých věřím, že to mají zmáknuté, protože jsou to magoři a jsou schopní si ten seriál pustit 200× dokola, jen aby o nic nepřišli. :)

webmaster
17.8.2015 | 19:02:16
mima33

Je smutné a dokazuje to (ne)úroveň tohto seriálu, že Marlene musí takto odpovedať na otázky. Aj keď väčšina z tých odpovedí je tak či tak na hlavu postavená, ako celá „-A story“. Je mi ľúto, že sa to takto celé pokašľalo, mala som tento seriál rada, ale čo je veľa to je veľa. :/

17.8.2015 | 19:18:40
;-)

Ona ho vážně shodila a visel tam „oběšenej“ na těch provozech, ale pak zmizel. Psal Melisse a dokonce věděl jméno, který vybrali pro to mimino, takže ze začátku ty SMS psal nejspíš vážně on (pak A tedy Mona). No a potom ho našli s dírou v hlavě a s dopisem na rozloučenou, ale ten on nepsal.#5 Lusesita:

17.8.2015 | 19:27:58
Pufflie

Nechápu, na co si stěžujete, skoro všechny tyto informace jsme se v seriálu dozvěděli, zkuste se koukat pořádně -.-

17.8.2015 | 21:11:32
RisaHermoso

Zklamání

17.8.2015 | 21:29:38
tracey9

Já těch otázek měla víc… Charles byl zavřený do Radley, ale pokud jsem pochopila, byl úplně normální děcko, který chtěl své sestřičce jenom pomoct a udělal to, co dělalo dobře jemu (já bráchovi cpala čokoládu a oříšky…) – to ho nediagnostikoval žádnej doktor? Proč tam teda strávil celý život, pokud byl normální? A co takle ten text e-mailu, co psala Aria Jackie, aby se dostala na VŠ a ten se pak dostal Ezrovi do knížky – jak se k němu CeCe dostala? (myslím ten e-mail) Tannerová spolupracovala se CeCe nebo to nevěděla? (vím, že na to byl náznak v seriálu, ale moc jsem tu situaci nepobrala…) Co Noel Kahn? Tvářil se jako kámoš Ali, ale pokud si pamatuju, byl to on, co několikrát pomáhal CeCe…

#12 ;-)
17.8.2015 | 23:41:01
;-)

CeCe (Charles) úplně normální není (nemyslím tím jako malé dítě, tu koupel vážně myslela dobře), docela by mě zajímalo, jestli se na jejím psychickém stavu nepodepsaly všechny ty léky, kterýma ji ládovali. Myslím, že nebylo úplně vysvětlené kdy se z Radley natrvalo odstěhovala a jakto, že jim nevadilo, že jim chybí pacient. Diagnóza v Rosewoodu asi není nutná. :-) K e-mailu se dostala asi tak, že hekla Arie počítač (nebo vlastně stačilo heslo k mailu), což pro takový PC experta jako je CeCe je přece maličkost. Já si myslím, že Tannerová s ní nespolupracovala, tam řešily, proč nepřijela policie (proto tam padla myšlenka, že v tom jede s ní) a pak přišly na to, že jí Sara nevolala. U Noela nevím, ale nějak si nevybavuju, jak pomáhal CeCe.#11 tracey9:

#35 tracey9
18.8.2015 | 0:26:13
ksab57

Nedává mi smysl, proč CeCe chtěla hodit vraždu Mony na Alison, když ji tak strašně zbožňovala…

#14 mima33 #23 Pufflie
18.8.2015 | 11:29:27
mima33

#13 ksab57: Tam je toho trochu viac, čo nedáva zmysel.

18.8.2015 | 11:48:20
pišišvorka89

Celé tu začalo u Ali, kdy jí někdo ty milé sms začal psát jako první…až po její „smrti“ to přešlo na holky…takže proč by jí takto děsila Charlotte, která ji zbožňuje? Na to také poněkud zapomněli, nebo mi to uniklo?

#16 ;-)
18.8.2015 | 12:46:30
;-)

Uniklo, původně ty smsky psala Mona. Divné mi spíš přišlo, když začala psát ostatním, sice tam nějak bylo, že to dělala kvůli Hanně, ale spíš mi přišlo, že naopak dalo holky dohromady toto. (Kdyby s tím nezačala, tak se spolu nejspíš dál nestýkaly jako ten rok předtím a Hannu by měla pro sebe. Aspoň na mě to tak působilo.) #15 pišišvorka89:

18.8.2015 | 14:09:40
Misagreen

Ja jsem asi natvrdlá, ale já stále nějak nepobíram jak se z Charlese stala najednou Charlotte???

#21 ;-)
18.8.2015 | 15:36:29
Barbra06

Moniny záměry a důvody, proč začala hru -A taky pořád trochu nechápu, pokud jde o Hannu, když byly takové kamarádky. Ale dávalo mi to alespoň větší smysl, protože to odstartovala Alison a holky se s ní přátelily. ALE celá ta věc s Charlesem/ Cece mě taky tak nějak zklamala. Předpokládala jsem totiž, že až se dozvím pravou identitu -A a její důvod k tomu všemu, řeknu si , ano to dává smysl a A je fakt geniální. Ale důvody Cece jsem nějak nepobrala. Mona byla A , aby se holkám mstila, ubližovala jim. A to byla přesně má vize -A, člověk, který je opravdu nenávidí a má k tomu důvod. Ale Cece, jak jsem pochopila, to všechno dělala jen proto, že jí to bavilo. Nevím, možná zajímavý, zamotaný a lehce dojemný příběh se tvůrcům povedl, ale jako většina fanoušků nejsem spokojená s odhalením. A souhlasím, že všechny tyto zodpovězené otázky se měly objevit v seriálu, jako shrnutí, ne někde mimo v rozhovoru.

18.8.2015 | 17:27:52
Usyn

neviem ako vám ale mne väčšina tých otázok nepríde ako najdôležitejšie… ešte aj tie jej odpovede stoja za prd.Na 3/4 otázok je odpoveď „Cece“ a prečo to spravila? „lebo bola nahnevaná“ . Radšej mohla zodpovedať otázku prečo Cece chcela dostať Ali do vezenia keď ju mala nadovšetko rada a nechcela aby jej bolo ublížené? To mi nedáva zmysel a myslím, že nie som jediná. Ešte otázočka, mohol by mi niekto pripomenúť z akého dôvodu Mona ubližovala klamárkam?

#20 ;-)
18.8.2015 | 18:43:46
;-)

Já teda nevím jak probíhalo to odpovídání na otázky, ale přijde mi jako by si Marlen vybírala jen ty, na které je schopna odpovědět tak, aby to mělo aspoň trochu smysl, protože i v USA mají určitě fanoušci i zajímavější otázky než tyto. Odpověď, že CeCe byla naštvaná je sice hodně blbá, ale víc mě štve to její „nikomu se nic nestalo“ (jako by tím chtěla říct, že vše co holkám dělala, je vlastně OK). Moniny důvody jsem moc nepobrala, ona sama říkala něco ve smyslu, že jí holky braly Hannu, ale nevím. Možná se jim taky mstila, vyloženě hnusná na ni byla sice jen Ali, ale holky ji nechali, takže na ně byla třeba taky naštvaná.#19 Usyn:

18.8.2015 | 20:06:16
;-)

#17 Misagreen: Ona vždy chtěla být holkou (cítila se tak) a když ji nechali „papírově umřít“, tak se Mrs D. rozhodla, že jí to umožní. Konkrétní proces popsaný nebyl, ale předpokládám, že byla na operaci a bere nějaké hormony.

18.8.2015 | 20:18:51
google147

To s tím Wildem je blbost – jáký měl důvod tam dát Ariu? Aby nebylo Garretovi smutno? Tohle by chtělo víc rozvést

#25 Barbra06
18.8.2015 | 21:16:00
Pufflie

#13 ksab57: Asi proto, aby ji dostala do vězení a mohla ji pak unést do domu pro panenky…

#24 ;-)
19.8.2015 | 6:34:56
;-)

#23 Pufflie: Vždyť unést ji z domu by bylo jednodušší, obzvlášť když pořád někde po nocích běhá.

19.8.2015 | 8:30:30
Barbra06

#22 google147: Pravda, že taky nechápu, proč by Wilden strkal Ariu ke Garretovi, když se ho chtěl zbavit…podle mě dost nedomyšlené, a proto se ty odpovědi ani neobjevily v seriálu.

19.8.2015 | 14:13:52
Takerish

Myslím, že Marlene čekala na konec seriálu aby všechny události, které nemá jak vysvětlit svedla na CeCe. Upřímně na seriál jsem koukala celou dobu a větši zklamání snad byl jen poslední díl Upířích deníků.

#27 Lusesita
19.8.2015 | 14:17:31
Lusesita

#26 Takerish: tak to mně po poslednim díle PLL přidou Deníky jako docela dost dobrej kinemato(seri­álovo)grafickej zážitek :D

19.8.2015 | 18:08:46
JolanaC

Prosím pomoc! :D Na začátku byla -A Mona a poté, co se dostala do Radley, tak se -A stala Cece? Nebo byla Cece -A celou dobu a Mona pracovala pro ni? Já myslela, že Mona pracovala pro -A, že nebyla „hlava operace“… A Sara byla Red Coat od začátku? A proč? Zatáhla ji do toho Mona? Prosím, vyjasněte mi to někdo… :D

#29 ;-) #30 Lusesita
19.8.2015 | 22:14:35
;-)

Přesně tak, na začátku byla A Mona (do konce druhé série) a CeCe se stala A až od třetí série. Jednu dobu Mona pro CeCe i pracovala (to byl vlastně v A-týmu i Toby), ale nevěděla, kdo A je (že je to CeCe). Sara byla Red Coat když se to CeCe hodilo (v červeným kabátu jsme viděli i CeCe a Ali). Proč to se neví (zatím) a Mona se Sarou nemá nic společného. #28 JolanaC:

20.8.2015 | 1:05:13
Lusesita

#28 JolanaC: a ještě pro upřesnění, jak nám bylo ukázáno, že i Ali chodily zprávy od A před tím než zmizela, tak to byla taky Mona

20.8.2015 | 12:05:16
Wewiczeq

Sakra ta Marlene už ani snad neví co bylo v předchozích sériích ne. Ian se nezabil sám, ale jak ho shodili tak to ho zabilo. A Shana vůbec nic nezapálila, ale byl to wilden

#32 ;-)
20.8.2015 | 16:44:05
;-)

Ian měl kulku v hlavě. #31 Wewiczeq:

21.8.2015 | 0:20:54
Lenatka08

Nevím jestli mi to neuniklo,ale zjistilo se vůbec kam zmizel Edie Lamb?

#34 ;-) #38 Tercii
21.8.2015 | 8:38:43
;-)

#33 Lenatka08: Nezjistilo a taky by mě to zajímalo.

21.8.2015 | 13:41:56
tracey9

#12 ;-): Joj, s tím mailem je to pravda, to mi necvaklo =) Jinak jsem myslela právě Charles jako malý dítě, proč byl v Radley, pokud byl normální?? Proč mu nikdo nedělal žádnou diagnozu… Jinak je mi vcelku jasný, že po čase mu začal mozek fungovat jinak, vlivem všech těch léků… Noel pomáhal CeCe dostat se do letadla – i tehdy, když už si Lhářky myslely, že je to CeCe (tuším třetí série…) a šly po ní – někam na soukromé letiště, kryl jí Noel..

#36 ;-)
21.8.2015 | 15:45:19
;-)

#35 tracey9: Ty jo, tak já si to fakt nepamatuju, našla jsem akorát z 5×01 scénu, jak se sešli i s Ali a Noel přinesl CeCe letenku (ale to zařizoval, protože to po něm chtěla Ali), ale to jsi asi myslela něco jiného.

22.8.2015 | 0:50:04
Tercii

„Perfektní načasování. Je génius.“ – Tady na tom je vidět, jak moc má MarMar postavu Cece / Charlese / Charlotte ráda. Udělala z ní v podstatě dokonalýho superčlověka, který zvládne a finančně utáhne naprosto všechno…

#39 TerkaAndy
23.8.2015 | 16:26:24
Tercii

#33 Lenatka08: To už se asi nedozvíme. Ale vsadím se, že když teda není v sudu, tak prostě jen odešel, protože dal echo Ezrovi, což se z nějakého důvodu bál udělat, takže tím chránil sám sebe. Tady je podle mě škoda, že nevyužili toho potenciálu Eddieho postavy a nešoupli ho do toho sudu. Teda, ne že bych chtěla Eddieho mermomocí mrtvýho, ale víš co :D

23.8.2015 | 16:29:14
TerkaAndy

#37 Tercii: Ono v originále ty její odpovědi vyznívaly skoro všechny tak, jakože Charlotte strašně obhajuje a jak je vlastně Charlotte boží, moc se mi to při tom překladu nepovedlo přenést. Ono i to Myslím, že Charlotte chtěla, abyste si mysleli, že jsou to kosti Bethany. značí, že to nebere tak, že ona napsala tu postavu, ale že postava Charlotte žije sama za sebe a prostě přes to vlak nejede, tak jak to v seriále bylo. Nejde mi to moc vysvětlit

#40 Tercii
webmaster
24.8.2015 | 13:24:36
Tercii

#39 TerkaAndy: Myslím, že rozumím, co chceš říct. :D Abych pravdu řekla, mám z toho hodně podobný pocit. A i to je ten důvod, proč se mi Charlotte / Charles / Cece společně s MarMar začíná mírně protivit. Ne, to je blbý slovo, chci říct spíš to, že na mě je takovejhle superčlověk prostě mírně jednoduchý a fantasmagorický řešení, kdybych si psala vlastní story, taky tam můžu dát nadčlověka schopnýho deset í dvaceti věcí v tu samou chvíli na různých místech, ale bude to vypadat lacině a nekreativně. :D Ono je nakonec možná dobře, že tam bude ta delší pauza. Divákům se to aspoň trochu rozleží v hlavě.

25.8.2015 | 16:34:28
Bětula

#5 Lusesita:
#5 Lusesita: hele myslim ze mas s tou ali pravdu ze ho shodila ona…mam takovy pocit ze to tak fakt bylo…ze je chtlea ochranit nebo neco takoveho..marlen uz nevi co mele a co toci

15.1.2016 | 21:27:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars