Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody 4x14 Who's in the box?

Rekapitulace epizody 4x14 Who's in the box?

Rekapitulace epizody 4x14 Who's in the box?

Po dlouhé pauze byl konečně odvysílám zimní premiérový díl, nesoucí název Who's in the Box?. Co se v epizodě stalo? Přečtěte si rekapitulaci a pojďte o této epizodě diskutovat.


1 0
12.1.2014

Dnešek si budeme pamatovat jako den, kdy nastal konec Haleb

Dejte nám minutku, potřebujeme hodit v pokoji o zem ještě několika věcmi. Během čehož vzteky řveme, jelikož v této epizodě se Caleb s Hannou oficiálně rozešel. No, budeme se s tím muset všichni nějak smířit.

Samozřejmě se očekávalo, že rozchod přijde, jelikož je teď Caleb v Ravenswoodu a mezi ním a Mirandou to docela jiskří. A je to přeci jeho „spřízněná duše“. Co se dá dělat. Ale malé plus pro Hannu, že mu i přes to podala jeho kafe.

A těšíme se na to, jak budou dívky reagovat, až jim Hanna ukáže, co je v deníku Alison. Mimochodem se myslíme, že Hanna po dlouhé době přečetla nějakou knihu.

Aria učinila spoustu špatných životních rozhodnutí

Ach jo, Ario. Kdyby nám zbylo ještě něco, čím bychom mohli hodit, přistálo by to na televizi (nebo počítačové obrazovce) ve chvíli, kdy se Aria muchlovala s Ezrou v té podivné chatce. Když tak o tom přemýšlíme – kolik podivných chatek ještě uvidíme? Nějaká nudná chata by byla po dlouhé době příjemná změna.

A musíme přiznat, že po téhle epizodě, jsme si na 23% jistí, že Ezra není -A. Takže jsme rádi, ale stejně máme takový pocit, že je dvojitý agent nebo něco takového. A i v téhle epizodě měl dost podezřelých momentů – například jeho pohled na dveře do sklepa nebo jeho hrozivý rozhovor s Monou. My se teda Ezry bojíme, i když Mona ne.

Spenceřin otec se opět ukázal, jako nejhorší seriálový táta

Spenceřina dějová linka v seriálu nám přináší asi tak bambilion otázek. Například, proč chce její otec, aby se zavřelo Radley? A proč začal vyšilovat, když zmínila paní DiLaurentisovou? No, alespoň jsme se dočkali několika pěkných chvil mezi Spencer a Tobym. Nejspíš už se nemůžeme těšit na Haleb scény, tak alespoň Spoby stále nekončí.

A mimochodem, máme jednu prosbu: dějová linka o Tobyho matce by už opravdu měla skončit. Všechno to zdlouhavé „Wilden to zakryl“ už nikoho nebaví. A teď se do toho zapojila nějaká velká nepoctivá společnost s názvem Declodyne. Odkdy je z tohoto seriálu román Johna Grishama?

Emily mluví o Ali. Až moc.

Paige měla jednu dobrou připomínku (a to zas tak často neříkáme), že Emily mluví o Alison až moc. Může to znamenat, že se v budoucnu na Emily s Alison můžeme těšit? My si osobně myslíme, že ne, ale pokud se to stane – můžeme si být jistí, že se Paige Ali určitě pomstí.

Stopy, nápovědy a otázky

  • Jaký je význam Sary Harvey, která se opravdu hodně podobá Alison a zmizela z Cortlandu pár dní poté co Ali? Je jasné, že Sara v Aliině rakvi není. Takže se nabízí otázka, zda je opět ve hře teorie o dvojčatech.

  • Bydlí Alison u své matky? Paní D. tvrdila, že jí Alison navštívila ve snu a řekla jí, ať dá práci Hannině matce. Ale skutečnost, že stále upravuje její postel a udržuje jí v čistotě, nás nutí si myslet, že Ali přežívá u ní.

  • Spenceřin táta byl vždycky takový podivín, ale když se ukázalo, že chce, aby se zavřelo Radley, přijde nám ještě podivnější. Navíc to, jak řekl Spencer, že dělá jen to nejlepší pro svou rodinu, vyznělo tak, že myslí jiného člena rodiny než jí. Možná to má nějakým způsobem zachránit Melissu?

  • Kdyby to bylo jen na nás, v Rosewoodu bychom neotevírali žádné dveře, pokud bychom nemuseli. Ale stejně jsme opravdu zvědaví, co se skrývá pod sklepními dveřmi, které -A otevřela na konci epizody. Dal tam snad něco Ezra?

  • Konverzace mezi Monou a Ezrou byla opravdu zvláštní a nedá se moc dobře vyložit. Vědí oba dva, o co jde tomu druhému? Soutěží o něco ve spojitosi s -A týmem? Ezrův výběr knihy Jekyll a Hyde se zdá být ne zrovna důvtipnou stopou k tomu, že má skrytou identitu. Ale o jakou identitu se jedná? A proč dal Arie klíč?

Další věci k diskuzi

  • Tenhle týden byly všechny dívky skvěle oblečené, a to obzvláště Hanna, se svým puntíkatým topem. Vážně, jsme si jistí, že Hanna v této epizodě měla nejméně pět kusů oblečení, na kterém bylo alespoň pár puntíků. Očividně je má ráda.

  • Nicméně, nejvíce se nám líbil růžový top, který na sobě měla Mona, když si povídala s Hannou na chodbě.

Diskuze /28

allexiss

Mě naopak tenhle díl utvrdil v tom, že Ezra je -A, ten rozhovor s Mono to jasně potvrzuje a co se týče oblečení – to fialový sako co měla Hanna byla hrůůůůza!!! Souhlasím s tím, že Tobyho mámu by už měli vyřešit. A jak to, že Aria je zase s Ezrou??? Co Jake???

12.1.2014 | 13:25:55
LadyS

Nemyslím si, že by byl Ezra A…podle mě pouze opět plní přání někoho..(A) protože opět má „A“ na něho něco v rukávu.....tak jako u všech…a jestli jde o Caleba tak si myslím, že to místo bude hrát ještě velikánskou roli…

#3 zv #8 cokooko
12.1.2014 | 16:02:55
zv

#2 LadyS: Tvůrci přece řekli, že zápletka s Ezrou nebude stejná jako tehdy s Tobym. Takže pochybuju, že by ho A nějak zásadně vydíral. Osobně si myslím, že měl něco s Alison. Už jenom proto, že má sklon na mladší slečny :-D A aspoň by to nebylo tak přeslazené, kdyby jedna z hlavních a nejoblíbenější postav byla pořádný záporák, nemyslíte? :-D

#4 allexiss
12.1.2014 | 16:55:59
allexiss

#3 zv: naprosto souhlasím!!!

12.1.2014 | 18:34:01
Ivčí

Předně musím říct, že je to supr článek :)

Tu situaci Haleb by mohli nějak líp vysvětlit, nas…li mě tak, že to snad ani není možný! Ano, všem nám bylo jasný, že budeme svědky rozchodu tohoto páru, ale udělat to tak odporným stylem, Hanna absolutně neví, co se vlastně stalo a Caleb místo toho, aby jí řekl, že s Ravenswoodu řeší nějaký věci dalších čtyř lidí a chce jim pomoct a miluju tě, sbohem, tak prostě neřekně absolutně vůbec nic, pouze víme, že je to velice komplikované a Hanna neví ještě tuplem nic, to by musela začít sledovat Ravenswood.. Což mám pocit, že bych asi taky měla – na Ravenswood diskuzi mi nikdo nereaguje, není tady někdo, kdo seriál sleduje, páč mám pocit, že bych jako nedivák tohoto seroše měla něco vědět, aby mi to zapadlo do PLL, protože jinak opravdu nevím, proč Caleb tak zbaběle zdrhl…

Ezru mám ráda, ale evidentně je to opravdu nějakej zlej zloun a snažijou se nám to vecpat, jak jen je to možný.. Záhadný pohledy, šifrovaný dialogy s Monou…

Emily už by se ohledně Alison mohla zklidnit, jako stará láska nerezaví, ale Alison se k ní nikdy nechovala nijak mile, tak aspoň tohle by ji mohlo trochu odradit…

A sakra už by nám mohli dát aspoň nějakou odpověď, doufám, že se v dalším díle aspoň některá z holek dozví, že Ezra je -A.

PS: Se sestřenkou si myslíme, že v rakvi je Tobyho mamka.

#7 TerkaAndy #18 marumlady
12.1.2014 | 19:10:40
xmalinka

no neviem, ale ja som velmi sklamana z tejto epizody … slabe ako caj,, zase nic nevieme… cakala som viac… a hanna s calebom- boze take presladene,,, uz nech to nejak uzavru, lebo nemam uz pomaly chut sledovat tento serial … A tobby !? to co ma za uces … kristove rany – vyzeral ako zo 70 rokov

12.1.2014 | 20:18:39
TerkaAndy

#5 Ivčí: Už jsem ti odpověděla v diskuzi na Ravenswoodu, promiň, jak mi tam nechodí tolik lidí jako sem, tak jsem úplně zapomněla diskuzi kontrolovat, snad bude vysvětlení dostačující :) Jinak díky za pochvalu, občas nějaký ty jejich fráze přeložit je oříšek :D

webmaster
12.1.2014 | 20:29:44
cokooko

#2 LadyS: Souhlas Mě tak napadá s kým by to mohla dát Hanna dohromady?? Wren, Lucas, Jason nebo někdo úplně noví??

#9 Ivčí
12.1.2014 | 21:27:42
Ivčí

#8 cokooko: Prý ten Travis.. Ten, co pomohl její mámě, ale četla jsem už i spoiler, kde figuroval někdo úplně novej..

12.1.2014 | 21:56:37
dodo

nevite kdy bude dalsi dil ?

#11 Ivčí
12.1.2014 | 23:01:38
Ivčí

#10 dodo: Ve středu u nás :)

#20 dodo #24 dodo
13.1.2014 | 11:48:47
zuzwis

Myslím že by ses měla podívat na prvních 6 dílu Ravenswoodu a pak by jsi pochopila proč se rozešli atd… I Miranda byla na Caleba naštvaná že Haně neřekl pravdu a opravdu nejde o to že by Hannu podvedl ale o to co se tam stalo … Mě hodně naštvalo že jí Caleb neřekl ani ň …

#16 Ivčí
13.1.2014 | 12:21:53
littleL

Vy ty články překládáte z angličtiny? já jen že mě vždycky strašně udivuje ta větná skladba a celkově taková kostrbatost, jako by šlo až o doslovný překlad,,,

jinak to s hanou a kalebem mi přišlo dost násilné, měli by dbát na to,že ne všichni koukaj na ten druhý seriál

přidat tam takovou holku, která se chovala na chlup stejně jak alison a i stejně zmizela je trochu zvláštní, vysvětlení, že „alisonina“ mrtvola je ve skutečnosti ona by bylo moc jednoduché, možná že ty holky jsou jen nastrčené -A, která jim řekla, co mají říkat, třeba aby se pak některá z lhářek (Emily) rozmluvila o tom, že Alison je ve skutečnosti na živu, že ji viděly apod.

13.1.2014 | 12:39:14
koukaam

Mě teda po tomhle díle přijde, že jak Ezra mluvil o stroji času a že by neudělal chyby, kterých se dopustil a při rozhovoru s Monou, jak mluvil o tom, že strach je nejlepší motivátor… mi přijde, že je bermuďák a využil identitu A, aby holky strašil a ty ho dovedly k Alison. Zároveň toho ale lituje – proto ten stroj času – a Ariu má fakt rád…

Jinak me zaráží, že na začátku holky říkají před školou, že už týden nedostaly od A žádnou zprávu, v tom přijede Toby, vítá se se Spener a říkají si, že byl přes týden pryč … ??? náhoda? a cca pár hodin na to, jim ve škole někdo pustí film od A??? Ezra to nebyl, mluvil s Ariou, takže to musel být někdo jiný ze školy – Mona, Toby, Paige apod.

Dál mě pořád vrtá hlavou,jak Grunwaldová říkala, že člověk, kterého se Ali bojí nejvíce se jedné z nich dotkl… Fyzicky? Duševně/citově? Stála tam Spencer, Aria a Emily. Takže to může být Toby, Wren, Ezra, Paige… Podle mě to myslely spíš duševně než fyzicky, takže kdokoliv, do koho se jedna z nich zamilovala… navíc v překladu been touched je dojatý, takže tak…

no a jinak tu druhou mrtvou holku, mohla zabít ta její kamarádka, která ji jediná prý viděla druhý den… proto je teď z toho tak na prášky…

#16 Ivčí
13.1.2014 | 14:21:12
♥PL/ea/L♥

myslím si že ezra není -A nebo aspoň ne dobrovolně…ale myslím že v PLL je všechno možné,takže…:)

13.1.2014 | 14:32:17
Ivčí

#12 zuzwis: Nevím jestli to bylo na mě, ale reaguju – já si nemyslím, že Caleb Hannu nějak podváděl, ale vadí mi přesně to, co tady říkáš – taky nevím, proč neřekl, že prostě musí pomoct dalším několika lidem něco dořešit, ale říct jí, že se vrátí, aby prostě byla v klidu… Aspoň něco. Na Ravenswood nekoukám, páč jsem posera a takový ženský na mostě mě po prvním díle pronásledovaly tak dvě tři noci, takže i když bych chtěla, nemůžu.. :)

#14 koukaam: Ten druhej poznatek je dost k zamyšlení..

13.1.2014 | 17:43:47
kacenuska

A víte co? Já sem šťastná, že se dala Aria s Ezrou dohromady :D Teď je to ještě víc zajímavý a tajemný…:))

13.1.2014 | 18:22:11
marumlady

V Ravenswoodu jde o to že Caleb bude bydlet s Mirandou u jejího stryčka.A Miranda zemře v autě kde byl Caleb a ještě 3 děti ale měli zemřít všichni.A to je nějaká kletba že když se někdo vrátí z něčeho z čeho je nemožné přežít tak vždyparta teenergerů zemře.A díky tomu že to všichni ostatní přežili tak a kledba je následuje.A jak MIramda a Caleb najdou hroby se svým jménem tak to byla jména původních Mirandy ale i Caleba.No a Miranda s nima bude pořád.A oni zjišťují info ohledně té kledby a tich původních.#5 Ivčí:

13.1.2014 | 18:34:08
adush

No jak tak nad tím přemýšlím, tak si začínám myslet, jestli ta druhá holka nebyla náhodou to dvojče Ali, nikdo o něm nic neví, takže to klidně může být ona, nebo to je uplně někdo cizí a je to jen náhoda? Každopádně si myslím, že Ezra je bud bermuďák nebo minimálně kamarád bermuďáka a snaží se mu pomoct, což by odpovídalo, třeba na Wrena? Aby to nakonec nedopadlo jak u Gossip girl a nebyla A třeba Aria (či Ezra,když je s ní spojený), mimochodem v úvodní znělce ona vždy říká pššt, proč zrovna ona? Zamyslel nad tím někdo z vás? Nebo napadla vás jiná teorie?

14.1.2014 | 20:47:48
dodo

#11 Ivčí: dekuju :)

14.1.2014 | 20:48:46
koukaam

hlavně už je to strašně překombinovaný – falešný stopy versus opravdový – kdo se v tom má vyznat… např. v noc kdy Alison zemřela měla žlutý top a při příchodu do stodoly má náhrdelník, ale pak ve spoustě flashbacích z té noci ho střídavě má a nemá – je to opravdová stopa nebo jen chyba kostymérů a klapky?

14.1.2014 | 20:57:29
nikuska181

LOL, smejem sa na vaších komentároch typu „Myslím, že Ezra -A nieje“. Veď to aj sami tvorcovia potvrdili (aleaspoň myslím), a v posledných dvoch dieloch sa to potvrdilo takisto. A ak by sa odrazu „odhalilo“, že Ezra -A nieje, len ho -A vydieralo… to by bola pekná blbosť, veď to s Tobym úplne stačilo (a to ma naštvalo ináč takisto, že bol Toby -A len tak „akože“). Mám pocit, že si skalopevné fanúšičky Ezry nechcú priznať, že môže byť -A :D Mali by ste sa s tým zmieriť a byť aj radi, že sa v PLL stalo niečo neočakávané (aleaspoň u väčšiny, keďže ja som aj tipovala, že jeden z páru Ezria je do toho všetkého zapletený, no aj tak to bolo pre mňa prekvapenie, keď som zistila, že oni ho naozaj dali ako -A). A ja som Ezru ani nejak rada nemala od prvého dielu, ani Ariu, tú som si obľúbila len v 3.-4.sérii a Ezru začínam mať rada ako záporáka :D Veď čo by to bol za seriál, keby sa zrazu ukázalo, že -A musí byť niekto, kto je odzačiatku seriálu navonok záporák? Žiadne prekvapenie by to nebolo.

#23 Cinkitoo
17.1.2014 | 12:17:15
Cinkitoo

#22 nikuska181: Jo, přesně tak. Ezra je gangster a slizoun, se s tim smiřte :D Jinak mám osobně velikou radost, že teď je konečně volná cesta ke vztahu Hanny s Travisem, ten se mi líbí o moc víc než Caleb v poslední době. A Toby má opravdu šílenej účes, měli by s ním něco udělat :D

17.1.2014 | 14:16:41
dodo

#11 Ivčí: kde jsi muzu zjistit kdy budou dalsi dily ?

#26 Ivčí
17.1.2014 | 15:02:19
Hanna is best

Mě štve v tom jak Ezra se do všeho motá ale uplně do všeho … ano vím že je A ale furt je někde … sere mě ještě víc jak se políbil s Arii !!!!

17.1.2014 | 15:37:16
Ivčí

#24 dodo: Já koukám jen semka, vždy je to tu dostatečně dopředu, každopádně většinou je to každý týden ve středu a když je přestávka, tak nám o tom edna napíše :)

17.1.2014 | 16:19:41
EicuL113

VELMI ME NASTVALO ROYCHOD CALEBA S HANNOU :-( to uz tam jako ani Caleb nebude hrat?byl to jako uplny konec ?A na Ezrovi mi neco nepasuje myslim ze A,– neni jenom to udelali tak aby si to vsichni mysleli myslim ze v tom bude neco jineho

21.1.2014 | 10:54:50
EicuL113

a taky holkam jako jeste necvaklo ze v tom muze Ezra jet?kdyz videla Alison objevil se tam a Alison radsi zmizela myslela jsem ze jim to cvakne

21.1.2014 | 10:57:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars