Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody 5x10 A Dark Ali

Rekapitulace epizody 5x10 A Dark Ali

Rekapitulace epizody 5x10 A Dark Ali

Naše čtyři lhářky konečně pustily Alison k vodě – zaplať Pánbůh! Naše milá Ali lže víc než Pinocchio a ještě si kupuje lidi, aby se přiznávali na policii a potvrzovali její příběhy. Co se v epizodě A Dark Ali stalo?


2 0
15.8.2014Ali si vzpomíná na „únos“

Hlavní děj v této epizodě se točil kolem Ali a toho, jestli potvrdí, že Cyrus byl její únosce nebo ne. Ali Emily slíbí, že určitě tohohle chlápka neprozradí, ani když právě kvůli němu má jizvu na noze – takže ho samozřejmě identifikuje. Jenže až ve chvíli, kdy už byl propuštěn po 48 hodinách z vazby. Cyrus se v lese setká s osobou, která si ho najala, aby křivě svědčil – a ta osoba je Vivian Darkbloom, alias černovlasé Aliino alter-ego. Ali mu předá letenku, aby „Cy“ mohl zmizet – a rozhodně nevypadají jako nepřátelé na život a na smrt – že by si Ali dokázala nalhat i flashback sama sobě?Emily končí

Alison se možná úspěšně povedlo naplánovat vše tak, aby policie věřila její historce o únosu, ale někde po cestě ztratila Emily. Em za ní jde a následuje emočně vypjatá situace – říká Ali, že v tom nebyla sama, že i ony si za posledních pár let prošly peklem, ale přežily, protože držely při sobě. „Promarnila jsem s tebou takového času… Končím s tebou.“ Snad si Ali uvědomila, že to vážně pokazila, protože přijít o Emily není žádná výhra. Její láska je silnější než adamantium ( * ), takže člověk skoro musí chtít, aby ho Em opustila a vykašlala se na něj – což se Ali povedlo. Bravo.Spencer zosnuje „příšerný“ plán

Když Spencer zjistí, že -A objevila její tajnou skrýš, přijde s novým plánem: donést důkazy na policii a všechno jim říct. Všechny lhářky tenhle plán pokládají za absolutně šílený, i když podle nás to byl zatím nejlepší plán, který měly. Ale názor změní, když Ali identifikuje Cyruse. Jednohlasně se shodnou: musí Ali odstřihnout, než je stáhne ke dnu a -A na ně s něčím přijde.
U Hastingsů panuje ponurá nálada – Spencer vyrukuje na Melissu s tím, že nejspíš pracuje s -A a je jí podezřelé, že vyhledává letenky do různých evropských měst. Melissa jí řiká, že ani pro jednu není v Rosewoodu bezpečno a navrhuje Spence, ať uteče s ní. Nám by se jejich společný výlet po Evropě docela zamlouval, ale Spencer na to má jiný názor. Epizoda končí tím, že Melissa nahrává video záznam pro Spencer, ve kterém jí vyklopí všechna tajemství.Aria má trable s láskou

Zapůsobí na ní její matka, zlomená z nepovedených zásnub se Zackem, a Aria začne přemýšlet o svém životě a vyšiluje. Po Ezrově návratu ho pustila zpět do svého života (a do své postele), ale není si jistá, jestli mu může věřit. Ezra jí totiž slíbí, že s Ali nebude mluvit, ale Aria ho pak vidí v Brew, jak dělá úplný opak – díky tomu si je jistá, že se nezměnil. Ale Ella Ariu povzbuzuje, aby dala Ezrovi druhou šanci a jako důkaz, že se lidi změnit můžou, uvádí Byronovo umění udělat palačinky.
(Ale i lidé, kterým se nedá věřit, můžou umět vařit)Hanna se snaží být normální

Hanna už má pokrk toho, jak Aliiné lži ovlivnily její život a přiznává si, že její život postrádá normálnost. Krok č. 1: ucházet se o sólo ve sboru. Na konkurzu zkolabuje Mona a Hanna v její kabelce najde fotku Cyruse. Monu sleduje až před policejní stanici, kde jí nasedne do auta a vyptává se jí na to, jakou roli má ve hře, kterou s nimi -A hraje. Mona odpovídá, že se jen snaží přijít na to, kdo Cyruse najal a také dokázat, že Ali se nedá věřit.
(Sledování lidí v autě není úplně náplň dne normálního teenagera, Hanno)

Zhodnocení:
  • Nejsme si jistí, do jaké míry můžeme věřit flashbackům o Aliiné minulosti se Cyrusem. Doteď totiž flashbacky nikdy nelhaly, ale tyhle se přeci jen dost lišily.

  • Proč na sobě Ali měla paruku, když šla za Cyrusem? Bylo to jen kvůli tomu, aby se proplížila nebo je to narážka na to, že má Ali dvojče?

  • Hodně lidí věří tomu, že Aria je -A. V této epizodě by tuto teorii potvrzovalo například to, že Aria chyběla ve výčtu věcí, které se lhářkám za poslední roky staly.

  • Pokud Melissa nemluvila před stodolou se Cyrusem, tak s kým teda? A co dotyčnému dala? Mohl to mít něco společného s N.A.T klubem?

  • Věříme Moně a jejímu příběhu a panických záchvatech?

  • Melissa řekla Spencer: „Dříve nebo později Ali dostane to, co si zaslouží“. Měla k tomu nějaký pádný důvod nebo jen prostě věří na karmu?

  • Proč -A sledovala pořad o psech? A co se vlastně stalo s Pepem?

*(Adamantium je fiktivní kov z komiksového Marvelu. Pokládá se za nezničitelné a například vyztužuje kostru Wolverina)

Diskuze /7

Stelly

Celkem bych chtěla aby se Hanna zase kámošila s Monou,ale aby zůstaly takový jaký sou teď :D

#2 RFlady
15.8.2014 | 17:01:57
RFlady

#1 Stelly: jo jo .. Hanna a Mona byly dobrá dvojka..

#3 TerkaAndy
15.8.2014 | 19:24:07
TerkaAndy

#2 RFlady: A co teprv dvojka Hanna+Caleb.. teď je to divně divný, dřív byli fakt skvělý – jejich scény jsem měla nejradši, byly vtipné a momentálně mi přijde, že už mezi nima neni ani žádný jiskření, nic.. Což mě pěkně štve, na návrat Caleba jsem se těšila..

#4 Kali
webmaster
15.8.2014 | 19:38:59
Kali

#3 TerkaAndy: taky mi Hanna s Calebem zezačátku přišli divní,ale poslední díl mě přesvědčil,že jim můžu dát druhou šanci ;-) Jinak super,že jste si všimli toho,jak Em vykládala Ali co se všechno holkám stalo hroznýho,když jí hledali,ale na Ariu tak nějak zapomněla…taky mě to hnedka trklo…a co ty šaty nakonci??Jak balila -A?Ty na sobě holky tenkrát taky měli…i Aria…

15.8.2014 | 20:53:55
RFlady

Aria je mi fakt hodně podezřelá.. něco na té Arii bude, protože je to až do očí bijící ..

16.8.2014 | 13:33:45
Cinkitoo

No, ten stejnokroj, nemají v budoucích dílech lhářky spolupracovat s Monou právě v těhlech kostýmech? Mona+Hanna se mi líbí, taky bych chtěla, aby se znovu spojily. A jinak mi ten člověk, co se baví s Melissou před stodolou, připadá pořád jako Ezra.

16.8.2014 | 14:26:28
werusandra

Co se týče flashbacků. Řešilo se někde proč Ali když holkám vyprávěla o té noci kdy zmizela vynechala tu scénu kdy Garret na ni zaútočil tou hokejkou a Jenna si na základě toho myslela, že ji zabil? jinak taky by mě zajímalo kam zmizel Pepe, ten tam snad měl za úkol jen vykopat paní D. Jinak jsem moc zvědavá kdo nakonec byl s Mellisou tu té stodoly.

19.8.2014 | 20:23:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars