Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody 5x14 Through a Glass, Darkly

Rekapitulace epizody 5x14 Through a Glass, Darkly

Rekapitulace epizody 5x14 Through a Glass, Darkly

V zimní premiéře 5. série se stalo opravdu hodně věcí, od odletu Paige, až po zatčení Alison. Co všechno se v díle Through a Glass, Darkly odehrálo?


9 0
11.1.2015Oplakávání Mony

Od Moniny zřejmé smrti uběhly tři měsíce a i když se stále nenašlo tělo, obyvatelé Rosewoodu se konečně smiřují s tím, že je Mona mrtvá. Monina matka pořádá zádušní mši na uctění její památky, ale tato událost se stává nepříjemně trapnou, když se objeví Ali a projevuje svou soustrast. Paní Vanderwaal se nechá unést okamžikem a Ali natáhne jedu pěkně mířenou facku. Lhářky jsou šokované tím, že má Ali tu drzost, objevit se na Monině „pohřbu“ (jsou totiž přesvědčené, že Ali Monu zavraždila). Zdá se, že Ali nijak nepokročila v přesvědčování Lhářek, že je nevinná a že vražda Mony na ni byla nastražena.
Smrt Mony zasáhla kromě Hanny paní Vanderwaal hodně lidí, ale nejvíce Mikea. Aria se snaží si s Mikem promluvit o tom, jak prožívá smrt dívky, kterou miloval. Mike jí vysvětluje, jak strašné bylo pozorovat, jak lidi truchlí za Monu, přitom jí nikdo doopravdy neznal.Spencer chce podstrčit falešný důkaz

Lhářky jsou v boji proti -A stále aktivnější. A nejen to, dělá jim stále menší problém ustupovat od svých morálních zásad. Spencer čelí možnosti, že její kauci zamítnou, a tak společně s Emily vymyslí, jak se postarat o to, aby byla Ali zatčena za vraždu Mony, což by si policie spojila i s vraždou Bethany a Spence by byla volná.
Emily ukradne Aliin hřeben a holky se vloupají do Monina domu, aby do něj umístily Aliiny vlasy. Ale ještě než toto udělají, Spencer objeví kameru, kterou Mona nainstalovala do jednoho z větracích otvorů. Spence přesvědčí Hannu, aby paní Vanderwaal řekla o tom, že Mona byla před svou smrtí vyděšená a zmínila se, že přemýšlí o nastražení kamer. Voilá! Policie se vrací prozkoumat dům a najdou schované kamery, které zachycují Moninu vraždu.

Jason kápne božskou

Na videu sice není vidět obličej pachatele, ale je jisté, že na Monu zaútočila slečna s dlouhými blond vlasy. Policie si k výslechu zavolá Jasona a ten připustí, že by se mohlo jednat o jeho sestru a vyvrátí alibi, které jí s otcem poskytovali, na dobu, kdy Mona zemřela. Jason se musel rozhodnout mezi dvěma sestrami a nakonec si vybral Spencer, která ho prosila, aby řekl pravdu a ona nešla do vězení za vraždu Bethany.
Ale i když Jason pomohl Spencer, na Alison se úplně nevykašle a snaží se zdržet policii, když si pro Ali přijdou. Jenže Lhářky ví, jak Ali přemýšlí – na zahradě se jí postaví do cesty a nenechají ji utéct. A ještě než ji Tannerová odvleče za vraždu Mony, varuje Lhářky, že když už teď nebudou mít ji, aby je bránila, -A po nich půjde.Konec Paily

Zrovna když to Emily s Paige zase začalo klapat, Paige přijde s tím, že se bude stěhovat do Kalifornie. Není se čemu divit, kdo by nechtěl pryč z bláznivého Rosewoodu?
(Loučící scéna na letišti byla vážně dojemná a my jen doufáme, že to bude jako s Calebovým odstěhováním do Kalifornie a Paige se brzy vrátí.)

-A se jen tak nezbavíte!

Po zatčení Ali za vraždu Mony se u Spencer doma objeví Toby s Tannerovou, která jí sděluje, že už je mimo obvinění za vraždu Bethany.
Lhářky se sejdou po tomto vyčerpávajícím dni u Spencer na verandě. Všechny se shodují na tom, že když už je po všem, jsou připravené opustit Rosewood stejně, jako to udělala Paige. Ale pár okamžitků poté jim -A vytváří na obloze krásný vzkaz z ohňostroje. Lhářky možná skončily s -A, ale -A neskončila s nimi.Zhodnocení:
  • Paní DiLaurentis vypověděla policii, že viděla tu noc, kdy zemřela Bethany, na svém dvorku Spencer s někým, kdo vypadal jako její dcera. Proč tuto výpověď Wilden schoval? Proč paní D. nešla tuto výpověď říci i později, někomu jinému? A má Rosewoodská policie přehled ve svých složkách?
    (odpověď na poslední otázku asi známe všichni)

  • Holbrook byl celou epizodu pryč, má „dočasné přidělení k nějakému úkolu“. Kde je a co dělá?

  • Jason řekl, že Ali má tři plná alba. Nemohlo by těch fotek být tolik, protože jsou na nich dvě dívky a ne jen jedna? Další vodítko k teorii o dvojčatech: Ali si nepamatuje rodinné události.

  • Nemyslíme si, že Ali Monu zabila. Ale rozhodně něco skrývá – co?

  • Aria řekla Emily, že si je jistá, že jí napadla Ali a ukradla laptop. Byla to Ali? Lže Aria?

  • Ezra koupil The Brew?!

Diskuze /25

menteurCZ

vystřižená fotka z dílu:D koukněte na „útočníka“ https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/…717681_o.jpg?… … Myslím si, že Monu nezabil -A, ale nědo z Rosewoodu…někdo, kdo zavraždil i Bethany:)

11.1.2015 | 12:40:00
xmalinka

Tej fotky by som sa nedrzala, lebo tvorcovia viackrat naznacili, ze postavu A hra hocikto z komparzistov, alebo kto ma cas :)

#3 menteurCZ
11.1.2015 | 13:23:21
menteurCZ

#2 xmalinka: tak to jsem bohužel nepochytila:D ale i kdyby, tak když se Tannerová ptala Jasona, jestli nepoznává osobu tak to policie určitě mohla dát prozkoumat(při­blížit, vyčistit obraz…) to je nenapadlo?:D ale co se divím, tam je už takových věcí co nechápu že…:DDD

#4 TerkaAndy
11.1.2015 | 17:19:21
TerkaAndy

#3 menteurCZ: FBI, která dělá na případech v Rosewoodu je úplnej opak všech FBI ze všech ostatních seriálů :D jinde vždycky přijdou úplně na všechno, maj techniku, nad kterou zůstává rozum stát, ale do Rosewoodu nasadili takovou FBI, která ani neni schopná poznat, že jim pár 20 letejch holek lže :D

#5 menteurCZ
webmaster
11.1.2015 | 17:56:45
menteurCZ

#4 TerkaAndy:no právě:'D

11.1.2015 | 18:51:04
xmalinka

Veru.. polícia z roku pána :)

11.1.2015 | 18:59:34
-A

Podle mě Ali rozhodně Monu nezabila. I když já pochybuju i tom, že Ali je -A. Možná Ali nějou dobu byla součástí -A týmu, ale těď bych řekla, že už jím není. A je dost jasné, že přesně ví kdo Monu zabil.

#8 NikaLiars
11.1.2015 | 19:44:00
NikaLiars

#7 -A: no samozrejme, že ali nie je ani -A. a ani monu nezabila.. ešte ste si nezvykli, že čo vyerá v PLL ako samozrejmosť.. je len obyčajná namotávačka..

11.1.2015 | 21:02:09
Piluch2001

Ali je podle mě něco jako ukázkový Rosewoodský občan. Mrcha to ale A ani vrah Mony to není.

11.1.2015 | 21:26:23
Stolid

Aria určite nelze, ale určitě se mílí! Prostě se bojí Alison, tak na ni všechno hodí. Alison na tom hloupém večírku s někým mluvila, podle mě to byla Cece, nebo někdo, kdo za ni zabil Monu. Mluvili tam o bezpečí. -A hraje někdo, kdo má čas… Taky bych si chtěla zahrát na -A a dát to holkám sežrat, i polici – jsou všichni v Rosewood hloupí, nebo spíš jinak vnímání realitu. Nedovedu si to jinak představit.

11.1.2015 | 22:12:36
karollin

Není ten útočník chlap? Dívám se na tu fotku a teď se dívám i na to, jak napadl Monu, co myslíte? A taky, kdo jiný by chtěl zabít Monu, nebo Bethany, přece nikdo jiný nemá důvod, krom Alison.

11.1.2015 | 22:53:42
Ivčí

Na té fotce mi to přijde jak Ezra, ale to už jsme tu jednou měli.. :D

11.1.2015 | 23:20:22
JLP

Budete se divit, ale práce FBI v Rosewoodu se realitě blíží mnohem víc než nějaké šílenosti typu Kriminálka Miami/Las Vegas a spol – ti jejich supermani mě natolik iritovali, že jsem to přestala sledovat :) Zaostření fotky nebo videa – nesmysl století :) Detektor lži jako důkaz? Snad jedině v USA – jinde pouze jako nepřímý důkaz, který samostatně neobstojí. A pokud jde o rozeznání lží – ani nejlepší psycholog na to nemá patent ;) A pokud jde o Ezru, pokud si dobře vzpomínám, tak ve chvíli, kdy Mona volala Arii, těsně než ji zabili, tak Ezra byl u Arie a jeli k Moně spolu… Nebo si to s něčím pletu?

#18 Celine
12.1.2015 | 9:37:19
koukaam

Mě hlavně zarazilo, jak se ptal Jason Alison na tu fotku z výletu a ona řekla – pěknej výlet (nebo tak něco) a Jason jí řekl, že to teda nebyl pěknej výlet, ale pěkně na prd… Jak to, že si to nepamatuje? V PLL je natolik zřejmé, že se nám vrátila živá Ali, ale co když to opravdu Ali není. Prostě ta osoba, co byla na výletě, není ta, která se bavila nyní s Jasonem.

V 5×13 Ali vzpomíná, jak našla dva dárky – dvoje žluté šaty. Matka ji pak přesvědčuje, že byly jen jedny. Je z toho zřejmě, že otec o tom nic neví. Pak se ptá Ali mrtvé Mony: Pro koho byly ty druhé šaty? Byla to bethany? A Mona odpoví: Tak lehké to nebude, mrcho.

Takže někdo je zatíženej na žlutou :) otec Ali nemá páru, že Jessica kupuje stejný oblečení ještě někomu a Bethany to není :)

#20 blacken
12.1.2015 | 10:13:09
Pajule

Taky v té ukázce se žlutými šaty Mona řekla něco jako „and monster was born“ … a myslela tím matčinu manipulaci… možná, že Ali si věci prostě pamatuje jinak, protože jí matka zmagořila.. Bude tam samozřejmě i někdo jiný, pro koho byly ty šaty, ale pokud vím, tak již bylo zamítnuto, že by Ali měla dvojče, že ho někdo má ale Ali to není.

12.1.2015 | 13:50:00
stosik

Jakto bylo zamítnuto? Mě to spíš příjde, že to jediný by v tom seriálu dávalo smysl :)

12.1.2015 | 19:33:14
JLP

A co když má dvojče Spencer? Ti její rodiče jsou na to taky dost švihlí :) A pak by Bethany opravdu mohla zabít „Spencer“ – nebo by Bethany byla dvojče Spencer – když ji každý viděl na té zahradě s Ali, tak to mohlo být Spenceřino dvojče… Nebo je to kačer Donald :) Já už z toho mám hlavu jak kopačák – velkou a dutou :)

12.1.2015 | 20:06:36
Celine

#13 JLP: jednou už jsme tu říkala že mám toerii že Ali je možná doopravdy mrtvá a jenom za ní zaskočila Bethany… ani bych se nedivila… z nějakého důvodu byla v Radley (omlouvám se za chybu, pokud jsem to nenapsala přesně) asi byla šílená, takže zabít Ali a poté i její matku není zas tak nerealne… podle me to není Ali… ale kdo ví…

#19 Celine
12.1.2015 | 20:12:24
Celine

#18 Celine: nebo prostě někdo, kdo chce být Ali… stejně oblíbený dokonalý popularní atd… tak uvidím necham se překvapit

12.1.2015 | 20:14:09
blacken

#14 koukaam: No hlavně taky hned po návratu do školy nevěděla, kde je ředitelna. Taky se mi to zdá dost divné a už jsem nad tím přemýšlela…

15.1.2015 | 4:16:35
Annie27

Souhlasím, taky si myslím, že Ali je doopravdy mrtvá, má dvojče, které bylo z nějakého důvodu umístěno prostě pryč a žárlilo, že Ali má vše – pif paf je to tam :) …

Co se týče smrti Mony, tak si nedokážu moc představit, že by tam se sebou takhle nechala cloumat nějakou stejně stavěnou holkou. Nejprve jsem si totiž myslela, že jí třeba někdo už rovnou podřízl nebo jinak zranil, ale takhle to vypadlo, že tomu tak není, proto mě napadlo, že útočník byl nejspíš chlap. A někdo, kdo jí opravdu překvapil, od koho to nečekala. K tomu mě vede to, co říkala ta vědma o té zradě. Ale pak dotyčný vstoupil do místnosti v oblečení A- a ona to nepobrala, že patří do A- týmu nebo je samotná/ý A-. Předtím mě to nenapadlo, ale přišlo mi, jestli to fakt třeba nebyl Mike :) …

18.1.2015 | 0:57:37
Failon

chyba mi rekapitulacia 15× 15 :(

21.1.2015 | 16:38:36
Failon

oprava 5×15

#24 TerkaAndy
21.1.2015 | 16:38:48
TerkaAndy

#23 Failon: Jojo, ta chybí, tenhle týden jsem nestíhala, příští mam taky ještě zkouškama zaplněnej, dodělám je všechny pak dodatečně :)

#25 Failon
webmaster
22.1.2015 | 17:27:36
Failon

#24 TerkaAndy: Super, rada si ich vzdy precitam :) (obcas i zasmejem)

23.1.2015 | 8:51:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars