Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody Bloody Hell

Rekapitulace epizody Bloody Hell

Rekapitulace epizody Bloody Hell

S05E21: Aria bezděčně zachránila svému bratrovi život, Alison se omluvila Hanně, Emily možná získá peníze, aniž by musela soutěž krásy vyhrát a Spencer se psychicky složila v Londýně. Co dalšího se v epizodě stalo?


7 0
1.3.2015


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2015 Disney ABC Television GroupLhářky navštěvují věznici

Lhářky se moc dlouho nerozmýšlely nad tím, zda mají Alison říct pravdu o Monině smrti. Na začátku epizody jdou Emily, Spencer a Aria navštívit svojí bývalou kamarádku do vězení. A i když stále berou Alison jako svého druhého největšího nepřítele, alespoň vědí, že Monu nezabila.

Nepovedený výlet do Londýna

V Rosewoodu začíná být všechno šílené (i když, to vlastně bylo vždycky) a Spencer je svou matkou poslána do Londýna, kde jí díky Wrenovi zařídila pohovor na Oxfordu. Když Spencer dorazí do Melissina a Wrenova bytu, místo nich jí přivítá jejich spolubydlící. Spencer Colina úspěšně ignoruje a soustředí se na kontrolování vývoje situace v Rosewoodu.

Pohovor jde kupodivu velmi dobře… Alespoň do té doby, než prosefor zaregistruje, že ze Spenceřiné kabelky prosakuje krev. -A jí tam narafičila lahvičku, aby sabotovala její pohovor/ letištní kontrolu/ život. Spencer šílí a chce se zoufale dostat domů, i když jí od -A přišla SMS zpráva: „Zachovej klid a zkontroluj příruční zavazadlo.“ Spencer si uvědomí, že lahvička v kabelce možná není jediná a v záchvatu paniky prohledává své zavazadlo, jestli do něj také -A neschovala něco inkriminujícího. Naštěstí je přítomen Colin, kterému se podaří Spencer uklidnit.


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2015 Disney ABC Television Group
Všichni hledají pomoc u paní Hastingsové

Když Spencer není ve městě, Lhářky žádají paní Hastingsovou o právní rady. Nejprve za ní jde Aria a neurčitě se jí ptá na svého „kamaráda“, který možná zadržuje podstatné informace o vyšetřované vraždě. Paní H. jí odpovídá, že její „kamarád“ se tím pravděpodobně dostane do velkých potíží. Tento rozhovor možná paní H. napověděl, jak je život její dcery bláznivý a jde za Alison do vězení. Chce vědět, proč jí Spencer navštěvuje. Rozhovor je zezačátku velmi napjatý, ale nakonec Ali přesvědčuje paní H., aby jí pomohla – přeci jenom ve vězení klidně mohla sedět Spencer. Když Veronica prochází dokumenty k Aliině případu, najde nějakou informaci, načež bez prodlení volá Spencer a zanechává jí naléhavou zprávu, ať se hlavně nevrací z Londýna domů. Má dojem, že by Spencer mohla být zatčená? Nebo hůř: že by jí někdo mohl ublížit?


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2015 Disney ABC Television GroupHanna a Aria potkávají svého soupeře

Jeden by si řekl, že po tom, jakým lidem Lhářky musely v posledních letech čelit, už je nic moc nerozhodí – a už vůbec ne pouze přísná zdravotní sestra.
Aria s Hannou nešly do školy a jedou do nemocnice navštívit Cyruse. Aria je přesvědčená, že když donutí Cyruse mluvit, vyřeší to bratrovy problémy: kdyby předstoupil on, nemusel by Mike. Nicméně Cyrus nemá náladu na mluvení – ani zdravotní stav mu to nedovoluje. Zapletl se do vážné „nehody“, během které přišel k popáleninám po celém těle. Aria s Hannou zpanikaří, ale Cyrus zvládne na papírek napsat slovo „carjack“ (krádež auta) předtím, než jsou holky vyhozeny z pokoje.

Po nějaké chvíli si dívky uvědomí, že Cyrus nenapsal „carjack“, ale „Varjack“ – špatně napsané příjemní Paula Varjaka, postavy ze Snídaně u Tiffanyho. Alison používala jméno Holly Varjak (kombinace jmen z knihy/filmu) na svém falešném pasu. Mohl/a by pod tímto jménem vystupovat -A? Hanna s Ariou si myslí, že je to možné. Nicméně už nebudou mít příležitost se Cyruse zeptat na další otázky. Ke konci epizody vstává z postele (v Cyrusově nemocničním pokoji) postava kompletně zabalená v obvazech a míří k Cyrusově posteli. To nejspíš neskončí dobře.

Aria neúmyslně zachraňuje Mikeovi život

Zpočátku působilo trochu sobecky, když Aria prosila Alison, aby právníkům neříkala o Mikeovi, vzhledem k tomu, že je to jediný způsob, jak dostat Ali z vězení. Ale její argument, že pokud by Mike řekl všechno, co ví, poštval by tím proti sobě -A, zní rozumně. Což se mu ale nejspíš už stejně povedlo: když si Aria stoupá na jeho posilovací soupravu, aby dosáhla na poličku, celá se rozpojí a činka padá na zem. Andrew poukazuje na to, že šrouby a matice k sobě nesedí a pokud by na tomhle Mike cvičil, rozdrtilo by mu to lebku. V tu chvíli si Aria uvědomuje, že její bratr není v bezpečí. Andrew využívá Arii slabé chvilky a políbí ji.


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2015 Disney ABC Television GroupAlison nepřestává být vyděšená

Aliin pobyt ve vězení je deprimující. Když se poflakuje v zaprášené prádelně, načmárá Monino jméno do prachu na stole. Když se později vrací, všimne si, že pod to někdo připsal: „Řekla všechno.“ Co Mona řekla? A kdo se do prádelny proplížil?
Nejspíš dotyčnému přijde, že Ali neni dostatečně vyvedená z míry, a tak později nachází pod svou postelí mini barel, ve kterém je mini-Ali panenka.

Hanna dostává upřímnou omluvu

Paní Hastingsová není jediná, koho nakonec Ali dostala na svou stranu. Třebaže Hanna na začátku epizody odmítá navštívit s ostatními Lhářkami Alison ve vězení, rozhovor s její matkou ji přesvědčí, že by měla dát Ali druhou šanci. A rozhodně to za to stojí – Ali se nejspíš ještě nikdy v životě nikomu takto neomluvila.

„Vážně jsem si myslela, že vám pomáhám. Říkat vám co si oblékat, jak se chovat, koho máte mít rády. A když jste přestaly poslouchat, našla jsem si na to nové lidi. Ale tady mě nikdo neposlouchá. Nemůžu se rozhodnout, co si vzít na sebe, co si dát k jídlu a ani kdy jít do sprchy. Všechno je mi nařizováno. Všechno jsou příkazy. Nikdy jsem si neuvědomila, jaký je to strašný pocit, být na druhé straně toho všeho. Takže se omlouvám. Myslíš, že bychom mohly začít odznova?“

Hanna není připravená začít Alison opět věřit na 100%, ale je ochotná jí dát další šanci. Její jediná podmínka: Alison musí být ve všem naprosto upřímná. První otázka: „Kdo je Varjak?“


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2015 Disney ABC Television GroupEmily opouští soutěž

Poslední dobou se zdá, že Emily hraje ve svém vlastním seriálu. Občas jí ostatní Lhářky navštíví v jejím světě soutěží krásy a dramat s lesbickými přítelkyněmi. V této epizodě tráví Emily skoro všechen čas nacvičováním tanečního vystoupení. Koordinátorka soutěže jí dodá odvahu, když jí říká, že má obrovskou šanci na úspěch a že kdyby začala dříve, jistě už má několik Skleněných střevíčků doma.

Co se týče Talii, tak ta se k ní chová odměřeně, po jejich rozchodu v minulé epizodě. Ale ukáže se, že Eric se s Taliou rozešel a vyhodil jí, takže je z ní teď „bezdomovec“. Emily jí dovolí zůstat několik dní u nich doma, dokud je její matka pryč.
Na Taliu je toho očividně hodně, protože se pak v průběhu taneční lekce, kterou jí dává Emily, složí a rozbrečí. Ale Emily opět zasahuje a její slzy zažene během pomalého ploužení.

Ve škole se poté znovu ukazuje koordinátorka a přesvědčuje Emily, že by bylo dobré, kdyby ze soutěže odstoupila. Porotci totiž zjistili, že se Em přátelí s Alison a mají pocit, že by to na soutěž vrhalo špatné světlo. Emily je připravená hodit flintu do žita, ale Talia ne. Místo toho dámu „nenásilně vydírá“: Emily by měla dostat příspěvek do jejího fondu na vysokou školu, aby se média a ostatní nemuseli dozvědět o jejím nátlaku na Emily.

Zhodnocení:
  • Ezru už jsme sice dlouho z ničeho nepodezřívali, ale nemohl to udělat Cyrusovi on? Přeci jenom on jako první přirovnal Alison k Holly Golightlyové a nápadně chyběl zrovna v týdnu, kdy měla/a -A opravdu napilno.
  • Aria zněla opravdu naléhavě, když prosila Ali, ať neříká právníkům o Mikeovi. Šlo jen o sesterský strach, nebo v tom bylo něco jiného? Snaží se Ali zdržet, protože je -A a potřebuje získat čas?
  • Aria dala paní Hastingsové jeden dolar za její služby. Na konci epizody vkládá -A jednodolarovky do Bible z vězení, kde je Ali. Náhoda?
  • „Zapomněla jsi na podpis rodičů.“ – to by paní koordinátorka musela vědět, že v Rosewoodu žádní rodiče nejsou.
  • Ashley Marin je zasnoubená s pastorem Tedem! Vydrží to?

Originální text: Wetpaint.com

Diskuze /8

lusinda147

Myslim si uz dlho ze A je chlap a teraz si myslim ze je to Ezra … tsk sa mi to pride uz dlhsie co vy nato ?

#2 TerkaAndy
1.3.2015 | 18:43:33
TerkaAndy

#1 lusinda147: Já už si radši nemyslím nic :D Přijde mi, že skoro všechny teorie jsou poměrně pravděpodobné…

webmaster
1.3.2015 | 20:07:56
tomasmachalekkkk

Taky mi ta postava sedí na chlapa.Otázkou je? jestli to není jen poskok -A- Ta teorie na Ezru tu již jednou byla(ale moc v to nevěřím.Celkově se v tom už ztrácím.,,,,,,,,,,,­,,,,,,,co když je to jedna z matek

1.3.2015 | 20:36:43
Failon

Nemyslim si, ze Ezra bude -A. A niekde som tusim čitala ako sa pani reziserka vyjadrila, ze -A nebude ani jedna z lhárok.

Ale nechám sa prekvapit. v tom seriali je mozné ze to bude i Maja :D

#5 torinqa #8 TrickyMimosa
2.3.2015 | 13:43:24
torinqa

#4 Failon: no ale ja som čítala aj tweet od nej, kde sa vyjadrila, že tú správu ona nikdy nenapísala

ja mám osobne v poslednej dobe pocit, že je to Toby a celkom mi to potvrdil fakt, keď I. Marlene King na otázku, či mal Toby niekedy dobré úmysly odpovedala, že nie.. každopádne som presvedčená o tom, že nakoniec to Toby nebude a že budem s otvorenými ústami čumieť, keď sa konečne dozviem, kto je A :D

2.3.2015 | 14:48:05
Lol(k)a

Nenapadá vás, co našla paní H. na konci epizody v tom spisu? Dost by mě to zajímalo, protože vypadala opravdu vyděšeně.

#7 ZuziJ
2.3.2015 | 15:50:34
ZuziJ

#6 Lol(k)a: jedine, co me napadlo, ze by mohlo byt v Aliine spise a lharky by o tom nevedely je bud pravda o tom sudu (kdo je v nem), nebo nekdo objevil tu starou tovarnu, kam A premistila ty dukazy a kde je plno otisku prstu holek? :)

3.3.2015 | 9:55:01
TrickyMimosa

#4 Failon: Já si právěže myslím, že je to Ezra..

3.3.2015 | 14:37:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars