Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody New Guys, New Lies

Rekapitulace epizody New Guys, New Lies

Rekapitulace epizody New Guys, New Lies

Co se odehrálo ve čtrnácté epizodě s názvem New Guys, New Lies? V článku najdete shrnutí této epizody doplněné o fotografie.


11 0
7.2.2016

Scénář k epizodě New Guys, New Lies napsal Kyle Bown s Kateland Brownovou a zrežírovala ji Zetna Fuentesová. Epizoda byla odvysílána na televizní stanici Freeform 2. února 2016 a vidělo ji 1 390 000 diváků.

Dobré ráno nahá Spencer! Očividně šly všechny zábrany stranou a Spencer strávila noc s Calebem. Když na sebe ráno hodí tričko, automaticky si zamíří udělat kafe (zvyk je železná košile). Když jí dojde, že od večera nezkontrolovala svůj mobil, zjistí, že jí přišlo několik vystrašených zpráv od ostatních Lhářek, které stejně jako ona dostaly výhružnou SMS („Víte, kdo to udělal. Donutím vás mluvit.“)


Freeform

Okamžitě zamíří do Radley, kde se ostatním omluví, že večer pracovala na volební kampani pro svou matku a vypla si mobil. Všichni, kromě Arii, si stále myslí, že Charlotte zabil Ezra. Podezřívají i Saru, o které si myslí, že není ve městě proto, aby uzavřela kapitolu „Charlotte, která ji mučila.“ Podle nich Sara oplakává smrt „Charlotte, která ji učila.“

Freeform

Co se týče Hanny, ta je už unavená z příšerných rad svých kamarádek, z jejich romantických eskapád a z toho, že si s dívkami prochází peklem. Chybí jí New York, kde má byt s nájmem za jeden vaječník měsíčně a kde po ní její šéfová Claudia hází všechno, co se jí dostane do ruky. Rozhodne se vzít situaci do svých rukou a na číslo, ze kterého jim přišla výhružná zpráva, napíše „Znám tě?“. Po chvíli přijde odpověď „ANO.“
Lhářky napadne, že za tím vším stojí Ali, ta je ale někde s doktorem Rollinsem na jeho rodinném statku (samozřejmě, že holka, která narafičila svou smrt a ošálila celé město včetně policejního sboru, by nezvládla poslat pár výhružných zpráv, když je o pár mil dál).
V televizi se objeví Lorenzo, který všechny ujišťuje, že jsou pachateli na stopě a udělají všechno pro to, aby ho chytili. Už dokonce vědí, co bylo použito jako vražedná zbraň. V tu chvíli dívkám opět zazvoní telefony – náš neznámý jim poslal fotografii golfové hole (devítky železa). Mezitím co Lhářky zkoumají fotografii, vchází do Radley Byron Montgomery a rychle pospíchá k výtahu.

Freeform

Aria jde do The Brew a snaží se od Sabriny zjistit, co je s Ezrou. Řekne jí, že se s ním musí sejít kvůli jeho nové knize, ale on jí neodpovídá na zprávy. Sabrina Arie oznámí, že Ezra odjel z města, což poslední dobou dělá docela často, ale vždy se po nějaké době vrátí. To Ariu moc nepotěší a snaží se Sabrinu přemluvit, aby ji pustila do jeho bytu, což Sabrina rázně zamítne.

Později chudák Emily (která má co dělat s tím, aby se vyrovnala se smrtí svého otce a nulovým účtem) vyslechne Ariiny problémy o tom, jak se jí stýská po Bostonu a józe. Aria Emily poprosí, aby na chvíli zabavila Sabrinu, aby měla šanci ukrást klíč od Ezrova bytu a zjistit, zda mu nechybí jedna golfová hůl. Emily se tento nápad vůbec nelíbí, ale nakonec to pro Ariu stejně udělá.

Freeform

Během toho, co si Emily povídá se Sabrinou, Aria proleze Ezrův byt a spadne jí kámen ze srdce, když devítku železo najde mezi jeho ostatními holemi. Když odchází, všimne si, že mu blikají na záznamníku dva vzkazy a poslechne si je. Druhý je od jejího otce, Byrona. Chce si s Ezrou promluvit o tom, „co si myslí, že tu noc viděl.“ Aria drze přeruší Emilyin rozhovor se Sabrinou a odjedou k Arie domů. Tam jí Aria vylíčí, co slyšela a obává se, že její otec má prsty v tom, co se stalo Charlotte. Když v kabelce hledá náhradní klíče od auta, aby zkontrolovala Byronovy golfové hole, které si nechává v kufru, uvědomí si, že zapomněla vrátit klíč od Ezrova bytu. Předtím, než se Emily vrátí i s klíčem do The Brew, ji zpoza okna sleduje někdo, kdo vypadá jako úchylný pošťák.

Freeform

Spencer se z Radley vrací domů a narazí na Caleba zabraného do práce. Proběhne mezi nimi roztomile nervózní rozhovor, během kterého jí Caleb poděkuje za kávu a Spencer mu řekne, že předchozí noc byla perfektní. Caleb řekne Spencer, že se staví za Tobym a i když se Spencer snaží dělat, že je to v pořádku, je jasně vidět, že se jí to moc nelíbí. Caleb pak navrhne, že si najde vlastní bydlení, což Spencer uvítá, ale pod podmínkou, že ráno bude první kafe vždycky její.

Gil, který pracuje pro Veronicu Hastingsovou, předá Spencer dokumenty, které obsahují informace o Veroničině oponentce a její rodině. Když si pročítá informace o „záhadné“ Yvonne Philipsové, vyruší ji, jak ji někdo fotí z auta. Daleko více je ale znepokojená informací, že má Toby v plánu Yvonne požádat o ruku.
Spencer pak zamíří do Radley, kde probíhají přípravy na nadcházející volby, a vidí Tobyho, jak v ruce drží krabičku s prstenem. Nová -A se toho rozhodne využít a posílá Spencer SMS zprávu, kde poukazuje na to, že Spencer očividně Yvonne nesahá ani po kotníky.

Freeform

Hanna si doma telefonuje s Jordanem, když je u ní Emily. Emily má v téhle epizodě roli společníka a její hlavní dějovou linií je pomáhat řešit ostatním Lhářkám jejich problémy. Chce vědět, proč Hanna s Jordanem ještě nemají vymyšlené datum svatby, když jim to tolik klape. Hanna jí vysvětlí co pro ní Jordan znamená a řekne Emily o vztahu mezi Spencer a Calebem.
Hanna se rozhodne Jordanovi říct, že mu lhala a nahrávku z Radley smazala ona. Pokud si jí i po tom bude chtít vzít, určí datum svatby. Nejdříve jde ale pravdu říct své matce, Ashley. Ta se tvářila jako by měla sto chutí říct "Bože, už zase? S kým se budu muset vyspat tentokrát? Ashley jí oznámí, že záložní nahrávky se uchovávají na místě zvaném Farma a že nepřichází v úvahu, aby tam jely a nahrávku ukradly.
Pak Hanna vše řekne Jordanovi a ten to vezme naprosto v klidu. Stále ji prý miluje a chápe, že to udělala jen pro to, aby ohránila svou kamarádku – kvůli tomu ji zbožňuje o to víc. Přes svého otce zařízí sezení s právničkou, která pomůže prokázat, že je Hanna nevinná.
Poté Hanně přichází další zpráva od nové -A, kde jí varuje, aby se o výhružných zprávách nezmiňovala, jinak to špatně dopadne.

Freeform

Když pak v Radley mluví s právničkou, zprávy jí zamlčí. Hanna si opět nechává řídit svůj život. Pak jde s právničkou i Jordanem na policejní stanici, ale k výslechu nedojde a Hanna je propuštěna, protože se ztratila záložní nahrávka.

Spencer s Hannou se společně shodnou na tom, že o těchto nových výhružkách řeknou Calebovi, který jim se svými počítačovými schopnostmi může dost pomoci. Před Jordanem to ale Hanna zamlčí.
Spencer ukazuje Calebovi zprávu od -A č.2 (nezapomene smazat tu, která zmiňovala Tobyho žádost o ruku) a Caleb se snaží najít místo, odkud signál vychází.

Později odpoledne Spencer venku narazí na Tobyho s Yvonne a připravuje si, jak jim pogratuluje k zasnoubení. Ale žádný zásnubní prsten nevidí. Když si pak s Tobym povídají, Toby rychle změní téma a ptá se Spencer, kdy má v plánu se vrátit do DC. Než mu Spencer odpoví, Yvonne ho zavolá, aby jí pomohl vyřešit pokutu.
Když se Spencer staví u Tobyho přívěsu, vidí, že si Toby balí a má v plánu někam odjet. Řekne mu, že musí ve městě zatím zůstat, ale až skončí volby, tak odjede. Podle ní by Toby neměl nikam utíkat a místo toho by se měl zúčastnit volební akce, která má být následující den. Toby jejímu nátlaku nedokáže odolat a slíbí jí, že přijde.

Freeform

Calebovi se podaří zjistit, odkud vychází signál a jedou se Spencer na „místo činu.“ Po cestě se jí ptá, proč smazala zprávu o Tobym. Spencer to vysvětlí tím, že nechtěla, aby to, co se mezi nimi děje, bylo hned o začátku komplikované. Na místě najdou popelnici, ve které je černá mikina, kožené rukavice a mobilní telefon, ve kterém na ně čeká zpráva „Neskrývám se ve stínech, máte mě před očima.“

Freeform

Když Emily vrací v The Brew klíč od Ezrova bytu, nachytá jí u toho Sabrina, která je rozčílená a mrzí jí, že celý ten jejich příjemný rozhovor byl jen součástí triku. Nicméně si odmítá Emily vyslechnout a jen jí oznamuje, že krabičku opatří zámkem.

Aria se snaží spojit se svým otcem, ten jí ale nezvedá telefon. Když ho konečně zastihne, Byron se vymluví, že je uprostřed důležité schůze a nemá čas s ní mluvit. Pak ho vidíme, jak sedí s někým v autě a říká mu: „Myslím, že to ví.“ Tak jen doufejme, že se prostě tajně schází s Ellou a se Charlotte to nemá nic společného.

V záběru z minulosti je Aria svědkem hádky mezi Ellou a Byronem. Hádají se, protože Ella navštívila Charlotte a to se Byronovi vůbec nelíbí. Dává jasně najevo, že osobu, která udělala jeho dceři ze života peklo, z celého srdce nenávidí a udělá všechno pro to, aby se nikdy neocitla na svobodě.

Když se Aria dostane do jeho kufru, zjišťuje, že devítka železo alias vražedná zbraň v jeho sadě holí chybí.

Freeform

Na předvolební akci se Spencer s Yvonne snaží zaujmout mladé voliče. Emily, Aria a Caleb poslouchají jen na půl ucha a pomáhají Hanně, která se snaží (opět) vloupat do kanceláře své matky. Caleb jí pomůže zjistit heslo do jejího počítače a potvrzuje, že Byron ani Ezra už v hotelu zapsaní nejsou a že Sara vydala zákaz vstupu do pokoje v její nepřítomnosti.

Poté volá Byron Arie a prosí ji, aby se s ním okamžitě sešla, i když ví, že je zrovna se svými přítelkyněmi.

Když už si člověk myslí, že se nic podivnějšího stát nemůže, vidíme opět tajemného pošťáka, jak nasedá do auta. Po pár vteřin později je jisté, že o žádného pošťáka nejde. Že by se pod maskou starého muže schovávala nová -A?
Teď už je jasné, proč předchozí epizoda končila vyhledáváním uniforem na internetu.

Freeform

Co se týče Ashley, ta je odhodlaná svou dceru bránit ať to stojí, co to stojí. Ash přijíždí domů a nalévá si skleničku whiskey. Má proč – záložní nahrávku z Radley totiž vzala ona, aby Hanna neměla žádné problémy.

Freeform

Kdo je na vrchních příčkách vašeho seznamu podezřelých?
Co si myslíte o novém románku mezi Spencer a Calebem?
Kdo se podle vás skrývá pod tajemnou maskou staříka?
Je nová -A zodpovědná za smrt Charlotte, nebo to udělal někdo jiný?

Podělte se o své názory v komentářích!

Originální text: http://prettylittleliars.alloyentertainment.com/

Diskuze /1

Kaculka07

mě teda jako první napadlo, že je to Lucas…nechal u sebe Hannu, aby jí měl pod dozorem, a současně sleduje i ostatní…a ta věc s Byronem – akorát mě to čim dál víc utvrdilo v tom, že ji zabila Aria, která se chytá příležitostí hodit to na někoho jiného :D

10.2.2016 | 15:35:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars