Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me

Rekapitulace epizody Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me

Rekapitulace epizody Oh, What Hard Luck Stories They All Hand Me

S05E18: Před koncem páté série to vypadá, že scénáristé nabrali nový dech a epizody by zase mohly být napínavé. Co se v poslední epizodě odehrálo?


5 0
8.2.2015

S Hannou není radno si zahrávat

Scéna Hanna vs. Holbrook byla opravdu skvělá. Jako by Hanna přes noc viděla všech pět sérií PLL a rozhodla se, že konečně přestane být obětí a nandá to každému, kdo se jí postaví.
Když policejní auto donutí Hannu zastavit u krajnice na zdánlivě opuštěné silnici, bere si s sebou projistotu páku na kola. V téhle scéně se její nálada dá nejlépe vyjádřit slovem naštvanost. Není vystrašená, ani se necítí provinile. Je jen opravdu hodně rozzlobená.
Když jí pak Holbrook obviňuje z toho, že mu Lhářky s Alison zničily celý život (tj. jeho suspendování), tnenechá to jen tak, uštědří mu dobře mířenou ránu a rázně mu říká: „Nehrajte si na neviňátko. Jste dospělý policista, ona je ještě holka.“ Pak nasedá do auta a odjíždí se spokojeným výrazem v tváři.


Zdroj: Eric McCandles/ABC Television Group © 2014 Disney Mona plánuje svůj dokonalý život

U Hanny ještě chvíli zůstaneme. Do města přijíždí nová holka, Lesli, která byla velmi dobrá kamarádka Mony. Hanna s ní tráví čas a při tom vzpomíná na staré časy, kdy byly s Monou „nejky“. A i když v tu dobu ještě nebyla na scéně -A, Mona už v hlavě plánovala různé věci. Když se jí Hanna zeptala, co by dělala, kdyby se Alison vrátila, Mona jí vylíčila svůj vysněný scénář, jak by to probíhalo: Ali by se vrátila do města, kde si jí nikdo nepamatuje a nakonec by byla navždy zavřená v Radley. Pak ještě Mona popsala své vysněné stopky: stopky, které zastavují čas a Mona by mohla ovládat všechny lidi kolem sebe. „Nevěděli by, že je někdo ovládá. To je na tom to nejlepší.“

Vracíme se zpátky do přítomnosti a Hanna v Monině pokoji nachází kazetu, uschovanou v Monině oblíbené knize Edgara Allana Poea. Na kazetě je nahrávka ze sezení s Bethany v Radley. Bethany si stěžuje na nějakou proradnou mrchu, kterou zná. Lhářky usoudí, že Bethany mluví o Alison.
Aria přichycená při činu

Spencer si tajně přečte matčiny dokumenty k případu Alison a zjistí, že jí byl ve vězení navštívit Mike Montgomery a řekne Arie, ať o tom něco zjistí. Aria se ovšem zeptat bojí a místo toho probírá s Mikem filmy.
A raději večer Mikea sleduje až k molu u jezera. Mike tam nechá položené bonbóny a odchází a Aria jde samozřejmě hned zkontrolovat, co tam Mike nechal a když chce odejít, Mike jí stojí v cestě. Odmítá jí odpovědět na jakkoukoliv otázku, jen naznačí, že k molu chodí často a že ona by rozhodně neměla.
Na konci epizody jde Mike (znovu?) za Alison do vězení.


Zdroj: Eric McCandles/ABC Television Group © 2014 Disney 


Spencer neuvěřitelně rozčiluje matku

Co se týče Spencer v této epizodě, velká část děje se točí kolem její matky, která vyšiluje kvůli tomu, že Spencer nechce jít na vysokou školu. Sice to celé vypadá jen jako malé Spenceřino zhroucení, ale jestli opravdu nechce jít na vejšku, mělo by se jí to dovolit, protože je to jedna z mála věcí, o které může sama rozhodnout a nad kterou může mít kontrolu. V poslední době se její život bortí jak domeček z karet.
Svěří se ostatním Lhářkám o tom, že Tobymu jen ztěžuje život. K dopadení -A nejsou Lhářky ani o chlup blíž. Samozřejmě, že posledních pár let v Rosewoodu bylo pekelných, ale Spencer je do toho všeho tak ponořená, že nevnímá nic jiného. Takže není divu, že panikaří kvůli VŠ. Co vlastně vysoká škola znamená pro člověka, který se točí v kruhu strachu, paranoii a napětí?
Spence se rozhodne den strávit s novým nájemníkem Jonnym, který sestavuje v The Brew stroj, který zachytí šepot. Jonny později Spencer říká, že ho k tomu inspiroval samotný Rosewood, který je tajemným šepotem propletený.


Zdroj: Eric McCandles/ABC Television Group © 2014 Disney 


Zamilovaná Emily

Většina fanoušků se ještě nesmířila s odletem Paige a ani si nestihli užít, že je Emily po dlouhé době sama. Jak se zdá, všechny lesby v Rosewoodu chtějí právě jí. Co se dá dělat, Emily má novou nápadnici. Zatímco jsou ostatní Lhářky vystresované z -A, Mikea, Mony a dalších věcí, Emily se rozhodla, si od všeho dát pauzu a stresuje se tím, jestli se líbí Talie.
Nakonec se dají dohromady díky šeptajícímu přístroji.

Zhodnocení:
  • Mohla by být scéna se stopkami vodítkem k tomu, že je Mona ještě naživu a tahá za nitky? Konec konců, fingování vlastní smrti jen svým způsobem zastavení času.
  • Gumoví medvídci: mohla by to být nějaká zpráva? Nezjistil Mike něco během sledování filmů, na které se díval, protože mu o nich řekla Mona?
  • Když se Mike rozčílil, protože Lesli odnesla Moninu knihu z pokoje, nemohlo to být proto, že vědět, co je v ní ukryto? Řekla mu to Mona? Byl to on, kdo na konci epizodu kazetu v knize hledal?
  • Talia a Jonny si v jedné scéně spolu povídali: přátelský pokec nebo potencionální -A tým? 
  • Věříme Holbrookovi? Opravdu není jedním z Aliiných poslíčků?
  • Podle Lesli se Mona noc před svou smrtí pohádala s Mikem. Mohl být naštvaný proto, že mu řekla o svém plánu předstírat smrt?
  • Kapka krve (ze země, vedle barelu) je Aliina. Dvojčata?
  • Spenceřina matka může být konzultant v případu Alison? To dává asi tak stejný smysl, jako dovolit Tobymu tento případ vyšetřovat.

Původní text: Wetpaint.com

Diskuze /3

TerkaAndy

Chybějící rekapitulace budu vydávat zpětně, během přístích dvou týdnů.

webmaster
8.2.2015 | 14:37:32
Ojika

Člověk už ani neví, co si o tom má myslet.. :D

8.2.2015 | 14:42:14
Cinkitoo

Poslední bod – přesně. Tyhle nesmysly mě vždycky dohřejou!

8.2.2015 | 18:36:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars