Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace Halloweenské epizody Grave New World

Rekapitulace Halloweenské epizody Grave New World

Rekapitulace Halloweenské epizody Grave New World

Již tradičně byla mezi letní a zimní částí série odvysílaná speciální Halloweenská epizoda, ta letošní nese název Grave New World. Co se v této epizodě stalo?


0 0
23.10.2013

Hanna pošle Caleba do náruče neznámé dívce

Věděli jsme, že to přijde. Ale i přesto bylo velmi smutné, když se Caleb a Hanna rozdělili. Hanna pošle Caleba pomoci Mirandě najít jejího strýce.

Hanna v této epizodě čelí opravdovému nebezpečí (krysy!), ale velká část epizody se točí kolem Caleba, který v autobuse do Ravenswoodu potká Mirandu. No, pokud má být Caleb někdy s někým jiným než s Hannou, nejspíše to bude někdo drzý jako Miranda.

Spencer se se zahradnickými nůžkami umí ohánět

Ezra (pokud je to opravdu ten v děsivé plynové masce) má pravděpodobně škrábnutí od zahradnických nůžek, kterými se bránila Spencer. Ale to opravdu Spencer nenapadlo se nejdříve přesvědčit, že je protivník doražen, než se mu pokusí sundat masku?

Takže opravdu napadl Ezra Spencer a potom jí poslal k zemi? Koneckonců, když pak Ezra dívkám nabízí odvoz domů, celou dobu má pravou ruku v kapse, což je poněkud podezřelé.


Aria pomáhá z hrobů náhodným lidem

Ezra má překvapivý talent pro perfektní načasování, například když náhodou Arie donese mobil těsně po tom, co si Alison sundá červenou kapuci a lhářkám se konečně odhalí. Mimochodem, proč si Alison na své odhalení nevybrala bezpečnější místo? Vždyť se jim ukázala těsně po tom, co Ezra odešel. Skrývala se před nimi tak dlouho, že by to dalších 5 nebo 10 minut počkalo.

A kdo byli ti lidé na začátku epizody, které dívky pronásledovaly? Víme, že se dívka jmenuje Lea a chlapec je údajně její bratranec. Hádáme, že se těmto dvěma nedá věřit, i když to se v tomto seriálu nedá nikomu.

Emily by se měla naučit prozkoumávat okna, kterými chce utéct

Všechny dívky v této epizodě udělaly spoustu stupidních rozhodnutí, když skončily v tajném sklepě, tunelu a následně v děsivém záměčku s telefonní budkou (proč tam budka byla stále nevíme?). Hloupé rozhodnutí číslo 1: Proč nikdo nezůstal u dveří do sklepa, aby je nikdo nemohl zamknout? A poté – proč si Hanna nedávala pozor, aby se dveře od budky nezavřely?

Ale nejméně inteligentní věc asi byla, když si Aria a Emily nevšimly, že nad oknem, ze kterého se chystaly skočit je ostré sklo, které se je chystalo probodnout, jako ve filmu Ghost.

Stopy a nápovědy

  • Takže zaprvé – dokud se neobjevila Alison, tak nás tato epizoda moc nenadchla. Konečně od finále 4A není to, že je Ali naživu, jen domněnka, ale konečně to je jisté.

  • Ali řekla Hanně: „Pamatuješ si, co jsem ti řekla v nemocnici?“ Abychom vám to připomněli, Alison řekla: „Vy čtyři si z té noci pamatujete víc, než si myslíte.“ Znamená to, že zbytek 4. série bude hlavně o vzpomínání, co se té noci stalo?

  • Konec letního finále nasvědčoval tomu, že je Ezra -A a v této epizodě je vidět, jak drží plynovou masku a sleduje lhářky na hřbitově. Takže byl to on, koho Spencer zranila? Jak už jsme zmínili, zbytek epizody měl svou pravou ruku neustále v kapse.

  • Paní Grunwaldová řekla lhářkám, že jedné z nich se dotkl člověk, kterého se Alison nejvíce bojí. Je to potvrzení, že Ezra je opravdu proti lhářkám?

  • Hanna na konci konečně vidí obličeje dvou dětí v červených kabátech. Ukáže se, že jedna z nich je ve skutečnosti dospělá žena. Má nám toto napovědět něco o Alison?

Další věc k diskuzi

  • Takže lhářky vyvázly ze zámku relativně bez úhony, pokud nepočítáme Spencer, která se píchla o rostlinu. Mělo to nějaký význam?

Diskuze /21

peti1D3

Mám takový pocit, že tento díl vypadal trošku jako „Paranormal Activity“ alá PLL. Nevím, ale ty náhlá zmizení, hroby a celkově celý ten díl byl podle mě až moc mysteriózní. Trochu mě to zklamalo. Čekám na něj 2 měsíce a upřímně? Kdyby byl tento díl trhák, na 4×14 bych se těšila o moc víc. Jenže teď? Doufám jen v to, že Ravenswood bude stát za něco. Ale díl měl i svá pozitiva-viděla jsem Ezru (I přes to všechno ho mám stále ráda.), konečně živou Alison a Haleb scénu. A k tomu, jestli měl celý tento díl nějaký význam? Hmm, třeba chytne Spencer infekci, kdo ví, co si můžou tvůrci vymyslet… ;)

#5 TerkaAndy #16 dennie3
23.10.2013 | 16:36:14
zv

Kdy budou titulky, prosííím?

#5 TerkaAndy
23.10.2013 | 18:53:36
papushka

Celý díl samá IMHO nesmyslná omáčka a lákaní diváků na Ravenswood a jedna jediná zásadní věc v průběhu dvou posledních minut? Nemluvě o tom, jak na hlavu mi přišlo to, jak Hanna nechala Caleba s MIrandou. Slabé *** s plusem za hlášku o výměně pneumatiky.

23.10.2013 | 19:19:18
lelus

Já musím říct, že to že z Ezry dělají pomalu, ale jistě záporáka mě s*re a obávám se, že mě to dožene k tomu se nekoukat. Ale musím říct, že to má Ezra suprově vymyšlený nejdřív je děsí a pak přijede jako rytíř na bílým koni je zachránit to musím říct, že je super.

#5 TerkaAndy
23.10.2013 | 19:25:37
TerkaAndy

#1 peti1D3: Myslím, že to takhle „přehnané“ bylo proto, že se to odehrávalo v Ravenswoodu, který narozdíl od PLL nebude „z normálního světa“, ale bude to hodně nadpřirozené :)

#2 zv: Už jsou :)

#4 lelus: Tak to mně zas Ezra jako záporák nevadí, nikdy jsem ho neměla ráda :)

webmaster
23.10.2013 | 20:11:52
ZuziJ

Taky jsem Ezru nikdy neměla ráda, tak mi to taky nevadí. Ale jakože WHAT? To copak Aria necítila, že jí Hanna vyklouzla a místo toho drží CHLADNĚJŠÍ mramor? Jedna nelogická scéna za druhou.

Jinak moc jsem nepochopila to od Gruwaldové o tom, že se jedné z nich dotkl ten, koho se Ali bojí nejvíc. Znamená to, že v masce byl třeba bermuďák a dotkl se Spence, nebo že tam byl „A“ (Ezra?) a dotýká se v průběhu celého seriálu hlavně Arii?? Protože kdyby to byl Ezra, tak se teoreticky už dotkl všech, kdežto pokud se zmiňovala o tom se Spencer ve skleníku, pak to musí být někdo úplně nový, proto tipuju bermuďáka…

#8 TerkaAndy
23.10.2013 | 20:26:20
golf11

a nebol náhodou ten bermuďák Luke s Ravenswoodu?

#8 TerkaAndy
23.10.2013 | 21:02:42
TerkaAndy

#6 ZuziJ: Pokud mluvila o Ezrovi, tak si myslím, že to buď bylo na Spencer, jakože se jí ten večer dotkl v tom skleníku. A nebo na Ariu, ve smyslu, že se jí dostal pod kůži.

#7 golf11: No, ale musí se to brát tak, že ne všichni fanoušci PLL budou na Ravenswood koukat, takže teoreticky se neví, kdo to je :)

webmaster
23.10.2013 | 21:17:46
blacken

Sice mě ten díl bavil, ale některý věci mi přijdou fakt vtipný. Takže dámy nejsou schopný vydržet ani chvíli pohromadě? Pak vlezou do sklepa a nedávaj si pozor, aby se za nima ty dveře nezavřely? Běží ani ne 10 vteřin za Ali, ale zavírající se dveře ani nevidí a ani neslyší? Klepou se na jednom místě, ale z ničeho nic Hana zmizí? Co to mělo být v tý budce? Jak je možný, že Hana viděla chlapa v masce, ale Miranda ne? Co ta krev na stropě? To je nenapadlo to řešit? Vůbec nikomu nepřišlo divný, že se tam Ezra tak divně objevil a měl ruku v kapse? Proč ho Spencer nepraštila těma nůžkama pořádně znovu? Hana nechala svýho kluka s divnou holkou, kterou viděla 5 minut( to mi vůbec přišlo totálně absurdní)? Ali tam pobíhá sem tam, místo toho, aby se s nima spojila nějak normálně? Potom se otočí uprostřed zahrady, kam můžou všichni vidět? A místo toho, aby rovnou vyhrkla „pozor na…“ tak dává hádanky? To mě na tomhle seriálu obecně točí, že místo toho, aby když už se k něčemu dostanou, tak to jen povrchně projde kolem a dál se honí za ptákovinama – třeba Melissa u toho sochaře, nebo doupě A., paní G. Ale nevím no, jít mi o kejhák, tak asi rychle komukoliv vysypu, kdo mě nahání… Za tu dobu, co na sebe zíraly na zahradě, mohla být půlka záhad vyřešených. Mimoto mám dojem, že už to s tou tajemností tvůrci přehání, chápu, že tohle byla epizoda k odstartování Ravenswoodu + ještě haloween, ale tak jak tak by místo přidávání divných míst měli začít vyjasňovat záhady.

#10 ShayLover
24.10.2013 | 2:28:40
ShayLover

#9 blacken: Souhlasím, těch podivností tam bylo dost, ale je to seriál tohoto typu, tak to tak beru. Mě to bavilo, Alison je naživu (kde potvůrka byla celou dobu?), holkám to slušelo, Ezra překvapuje a Caleb se odstěhoval nadobro… :) A hádanky musí asi být, o čem by bylo dalších 10 epizod a celá pátá série? :)

#12 blacken
24.10.2013 | 11:05:00
Allexiss!

podle mě nejhorší epizoda pll – celý díl o ničem, pořád se za něčím honili, nic nezjistili, Jediná pozitivní věc – konečně potvrzeno, že Ali žije. Ezra je podle mě ten, koho se bojí a před kterým utíká. On se vždycky objeví tak nečekaně a holkám to vůbec není divné. Ten raveswood to akorát ještě víc zamotá – ten „rozchod“ Hanny byl pěkně debilní. A co ty tajemná světla? Podle mě se tvůrci snažili udělat ten díl strašidelný – ale byl až moc předvídatelný.

24.10.2013 | 11:18:03
blacken

#10 ShayLover: Tak hádanky ano – ale tohle už nejsou hádanky, ale kupa nevysvětlitelných nelogičností. Navíc jen když vezmu článek o „nevyřešených otázkách“, tak maj materiálu na deset řad…

24.10.2013 | 13:11:51
kata42

Je děsivý, že jedno z těch holčiček je dospělej člověk. FUJ, když jsem koukala na Ravenswood a ony tam byli taky, děsivé.

24.10.2013 | 18:11:48
Stolid

Ahoj, tento díl připomínal sci-fi. Holky jsou totálně hloupé, někdo se je snažil několikrát zabít a oni se pořád chovají, jako kdyby venku někdo takový vůbec nebyl. Dopouštějí se chyb a vždy skončí na zemi nebo v nemocnice nebo s šokem. Přestává mě to bavit, ale budu se dívat dál, konečně se ukázala Alison, I are not still believing that! To bych šikovnější byla i já, a to je co říct, poněvažd nejsem žádný myslitel. Tak mě napadlo, že holky by měli začít víc sportovat, hlavně běh, aby jim podezřelý VŽDY neutekl. Ezra? Nevím, zda to byl on, kdo Spencer napadl, ale Vás nenapadlo, že můžou být dva muži v masce vojáka? Jeden pravý Ezra a druhý falešní? Červenokabátnice byla taky Alison a Cece. Už je to otřepané, ale Alison to trochu prošťavila, a hroby živých lidí? Žůžo! Tomuto dílu jsem se dokázala jenom smát.

24.10.2013 | 19:38:29
WhiteSparkle

Pro mě to taky bylo zklamání… Loňský díl ve vlaku byl daleko lepší. V podstatě všechny zádrhely a nelogičnosti už vyjmenovala Blacken, nevím, jestli ten díl udělali tak primitivní a tajemný jen z toho důvodu, že se jednalo o halloweenskou epizodu, kde je takové plácání x věcí dohromady OK, nebo si tvůrci myslí, že jsou diváci PLL banda ignorantů. Chápu, že někdo mohl epizodu „totálně žrát“, ale takový člověk ještě asi nemá občanku. Tolik to komplikujou a natahujou! Holky se chovaly naprosto debilně, Alison jim to rozhodně neulehčuje (přesně, proč jim rovnou neřekne, co ví, a furt na ně hází další hádanky? To ten seriál akorát staví do ještě nerealističtějších rovin, vždyť která pronásledovaná puberťačka by se takhle chovala a neustále vystavovala svoje kamarádky a příbuzné nebezpečí?), btw nechápu, jak se Ali vymanila bermuďákovi v té scéně u telefonní budky, kde jí prokazatelně zezadu čapnul. A Ezra je to určitě, viz ta poraněná ruka schovaná v kapse. Je to holt zmetek (nebo jeho dvojče, pokud by tvůrci následovali tu původní dvojčecí myšlenku, jen u jiné postavy). Já z něj měla špatné tušení vždycky a nejvíc se mi to podezření potvrdilo už v loňské halloweenské epizodě, kdy se on zničehonic zjevil ve vlaku stojícím uprostřed ničeho a při objímání Arii měl sakra divný výraz. Ezra je zcela jistě v A týmu, Spencer ho taky mohla sejmout lépe… :D Na další díly se sice těším, ale už by měli začít spojovat a vysvětlovat jednotlivé záhady, jinak se do toho nenávratně zamotají (jestli se tak už ovšem nestalo)…

24.10.2013 | 22:26:29
dennie3

#1 peti1D3: Ve všem souhlasím. Haleb scéna byla super, kromě toho, že ho Hanna nechala jít s holkou, kterou neznala pořádně snad ani hodinu. To mi přišlo dost na hlavu.

#17 katherine2798
25.10.2013 | 22:06:04
katherine2798

#16 dennie3: Přesně!Možná že budu jediná, ale mě ta scéna přišla trapná..Poslat svého kluka s klidným svědomím za jinou holkou aby našla rodinu?Jako fakt?Teda chápu že ho potřebovali poslat do Ravenswoodu ale… ne to nebylo hezký..Až na ten polibek :)

26.10.2013 | 10:12:09
Aliis

Tak díl měl hodně nelogičností, ale já už jsem si asi zvykla. :D Popravdě to mělo spád, akci a napětí. Samozřejmě že když se nad tím člověk zamyslí, nedává to moc smysl, ale v těch okamžicích, kdy se ty hlouposti staly, jsem je většinou nevnímala, protože mě děj vtáhl. Já si myslím, že teorie o dvojčatech by mohla být správná. Umím si to představit i u Ali. Nějak se mi nezdá, že by opravdu bylo možné, aby byla prohlášena za mrtvou, pokud by to nebyla ona (nebo alespoň její dvojče, pakliže by se nevědělo, že nějaké má). A navíc ty dvě „holčičky“ (ačkoli jedna byla dospělá)… to mi vrtá hlavou. Přijde mi to jako skryté… ehm… znamení?! :-) A co se týče Haleb scény, tak to byla opravdu ta největší nelogičnost a stupidita na světě – Hanna (potažmo i Caleb) zná Mirandu pár minut a udělá něco takového? Navíc kde bere jistotu, že zrovna Caleb by jí mohl být nějak prospěšný? Nebo přinejmenším natolik, aby tam musel zůstat? Divný… Navíc se zdálo, jako by měla Hanna s Calebem nějaké vnitřní spojení, protože u těch rakví, kdy si Miranda vzpomínala na událost z dětství, se Hanna tvářila dost zasvěceně… RAVENSWOOD: Já bych klidně trochu mystična uvítala. Líbí se mi ten nápad. Ale vzhledem k časovému presu se k seriálu dostanu nejspíš až někdy v létě, pokud mi tedy s PLL nedojde trpělivost. :D

28.10.2013 | 22:53:52
♥PL/ea/L♥

lidi…víte co znamená HALLOWEEN?? je to halloweenský díl!dobře,taky mě tento díl nějak nenadchl,ale pořád je to PLL♥taky jsem se divila pár blbostem,jako například budka v domě nebo jak si Emily a Aria nevšimly toho okna,kterým chtěly utéct,ale Ravenswood musí na něco navazovat:Daspoň se budeme víc těšit na další díl,který bude oproti tomuhle určitě skvělý:)♥

30.10.2013 | 19:33:34
kacenuska

Mě se ta epizoda třeba líbila…musí se to brát s rezervou :D Ravenswood je něco podobnýho. A vypadá to, že budu čučet na oboje :D Joo Haleb scéna mi taky přišla dost na hlavu padlá…a Ezra jako zlej? Ta představa neni uplně špatná :D vždycky sem ho měla ráda, ale ted z něj jde takový tajemno a to se mi líbí :D

31.10.2013 | 0:43:36
Em

Mi se díl nelíbil, nevím. Ale jako „úvod“ na Ravenswood to bylo fajn.

Myslím že Grunwald myslela „dotkl se“ jedné z vás to, ze s ním Aria měla sex. Protože samotný dotek měl s Ariou i Spencer a s ostatníma určitě taky.....

31.10.2013 | 13:02:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars