Pretty Little Liars (Prolhané krásky) RIP Mona: jejích 15 nejlepších momentů

RIP Mona: jejích 15 nejlepších momentů

RIP Mona: jejích 15 nejlepších momentů

Smrt Mony Vanderwaal zlomila srdce mnoha fanouškům. Pojďme si připomenout jejích 15 nejlepších momentů napříč celým seriálem.


2 0
28.8.2014

Na začátku seriálu terorizovala naše oblíbené Lhářky, ale během 5 sérií se její postava vyvinula. Svých činů litovala a ke konci se snažila Lhářkám pomáhat.
1. Mona krade s Hannou
Připadá nám, že Moniny krádeže v obchodech po boku Hanny se odehrály před mnoha lety. V jedné z úvodních scén PLL si Mona s Hannou ukradly sluneční brýle a šálu. Seznámili jsme se tak s „nej kámoškama“, které působily nerozlučně. To ještě nikdo netušil, co se bude dít…

2. Mona ničí dopis od Caleba
No, upřímně jsme v tu chvíli měli chuť Monu zaškrtit, ale tahle scéna prostě fungovala. Caleb předal Moně dopis pro Hannu, ve kterém jí vysvětluje, proč musí odjet a píše jí, že jí miluje. Mona dopis zničí ještě předtím, než si ho Hanna přečte. Ale myslíme, že to udělala z lásky – snažila se Hannu chránit svým bláznivým, nepochopitelným způsobem.

3. Mona se odkrývá jako -A
Jedna z nejlepších scén celého seriálu: Mona sundá kapuci a odhalí se před Spencer jako -A. A v tom okamžiku složí Spencer k zemi. Klasická ukázka toho, jaká byla Mona briliantní -A.

4. Mona si povídá se svými panenkami
Mona měla vážně briliantní myšlení. Chtěla Hanně sdělit tajemství, aniž by se o tom dozvěděl někdo jiný, a tak začne promlouvat ke svým panenkám v kódech. „Miss Aria You're A Killer, Not Ezra's Wife“ = MAYA KNEW. Dokonale vymyšlené, že?

5. Mona jako Catwoman
Přeměna ,šprtíka Mony' do podoby, v jaké jí známe. Scéna se odehrála v jednom z flashbacků, kdy Mona převlečená za Catwoman, přistoupila k Ali: „Mňau.“ „Znám tě?“ „Ne, ale poznáš.“

6. Mona zpívá
Janel má neuvěřitelný hlas a v seriálu se jí povedlo svůj talent předvést. Jeden takový moment se odehrál v Radley, kdy si Mona sama sobě zpívala ukolébaku, přičemž v ruce držela kartu se srdcovou královnou. Byl to krásný záběr, který naháněl hrůzu.

7. Mona se vykrádá z Radley
Když Mona byla v Radley pacientem, měla to místo dokonale zmáknuté. Scéna se trochu podobala té z letního finále 5. série: Mona kráčí po chodbě převlečená za zdravotní sestřičku a působí, jako by tam všemu šéfovala.

8. Mona upíjí výroční víno Specner a Tobyho
Monu jsme si v závěru tak oblíbili, že všechny ty hrozné věci, které udělala, přecházíme. A nejbezcitnější z nich? Spencer pláče na prahu Tobyho dveří a prosí ho, aby ji pustil dovnitř. Mona sedí tiše u stolu a popíjí víno, připravené k oslavě jejich výročí.

9. Mona soupeří se Spencer
Mona se Spencer jsou asi nejchytřejší osoby v seriálu. Sledovat je při souboji akademického desetiboje bylo opravdu úžasné. A jsme si jistí, že by Mona zvládla seřadit státy bývalého Sovětského svazu podle zalidnění a HDP.

Mona navštěvuje Spencer v Radley
Mona přichází do Radley, aby navštívila Spencer a dala sušenky své oblíbené sestřičce Sybile. Pronese ke Spencer krátkou řeč: „Podívej se, co se všechno stalo od té doby, kdy jsi mi dala košem na naší krátké projížďce v horách. Všechno to zklamání, všechna bolest a všechny ztráty jen kvůli tomu, že jsi byla umíněná. Ale věřím ve druhou šanci. Jsem velkorysý člověk.“

11. Monino setkání s Wrenem
Mona se vrací do Radley po tom, co se přiznala k vraždě Wildena a má sezení s doktorem Wrenem. Jako vždy má situaci pod kontrolou: „Proč bych k vám vůbec měla být upřímná?… Mimochodem, zapomněl jste "G“ ve slově diagnóza.„

12. Mona říká Arie, aby to překousla
Aria nebyla ani trochu nadšená z toho, že Mona randí s jejím bratrem Mikem. Když kvůli tomu na Monu udeří. Mona svolá Ariu a ostatní Lhářky, kvůli tomu, že jí ,vyrazily ze skupiny': "No, jsem už otrávená z toho, jak si se mnou hrajete a našla jsem si nové kamarády. Takže to prostě překousni Ario.“

13. Mona v černobílé epizodě
Mona do Spenceřina filmu-noir skvěle zapadla. Její kožich. Její zastřený hlas. Její dvojsmysly. Nejlepší scéna z této epizody byla, když se Mona odrážela v tuctu zrcadel. A jak se s Ezrou schovávali ve stínu bylo taky super.

14. Mona „zachraňuje“ Alison
Bavily nás všechny flashbacky, ve kterým jsme se potkali se ‚šprtíkem Monou‘, ale flashback z finále 4. série byl briliantní. Mona narazila na Alison na rohu ulice a přesvědčila jí, aby předstírala svou smrt. Mona, která si hraje na naivní holčičku, mezitím co spřádá svou -A hru, je prostě dokonalá.
15. Mona pomáhá Lhářkám
Na tomto seznamu nesmí chybět Moniny poslední scény. V poslední epizodě riskovala svůj život, jen aby pomohla Lhářkám, a tím odčinila vše, co jim dříve provedla. Když se nabourala do policejního systému, bylo jasné, že Mona je nejschopnější člověk v celém Rosewoodu.

Tak co, objevila se vaše oblíbená scéna s Monou v tomto seznamu? Podělte se s ostatními v komentářích, kterou scénu máte nejradši vy!

Nefunkční odkaz

Diskuze /24

wwwhankawww

Zapomněli ste na scénku kdy se Mona líbá s Calebem :D :D

#2 Ojika #5 LizzB
28.8.2014 | 17:27:47
Ojika

#1 wwwhankawww: To byla dobrá scénka. Podle mě byla Mona nejlepší v posledních dvou dílech…

28.8.2014 | 17:45:41
LuAn

sakra, já to ještě neviděla a teď… už vím, kdo umře :(

webmaster
28.8.2014 | 20:51:18
Stelly

zkrátka R.I.P. Mona jinak mě se nejvíc líbilo to jak vlepila Alison :D To od ní Ali určitě nečekala :D

28.8.2014 | 21:30:55
LizzB

V jake serii to bylo? :O Ja uz si to vubec nepamatuju :D #1 wwwhankawww:

28.8.2014 | 22:11:38
AnettPLL

Mně se líbíla, jak soupeřila se Spencer, ale ke konci byla taky super…já jsem celkově měla Monu ráda…R.I.P. Mona :-D

28.8.2014 | 22:21:08
Sasanka

pretty little liars už klasicky !jediný! web na edně, nerespektující, že všichni si hned neběží pustit epizodu seriálu a plný spoirelů v nadpise

#8 TerkaAndy
28.8.2014 | 23:38:27
TerkaAndy

#7 Sasanka: Jenže počet lidí, kteří se jdou na Ednu PLL kouknout, aniž by viděli poslední díl, je mnohokrát menší než počet lidí, kteří již epizodu viděli, jsou plní dojmů a chtějí konverzovat u článků na dané téma – obecná diskuze je totiž dost zmatená :)
Tak si holt zvyknout, že pokud jsi epizodu ještě neviděla, tak sem radši nechodit. Vyhovět se bohužel nedá všem, ale 90% lidí, co PLL na Edně navštěvujou, koukají na seriál hned ten den – s články jsem naschvál čekala až do dneška.

#9 Jell
webmaster
28.8.2014 | 23:54:07
Jell

#8 TerkaAndy: Přesně! Kdo si jde prvni přečíst co se dělo, než se na to podívá.

29.8.2014 | 5:42:52
Stydia

Dobrý scény měla s Mikem Montgomerym :)

29.8.2014 | 10:44:31
TerkaAndy

Jinak vám do neděle na diskuze musí staačit vše vydané tři články, opět do neděle odjíždím, pak vydám další novinky :)

webmaster
29.8.2014 | 11:21:02
majka090

čo??? do titulku takýto spoiler !!!!

29.8.2014 | 19:53:59
Sasanka

Tak tyhle argumenty fakt neberu, clanky se prece objevuji i na hlavni strance edny, kam lidi chodi kvuli jinym serialum, nereknu kdyby byly jen na webu pll.

#14 majka090
30.8.2014 | 18:55:15
majka090

#13 Sasanka: to bol moj prípad :( ..... na to, že to bola posledná epizoda pred prestávkou, vôbec nebola pre mňa zaujíma, takže ďakujem autorovi článku

#15 katka_94
30.8.2014 | 23:37:47
katka_94

#14 majka090: nechápem na čo sa sťažujete..tiež nepozerám epizódu hneď a preto si na fb a instagrame zablokujem príspevky od pll aby som to nevidela pred epizódou..mohli ste čakať že keď to je finále tak sa články a všetko objavia rýchlejšie

#16 Difa444 #18 BloodyHell
31.8.2014 | 12:27:17
Difa444

#15 katka_94: Naprosto souhlasím…když se vám to nelíbí, tak si to buď zablokujte nebo sem přiďte až po shlédnutí aktuálně poslední epizody, jako mi ostatní. Akorát nemáte nic lepšího na práci než si pořád na něco stěžovat. Měli by jste být rádi, že tu je někdo tak hodný a takové články píše, sami by jste to lépe neudělali, ale stěžovat to si umíte. Příště radši používejte mozek, když už ho máte.

31.8.2014 | 21:06:41
LaMoniczka1

Nemam nic proti clanku ale davat spoiler a jeste k tomu TAKOVY do nadpisu je opravdu hodne blby.. zkazilo to podivani hodne lidem

31.8.2014 | 22:26:08
BloodyHell

Stěžujeme si na to, že se jdeme podívat na EDNU na jiný seriál, zda jsou již titulky atd, a první co vidim je příspěvěk, RIP Mona u PLL v nadpise. Dala bych nějaký pravidlo, aby v nadpisech nebyly spoilery. U jiných seriálů to pochopily :) #15 katka_94:

1.9.2014 | 12:53:59
Bauli

Přesně, jdu kouknout, jestli už jsou titulky i k jiným seriálům a vidím, že se na poslední díl ani nemusím koukat. Díky :-/

2.9.2014 | 9:59:18
ElHa1992

Naprosto souhlasím se vším řečeným v posledních komentářích nade mnou. Tohle vůbec neznamená, že bychom si nevážili vaší práce (naopak, myslím, že jsme všichni rádi, že pro nás tento web děláte). Ale určitě byste měli zvážit to, zda podobné spoilery nevynechat alespoň z názvu článků. Já třeba když začnu koukat na nový seriál, tak si o něm vždycky najdu fanouškovský web – a nejsem jediná – a teď si představte, že se na tuhle stránku přijde podívat člověk, co se na seriál teprve začal dívat a přečte si tohle?

#21 ZuziJ
2.9.2014 | 12:46:06
ZuziJ

#20 ElHa1992: To, jestli by se se zveřejňováním článků se „spoilery“ v názvu mělo počkat třeba den po vyjití epizody v ČR je otázkou, ale argumentovat lidmi, co začnou na seriál koukat teprve teď? To je vtip, ne? :D Co třeba televize, když bude vysílat třeba 3. řadu a náhodou to zapne člověk, co je teprve v 1… Taky to má „vyspoilerované“, s takovýma věcma prostě musíš počítat, když nekoukáš od začátku.

A nechápu, proč to všichni tak šíleně řešíte… Není vaše vina, že hned první věc kterou děláte není koukání na nový díl, stejně tak jako naše vina není, že si o tom nejnovějším díle chcem popovídat…

5.9.2014 | 16:54:03
ElHa1992

Ne, to není vtip, myslela jsem to naprosto vážně – mám kamarádku, která právě na tento seriál začala koukat a vlezla na jednu fan stránku a tam se dozvěděla, kdo je A, takže samozřejmě koukat přestala. Pokud koukám na první sérii, tak si v televizi nezapnu třetí a nebo to hned přepnu, to už pak je blbost toho člověka. Ono zjistit, kterou sérii mám a přepnout na jiný kanál zabere nanejvýš pár vteřin. Kdežto když si tady někdo přečte (a to mu zabere vteřinu), kdo zemře, tak se tomu těžko vyhne. Já se tady nehodlám s nikým dohadovat, jen jsem spolu s ostatními vyjádřila svů názor. Místo rozčilování se, jak jsou naše argumenty nelogické, bych to brala spíš jako přínosnou kritiku – na jiných webech nebo u jiných seriálů už se dávno poučili a takové věci do nadpisu nedávají. To je můj názor a to je vše, dál se o tom nemá smysl bavit.

#23 ZuziJ
6.9.2014 | 20:11:14
ZuziJ

#22 ElHa1992: To je mi lito kamaradky, ze kvuli tomu prestala koukat, kdyz jeste nikde nikdy nebylo receno, kdo -A vlastne je.. Muzes ji rict, ze to neni hlavni A a at kouka, prichazi o super serial.. :D ;)

7.9.2014 | 19:16:03
lutzia

Miluju Monu :D :3

2.12.2014 | 22:03:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars