Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rozhovor se Sashou Pieterse: Jaké je hrát živou Alison?

Rozhovor se Sashou Pieterse: Jaké je hrát živou Alison?

Rozhovor se Sashou Pieterse: Jaké je hrát živou Alison?

Cosmopolitan udělal se Sashou Pieterse (Alison DiLaurentis) rozhovor o nové Ali, teoriích, nelogičnostech a plánech do budoucna.
„Flashbacky jsou super, ale být naživu je větší sranda. Hlavně teď můžu nosit současné oblečení.“


4 0
12.7.2014

Tento týden se sice slavilo vysílání 100. epizody, ale pro Sashu to byla vlastně teprve pátá epizoda – pokud počítáme jen díly, ve kterých se neobjevila na půl minuty nebo ve vzpomínkách ostatních lhářek.


Na Cosmopolitan Sashu vyzpovídali, aby zjistili nějaké tajemství, které nás v páté sérii čeká. Jaký je rozdíl mezi tím být naživu nebo hrát ,ducha'?Vítej mezi živými. Jaké to je?
Má to opravdu hodně výhod. Flashbacky jsou super, ale být naživu je větší sranda. Hlavně teď můžu nosit současné oblečení. A také víc spolupracuji s ostatními lidmi. Mám společné scény s postavami, které jsem nikdy předtím nemohla potkat: detektivové, Caleb (Tyler Blackburn)… Teď jsme se potkali poprvé. A trávím se všemi víc času. Takže jak na obrazovce, tak mimo ní, je být živá určitě lepší.

Jak se liší ztvárnění Ali, která žije sama za sebe, od Ali ve flashbacích, což bylo ovliuvněno tím, jak na ní ostatní vzpomínali?
Je to úplně jiný člověk. Dříve jsem musela opravdu přemýšlet nad tím, jak jí holky chtěly v jednotlivých scénách vidět. Ve flashbacích hodně manipulovala s lidmi. Ale teď, když je naživu, jí můžte poznat i jinak než jako zlou osobu. Teď vidíte i její pocity. Vidíte čím si prošla, když zmizela. Její postava teď nabírá úplně nových rozměrů. Vytvářím novou Alison. Hraní téhle postavy si užívám, měním jí každou situací, což dříve nebylo možné. Takže z pohledu herečky to bylo skvělé, dalo mi to nové zkušenosti a byla to zábava. Se scénáristy jsme společně pracovali na tom, jak Ali do nového života přivést.

Udivuje mě, že ostatním holkám na Ali stále záleží a chtějí jí ve svých životech – když vezmeme v úvahu, čím si kvůli ní prošly. Proč si myslíš, že s ní i nadále kamarádí?
Máte úplnou pravdu. Napáchala toho opravdu hodně. Kdyby byl někdo takový v mém reálném životě, už bych ho nikdy nechtěla vidět. Jenže ony toho zažily opravdu spoustu, prošly si mnoha věcmi a také vědí, že -A jde po všech pěti holkách. Není to jen o tom být její kamarádka. Samozřejmě s ní ve spoustě věcí nesouhlasí. Neustále mezi nimi bude probíhat „boj o moc“, což uvidíte v následujících dílech. Podle mě teď bude pro diváky těžké seriál sledovat, protože životy dívek se teď fakt hodně mění a to zkompikuje všechno všem.
Pro nás byla zábava to hrát, ale jsem zvědavá, jak na to diváci budou reagovat.

Marlene mě pořád uklidňuje: „Bude to v pořádku!“. Říká, že se mi snaží říct co nejvíc může. My totiž nevíme co mají v plánu. Všechno tají i před námi, což mě strašně rozčiluje, ale chápu to. Chtějí abychom se soustředili na to, jaká je ta postava teď.

Dá se říct, že jsem profesionální divák Pretty Little Liars, ale stejně někdy nemám páru co se děje. Objeví se nějaká postava nebo někdo zmíní něco, co udělala -A, a já jen valím oči a říkám si: Počkat, cože? Kdo to je?! Vám se daří děj opravdu důkladně sledovat? Nebo vašim skalním fanouškům?
Věř mi, jsme na tom stejně! Máme opravdu šílené fanoušky. Jsou jako detektivové a všímají si nejmenších detailů. Což je skvělé, protože spousta drobností je právě pro ně, aby si jich všimli. Hodně z nich se vrací v ději zpátky a koukají na uplynulou sérii (nebo celý seriál) znovu, aby si vše pospojovali a všimli si různých stop, které jsme pro ně zanechali.

Fanoušci mají svoje vlastní teorie a když je teď nová série, tak se zaměřují na každou postavu znovu. Víme toho sice více než vy lidi, ale ani my nevíme, jakým směrem se dál seriál bude ubírat.

Jakou fanouškovskou teorii považuješ za nejšílenější?
Hodně lidí věří tomu, že je to někdo z učitelů nebo z rodičů. Ale podle mě je nejbláznivější (ale zato poměrně pravděpodobná a smysluplná) teorie ta, že -A je Maya. Nemyslím si, že to takhle scénáristé plánují a udělají, ale o nikom nemůžete s jistotou tvrdit, že je mrtvý, dokud nevidíte jeho tělo. Například Shana – ta je mrtvá. Ale pokud něčí tělo nevidíte – je třeba v černém pytli – tak si nemůžete být jistí. A Mayino tělo jsme nikdy neviděli!

Když seriál sleduji (vím, že to není doopravdy, ALE!), tak se mi někdy chce fakt řvát: Proč sakra někdo nezavolá polici?! A taky by mě zajímalo, kde jsou jejich rodiče? Dívky jsou na střední, jejich přátelé byli zavražděni / uneseni / pronásledováni, ale jejich rodiče jsou stejně pořád pryč. Řešíte tohle na natáčení?
Jasně. Pořád. Třeba Spenceřini rodiče tam nejsou nikdy. Pořád podnikají nějaké výlety, ale nikdy ne dohromady. Melissa se najednou vypařila. S Emilyninými rodičemi je to stejné. Z Pam si děláme srandu: Kde je? To celý den peče sušenky?Vždyť vůbec neví co se s Emily děje. Je důležité si neustále uvědomovat, že je to přehnaná relaita. Normálně by se takhle nikdo nechoval a spousta věcí by se nestala.

Překvapuje vás věkové rozmezí příznivců? Zdaleka se nejedná jen o náctileté fanoušky.
Díky datům víme, že se fanouškovská základna rozrostla a zestárla. Podle mě totiž seriál zezačátku sledovali jen ti, kteří četli knihy – a ty jsou určeny opravdu mladým lidem, 18letým maximálně. Ale díky tomu jak se seriál vyvinul, ho začali sledovat s dětmi i jejich rodiče. Scénáristé udělali dobře, že do seriálu zakomponovali věci, se kterými se ztotožní i starší diváci. Některé věci jdou mimo děti (např. černobílá epizoda, film-noir), ale staří to pochopí a ocení.
A co se týče věku, tak je docela vtipné, že pilotní epizodu jsem natáčela ve svých 12 letech, takže jsem byla mladší, než Alison měla být. A teď už jsem starší než Ali.

Co máš v plánu, pokud pomineme PLL?
Vážně bych chtěla natočit více filmů – to je pro mě to pravé. Teď vyjde film Inherent Vice, ve kterém hraji po boku Martina Shorta, Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Všichni jsou geniální. Já jsem feťačka, která se zaplete s postavou Martina Shorta.

To zní, že je to úplně jiné než PLL.
Naprosto. Všem fanouškům Pretty Little Liars ho doporučit nemůžu.

 

Diskuze /8

lusinda147

tak to vela toho prezradila :D ale jasne ze nemoze odhalit to co este nebolo odvisielane ale jooj ja som uz taka zvedava ako to vlastne vsetko je ......:D potrebovala by som k tomu serialu normalne navod :D

#2 TerkaAndy
12.7.2014 | 13:35:33
TerkaAndy

#1 lusinda147: V těch rozhovorech toho nikdy moc neodhalí no.. Docela zajímavé jsou video-rozhovory, ale i takhle mi překlad dlouhého článku zabere klidně i hodinu (když do toho započítám i hledání, úpravu obrázků, to, že si to pak minimálně dvakrát přečtu a upravuju, aby to neznělo krkolomě…) a vytvářet ještě titulky k videím – to je pěkně na dlouho než se to načasuje, někdy něčemu nerozumím, tak si to musím pouštět 50× dokola, abych odtušila, co asi říkaj… :D ale jestli narazím na nějaký video, kde třeba fakt něco prozraděj, tak ho asi přeložím :D

#3 lusinda147
webmaster
13.7.2014 | 11:32:55
lusinda147

#2 TerkaAndy: super :D tesim sa a velmi pekne dakujem za tu namahu sikulka :*

#4 TerkaAndy
13.7.2014 | 13:33:12
TerkaAndy

#3 lusinda147: Je to sice námaha a zabere to spoustu času (hlavně když kamarádka, co se mnou na tomhle webu taky dělá, vydala za skoro dva měsíce jen jeden článek), ale baví mě to a každá reakce na odvedenou práci je super – tím mám na mysli třeba když se u článku diskutuje :) aspoň vidím že to nedělám pro srandu králíkům

webmaster
13.7.2014 | 14:13:07
Hope19

Tak to že by Maya mohla byť -A- by ma ani nahodou nenapadlo ale nahodou by sa mi to lubilo lebo z jej smrti som bola asi najviac nešťastná

13.7.2014 | 17:53:00
Holka

Nechci znít jako nějaká náctiletá *****, ale Jůůůů Sasha! :D

Určitě je pěkný se podívat očima herečky na seriál, už mě ti fanoušci, co pořád jen nadávají nebavili :) Takže děkuji za přeložení! :)

13.7.2014 | 20:31:46
AdélaV

Moc se těším,jak se bude vyvíjet její postava! :)

13.7.2014 | 22:10:45
gerluska

To mě vážně nenapadlo že by Maya mohla být -A ale je to pravda!! :Mohla by být

14.7.2014 | 12:37:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars