Prison Break (Útěk z vězení) Identita Michaela: Předstírá vše Michael, nebo je skutečně terorista?

Identita Michaela: Předstírá vše Michael, nebo je skutečně terorista?

Identita Michaela: Předstírá vše Michael, nebo je skutečně terorista?

Michael Scofield je záhada sama o sobě. Nejenže nevíme, jak vůbec přežil, ale s každou další epizodou záhad jen přibývá. Celý svět ho nyní má za teroristu Kaniela Outise, ale zdá se, že údaje nejsou zfalšované. Je možné, že se Michael stal teroristou a je Kanielem Outisem?


10 0
18.4.2017

Hned v úvodní epizodě páté řady bylo odhaleno, že Michael Scofield v podstatě už neexistuje. Skutečný Michael je nyní hledaným teroristou Kanielem Outisem. V prvním díle vše nasvědčovalo tomu, že někdo vše na Michaela hodil a chtěl jeho identitu nahradit známým teroristou. Alespoň všechny aspekty v úvodní epizodě tomu nasvědčovaly.

Epizoda Kaniel Outis odhalila ovšem trochu něco jiného. Paul Kellerman ukázal Sáře video, na kterém Michael zabíjí agenta CIA. Samozřejmě se může jednat o podvodné video. Ty mají v seriálu Prison Break už bohatou historii. Jen si vzpomeňme na první sérii, kdy na Lincolna Burrowse byla hozena vražda, kterou nespáchal, a za kterou byl následně zavřen do věznice Fox River.


(Kdo je Michael Scofield? Foto: Fox)

Nemůžeme ovšem tušit, zda to stejné můžeme očekávat i v případě Michaela. I kdyby se jednalo o podvodné video, terorista Abu Ramal ve věznici Ogygia jasně poznal Michaela a skutečně se k němu choval jako ke svému druhovi Kanielu Outisovi. Nutí nás to tedy k zamyšlení, zda se Michael za sedm let opravdu nestal z nějakého důvodu teroristou. Zfalšované video je jedna věc, ale osobně se znát s radikály z IS je věc druhá.

Na odhalení této záhady si ovšem musíme počkat. V příští epizodě se situace ve vězení vyostří. Michael tak trochu hazarduje a opět to hraje na dvě strany. V cele má spoluvězně, se kterými spolupracuje na útěku z věznice. Ti ale nejsou zrovna oblíbenými u druhé skupiny ve věznici, kteří jsou rebely z IS. S touto skupinou je ovšem Michael za dobře a teroristovi Abu Rabalovi také slibil, že ho dostane z vězení.

Jak to celé dopadne? Koho Michael nakonec zradí? A kým ve skutečnosti je? Stal se doopravdy Kanielem Outisem?

Diskuze /6

Sayuri-chan

Myslím, že je to tak ako to povedali v úvodnej epizóde. Michael je v hre a všetci ostatní sú len možnosť ako dosť to, čo chce. Je predsa v cudzom štáte, musí poznať ludí, ktorí by mu pomohli dostať sa von. Spoluvezňov potrebuje na to, aby sa z basy dostal, ale čo potom? Oni sa rozprchu a on chudák kam pôjde? Preto je podla mna s Abu-om aby mu pomohol dostať sa inam, ktovie či späť k Sare, ale proste preč z Jemenu. Neviem či verím tomu, že je skutočný terorista, ale ako sa vraví, zúfalí ludia robia zúfalé činy. Som zvedavá ako sa tie záhady časom rozmotajú.

18.4.2017 | 12:53:15
Hybrid

Podľa mňa to na Michaela naozaj hodili a on teraz využívá „dobré“ meno jeho novej identity, aby sa dostal von. Zaujímalo by ma, kto stojí za tým všetkým, mohla by to byť zase Spoločnosť??

18.4.2017 | 13:35:30
TheRiddleman

… myslím si že nám to všetko príde objasniť „zmŕtvychvstaný“ Brad Belick … ani by ma to neprekvapilo :D „… nie nezomrel som, ved viem predsa plávať“ :D :D :D tu je všetko možné :D

18.4.2017 | 15:11:21
WolverineCzE

Třeba ISIS boji Micheala.

18.4.2017 | 15:13:27
ElRodriguezos

Věřím, že Michael jen využil situace a vydává se za Kaniela Outise aby se mohl dostat ven. Postupně všechny zradí a půjde ven jen s Abdulem a někým dalším.

18.4.2017 | 21:39:58
ElRodriguezos

Možná taky Michael je jen špeh vlády US a vydává se za KO aby dostal Abdula z vězení a tím mohl odkrýt další operace IS.

18.4.2017 | 21:42:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie