Prison Break (Útěk z vězení) Jak se povedla premiéra páté řady?

Jak se povedla premiéra páté řady?

Jak se povedla premiéra páté řady?

Téměř po osmi letech se na televizní obrazovky vrátil kultovní seriál Prison Break, který byl jednou z nejočekávanějších premiér letošního roku. Jak se povedla premiéra nové řady? Má série šanci na pokračování? A jaká byla vůbec sledovanost?


20 0
7.4.2017

Prison Break nakonec po mnoha zvěstech neignoroval závěrečný film Final Break a prakticky se navazuje tam, kde se skončilo. Theodore Bagwell je stále ve věznici Fox River, Lincoln Burrows se protlouká životem a problémy se mu nevyhýbají, Fernando Sucre a Benjamin Miles Franklin se vydali zcela na jinou dráhu života. Sara Tancredi si našla novou rodinu.

Hned v úvodním díle potkáme většinu známých postav, kteří nehrají v pokračování druhé housle, ale jsou stále hlavními postavami celé show. Nemůžeme si dovolit nezmínit srovnání série například se stále probíhajím seriálem 24: Legacy či Heroes: Reborn, kteří měli premiéru na podzim v roce 2015. Noví Heroes skončili po první sérii, nad sérií Legacy aktuálně visí otazník. Co mají a naopak nemají série společného?


(Nepřipomnělo vám tato scéna scénu z věznice Sona ve třetí sérii? Foto: Fox)

24 i Heroes se snaží prodat známou značku původním divákům s novými postavami. A nebudeme lhát, příliš jim to moc v obou případech nejde. Nové postavy se stanou málokdy oblíbenějšími než původní, se kterými jsme strávili nespočet hodin času a kvůli kterým jsme si v první řadě seriál oblíbili. A to je zřejmě největší problém znovuzrozených seriálů. Fox u Prison Breaku dokázal dát dohromady (téměř) celou starou partu dohromady, což je obrovským plusem seriálu.

Fox pochopil, že diváci nechtějí vidět nové postavy v nových příbězích, ale staré ostřílené hrdiny. Zřejmě by nikoho nezajímal spin-off Prison Breaku z dámské věznice s novými postavami, který byl původně v plánu. Tvůrci zkrátka dokázali najít cestu, jak vzkřísit seriál po dlouhých osmi letech. A skutečně se navazuje tam, kde se ve čtvrté řadě skončilo. Dokonce nás v úvodních scénách epizody Ogygia čeká taková rychloinstruktáž z předchozích řad. Většina záběrů je ovšem z první řady a Final Breaku.

(Jak Michael přežil? Na tuto otázku si ještě musíme počkat. Foto: Fox)

Je seriál pro nové diváky? Ani tolik ne. Tohle je zkrátka srdcovka pro ty, kteří před lety ujížděli na původním Útěku z vězení. Seriál má vyvolat nostalgii a zřejmě se také vykoupit po překombinované čtvrté řadě. Úvod páté sezóny se nesmírně povedl. Vše působí přirozeně, děj pěkně odsýpal. Záhad je ve vzduchu hned několik a jedna je zajímavější než druhá. První řadu zhlédlo celkem 3,830 milionů diváků.

Ještě nás čeká dalších osm epizod, které snad budou stejně dobré jako úvod. Devět epizod je poměrně málo, takže si tvůrci nemohou dovolit výraznější hluchá místa v nové řadě. Otázka, která nás všechny a tvůrce bude v průběhu času tížit, je, zda pokračovat i v další sezóně. Herci tomu otevření jsou. Prison Break je ovšem velice omezeně zaměřený seriál a nemůže se každý rok utíkat z vězení, aniž by to působilo přirozeně. Nejspíše nás tak bude čekat pouze devět epizod, jak se původně předem avizovalo.

Jak podle vás dopadla premiéra Prison Breaku?

Diskuze /14

MrCrow

Za mě bych řekl, že super. Hlavně, že se hned v prvním díle ukázali všichni. Jsem moc zvědavý, do jaké míry to Scofield jen hraje a jaký bude plán. :) A hlavně T-Bag 1000 :D

#2 Jarin115
7.4.2017 | 15:59:02
Jarin115

#1 MrCrow: Zapomínáš na jednu z nejlepších postav – Alexe :(

#3 MrCrow #11 Milhaus4815162342
7.4.2017 | 16:54:20
MrCrow

#2 Jarin115: Pravda… Ale jsem i tak rád, že jsou všichni z minulých řad. :) Ne, jako 24h, kde jsem z toho hodně rozpačitej.

7.4.2017 | 18:04:47
Alexander

hrozný nízkorozpočťák

7.4.2017 | 18:34:22
Horluck

U mě taktéž převládá spokojenost :). Jsem hodně zvědavý, kam se celá zápletka vyvine ;)

7.4.2017 | 19:34:08
lukas14

chcem dalsiu seriu :) a potom dalsiu toto je srdcovka proste !!!!!!!

7.4.2017 | 21:47:54
Kafka Tamura

Musím říct, že mě hodně pobavili fyzikální zákony ala Lincův superman při jeho autonehodě… nebo jak dal někomu během půl minuty bez mrknutí oka svůj pas :D :D Snad nevyšumí do ztracena nějaké vysvětlení T-Bagova propuštění z Fox River. Těším se na jeho upgrade… ta scéna jeho probuzení po zákroku a doktorovo vysvětlování o nahrávání softwareu do mozku byla snad easter egg na dnešní trend superhrdinské tvorby (která tak mega vzkvetla během jejich osmileté „pauzy“) a klasický zrod superzloducha.

8.4.2017 | 3:06:01
Tatrox

Ja jsem nadmiru spokojeny s 1 dilem. Fakt super. Povedlo se. Uz se tesim na dalsi a dalsi dily

8.4.2017 | 11:35:09
Velkej Magor

Přátelé to byla slast to zase zažít :D

8.4.2017 | 11:51:39
Zajdaanek

Hodně velká spokojenost a natěšenost na další díl je opravdu enormní. Jedem!

8.4.2017 | 23:48:24
Milhaus4815162342

#2 Jarin115: Pravda, Mahone byl moje nejoblíbenější postava. Mrzí mě, že tam nebude :(

9.4.2017 | 1:40:30
skream2

Nezažil jsem nikdy, že by první díl jakéhokoli pokračování seriálu byl tak skvělý jako tento. A zvlášť když je to pokračování po 8mi letech! W. Miller nedávno řekl, že je možnost udělat i 6tou sérii. Doufám že se tak stane!

9.4.2017 | 9:48:46
moiki

Další řada je naprosto super jsem moc zvědavý na celkové rozuzlení

23.4.2017 | 10:25:17
Jannik

Paráda, srdcovka na kterou bych mohla koukat pořád dokola :) Miluji ten seriál :)

10.7.2017 | 13:08:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie