Prison Break (Útěk z vězení) Jedna velká postava opouští seriál

Jedna velká postava opouští seriál

Jedna velká postava opouští seriál

V epizodě The Prisoner's Dilemma jsme museli dát sbohem jedné postavě, která určitě přirostla k srdci nejednomu fanouškovi. Pojďme se podívat, jaká byla cesta této postavy v průběhu řad seriálem. Článek obsahuje spoilery z poslední epizody, proto čtěte na vlastní nebezpečí.


12 1
30.4.2017

Theodore Bagwell se vydal na popud Sary vyhledat Paula Kellermana, který by mohl vědět nějaké informace o záhadném Poseidonovi, který tahá za nitky všech událostí v páté řadě. Dokonce i my jsme několikrát podezírali (stejně jako T-Bag), že by Poseidonem mohl být právě Kellerman. Paul v minulosti dokázal, že je nevyzpytatelný.

Věřit Kellermanovi se nikdy moc nevyplácelo. V epizodě The Prisoner's Dilemma ovšem bylo odhaleno, že Paul se skutečně změnil a kope za ty hodné. Žádné vazby na Společnost a ani na žádnou jinou zkorumpovanou korporaci nemá. Nyní je stoprocentním vlastencem, který se zajímá pouze o blaho občanů. A to se mu bohužel také vymstilo.


(Ani Paul Kellerman nemá devět životů jako kočka. Foto: Fox)

Agenti Poseidona Kellermana zabili. Paul tak končí svou dlouhou pouť seriálem. V show se objevil již hned v první řadě, kdy byl ještě agentem Společnosti, který byl pro ni ochoten udělat cokoliv. Dokonce zabil i svého dlouholetého parťáka. Měl také zvláštní vztah s prezidentkou USA, kterou obdivoval, možná i tajně miloval. Plnil své rozkazy bez zaváhání. Když ovšem několikrát selhal, rozkazy mu začal dávat Bill Kim a k prezidentce se Paul už nedostal.

To ho také možná přesvědčilo Společnost opustit. Následně nějaký čas pomáhal Michaelovi a Lincolnovi, když uprchli z vězení Fox River. U soudu svědčil proti Společnosti a díky jeho svědectví byl omilostněn Lincoln Burrows. Ve finále druhé řady byl zabit agenty Společnosti. Ve čtvrté řadě jsme se ovšem dozvěděli, že byl zachráněn skupinou, kterou vedl otec Michaela a Lincolna. Skupina bojovala právě proti Společnosti, kterou Aldo Burrows nenáviděl.

Z Paula se posléze stal americký kongresman, který zařídil Michaelovi a zbytku party milost výměnou za cennou Scyllu Společnosti. Od té doby se stal Kellerman pravým patriotem. V páté řadě bylo trošku záhadou, na čí straně Kellerman je. Seriál dával malé indície, která nás nutili myslet si, že on je tím záhadným Poseidonem. To nás ale tvůrci chtěli pouze zmást a odvést pozornost od pravého Poseidona.

Bude vám v seriálu chybět postava Paula Kellermana? Jaké jsou vaše oblíbené scény s Paulem?

Diskuze /13

klisna 2013

Kellerman mi bude strašně moc chybět :( Nemůžu uvěřit tomu, že tu postavu už neuvidíme. Miluju všechny scény s Paulem… :( :( :(

30.4.2017 | 21:11:42
novoten

Nejlepší postava seriálu nakonec odchází trošku nedůstojně. Tady už to na návrat ve vteřině poslední nevypadá.

#5 Majo23 #6 Majo23
překladatel
1.5.2017 | 10:00:35
WILLIAM_MOINSPIELD

Ten jeho hudební podkres mi bude moc chybět.

1.5.2017 | 10:33:07
Majo23

Kellerman mi bude chýbať. Na začiatku serialu som ho nemal rád, ale postupne sa z neho stal jedna z mojich najoblubenejších postáv.

1.5.2017 | 11:35:49
Majo23

#2 novoten: Ja som trošku veril, že predsa len nezomrie. Ale, ked už potvrdil aj herec, že ho už neuvidíme, tak už asi nie žadna šanca.

1.5.2017 | 11:47:07
Majo23

#2 novoten: Ale jeho mrtvolu sme nevideli, takže keby bolo pokračovanie, tak teoreticky by sa mohol vrátiť. Mohli by to vysvetliť, že ten chlapík strelil vedla.

#7 Cermb0
1.5.2017 | 11:50:23
Cermb0

#6 Majo23: To už by bylo ale trochu moc

#8 Majo23 #9 ElRodriguezos
1.5.2017 | 12:26:29
Majo23

#7 Cermb0: To už áno, bolo by to vela, ale keby ho chceli vrátiť, tak inak by sa asi ani nedalo.

1.5.2017 | 14:21:19
ElRodriguezos

#7 Cermb0: Na druhou stranu, proč ten monolog na konci? Navíc neukázali jestli ho střelil + T Bag zavolal 911. Že by to vše v tom díle bylo jen pro srandu králíkům jo? Nemyslím si

#10 Jerrík
1.5.2017 | 18:47:17
Jerrík

#9 ElRodriguezos: Jsem podobného názoru, žádný záběr na definitivně mrtvého Paula, T Bag zavolá 911 a ještě váhající agent od Poseidona. Dost možná nás na konci této série ještě Kellerman překvapí.

#12 Baltik
1.5.2017 | 23:05:05
tunky

Velká škoda, velmi dobrá postava a pro mne i hodně oblíbená:( je škoda že odchází, ale i tak se s radostí kouknu na staré díly.

1.5.2017 | 23:42:04
Baltik

#10 Jerrík: Omg, T-Bag volal 911 proto, aby agenty vyplašil a dostal se do bezpečí, což se mu povedlo.

#13 Erwell
2.5.2017 | 7:57:15
Erwell

#12 Baltik: To asi ano.. Ale to nic nemění na tom, že opravdu mrtvého Paula jsme neviděli.

2.5.2017 | 8:47:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie