Prison Break (Útěk z vězení)
90/100 - 192×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Kdo by se mohl vrátit v plánované minisérii?

Kdo by se mohl vrátit v plánované minisérii?

Na FOXu se tvrdě připravují na návrat Útěku z vězení, kdo by se měl podle scénáře k první epizodě vrátit?

10 4
26.1.2016

Možná vás mnohem více než obsazení zajímá, jak je možné, že se do seriálu vrátí i Wentworth Miller v roli geniálního Michaela Scofielda? Teď vám může být jasné, že následující řádky mohou obsahovat spoilery, takže pokud máte v plánu si ještě pustit závěrečný film, tak raději nepokračujte ve čtení. Odpověď na naši otázku vás nejspíš překvapí, protože tahle minisérie hodlá události ze závěrečného filmu ignorovat, lépe řečeno trochu pozměnit. Pokud jsme si mysleli, že se Michael obětoval, tak jsme se šeredně spletli. Michael žije.

Seriál by se měl odehrávat několik let po událostech prvních řad. Návrat do plánované desetidílné minisérie zatím potvrdili jen Dominic Purcell a Wentworth Miller, tedy seriáloví bratři Lincoln Burrows a Michael Scofield, hlavní dvě postavy celého seriálu. Podle scénáře k první epizodě se na Scofielda moc těšit nemáme, protože využívá toho, že si všichni myslí, že je mrtvý.


Do seriálu by se měla vrátit i hlavní ženská postava, Sara Tancredi. Ta žije se synem Mikem, kterému je již sedm let. Jak možná dobře tušíte, jde o Michaelova syna. Sara žije v New Yorku a má nového přítele Scotta.

Určitě vás potěší zpráva, že scénář počítá i s návratem postavy T-Baga. Děj by měl začínat v okamžiku jeho propuštění z Fox River.
Vrátit by se měl i Benjamin Miles Franklin alias C-Note, který by měl pomáhat Lincolnovi s jeho novým úkolem. C-Note žije v New Yorku a plně se oddal víře.
Nebude chybět ani miláček série Fernando Sucre a Michaelův nejlepší přítel. Ten pracuje na nákladní lodi, která převáží věci, samozřejmě čas od času převáží i něco nelegálního.

Objeví se i nové postavy, jednou z nich bude Cate, která by mohla být Lincolnovou přítelkyní. Společně pracují v obchodě pro potápěče na Floridě. Druhou a zatím poslední novou postavou by měla být Sheba, ta je popsaná jako pohledná dvacetiletá pašeračka.

Předpokládá se, že se vrátí všichni herci, kteří ztvárnili jmenované charaktery, ale jak píšeme výše, potvrzení byli zatím oficiálně jen bratři. Sarah Wayne Callies, která hrála Saru, by v současné době měla mít ve svém kalendáři volno. Pokud si chcete Sarah připomenout, podívejte se na novinku Colony. Amaury Nolasco (Sucre) se v současné době objevuje na konkurenční NBC v seriálu Telenovela. Námi milovaný Robert Knepper (T-Bag) má ze všech asi nejvíce napilno. Věnuje se aktivně jak filmům, tak i seriálům. Právě natáčí další pokračování filmové série Jack Reacher a také byl obsazen do návratu seriálového hitu Twin Peaks. Co se Rockmonda Dunbara (C-Note) týče, tak ten by si měl zahrát v seriálové novince The Path, ale jinak by s jeho obsazením neměl být problém.

Bez koho dalšího si návrat seriálu neumíte představit? Jak na vás působí návrat Scofielda? Měla by nová řada respektovat události z filmu nebo souhlasíte s jeho přežitím?

Foto: FOX

Diskuze /16

Lucifrid

Ach jo. Chápu je, vybrali si nejjednodušší cestu. Ale ignorovat ten konec, to pohnojili. To dopadne jako Heroes. Nebo ještě hůř. Proč kurňa obnovují staré seriály? Já vim, prachy. Legendy či mrtvoly by se budit neměly.

#2 1Bobesh1 #8 Lefty
webmaster
26.1.2016 | 21:34:02
1Bobesh1

#1 Lucifrid: Spíš jsem zvědavej, jestli nám tedy ukážou, jak to se Scofieldem bylo. Co si pamatuji, měl se stát součástí elektrického vedení. Jak chtěj udělat, aby tohle přežil?

#6 Lucifrid
admin
26.1.2016 | 21:36:51
petrr92

Nechápu bylo to uzavřené a šmitec, todle mi příjde že nemají nápady na nové seriály, kdyby víc času investovali do těch co mají myžná by byl výsledek mnohem lepší

26.1.2016 | 21:36:55
Kafka Tamura

Už je to spoustu let, tak nevím, ale něco mi říká, jestli nebyl náhodou v první sérii ve Fox River T-Bag jakože nadoživotí? K tomu útěk, nějaké ho*na, které během útěku udělal a z toho vyleze po jeho opětovném zavření po sedmi letech jakoby se nic nestalo? :) I kdyby zezačátku nadoživotí nebyl, tak je to trochu úlet ne?

#10 Dorea
26.1.2016 | 21:45:25
Jirkason

Kdyby to radši nechali tak, jak to skončilo, udělali by jedině dobře.

26.1.2016 | 21:50:34
Lucifrid

#2 1Bobesh1: No, ale s tim elektrickym vedenim to bylo v tom filmu, co se pamatuju. A ten chtějí ignorovat. Takže v tomhle bych problém neviděla… Já mam pocit, že seriál končil náhrobkem, ale neukázali proč a jak. To až pak v tom filmu, řekla bych.

#7 1Bobesh1
webmaster
26.1.2016 | 21:53:52
1Bobesh1

#6 Lucifrid: Film by měl ignorovat každý, nic horšího jsem nikdy neviděl :D

#9 Lefty
admin
26.1.2016 | 21:59:00
Lefty

#1 Lucifrid: Taky myslím, že legendy a mrtvoly by se znásilňovat neměly…tak kdy bude LOST: Origin, story of redemption in the new beginning of the end? :D

26.1.2016 | 22:14:49
Lefty

#7 1Bobesh1: Film byl tak dobrej, že jsem úplně zapomněl co v něm bylo…ale určitě jsem ho viděl…možná požehnání :D

26.1.2016 | 22:17:09
Dorea

#4 Kafka Tamura: hehe, to s T-Bagem m2 taky hned napadlo :D

a kdo si se mnou vsadí, že ze Sářina přítele se nakonec vyklube bad guy, který ji hlídá, kdyby se náhodou objevil Michael… :D

27.1.2016 | 1:06:48
georgezz

Podle mě to scénáristi udělají dobře a budeme rádi za pár dalších dílů. Měl jsem rád Johna Abruzziho, ale ten se vrátit nemůže. A mohl by se vrátit Alex Mahone, ten byl dobrej.

27.1.2016 | 7:59:58
nbvcx

Mě by se klidně líbil nějaký restart, alternativní verze první série. No stejně se těším, první série byla pecka :) Jinak bych byl rád kdyby se vrátil Alex Mahone.

#13 Gravelark
27.1.2016 | 15:06:18
Gravelark

#12 nbvcx: první série je jeden z nejlepších seriálových počinů vůbec, na ten bych nesahal. spíše bych udělal restart toho zbytku :)

27.1.2016 | 17:45:58
Zmiaz

No též jsem na to zvědavá, ale dle mého je jedině dobře, pokud chtějí napravit reputaci něčeho, co začalo tak brilantně a skončilo tak katastroficky. Tenhle seriál i postavy měli velký potenciál, tak proč to nevyužít… já osobně vezmu za vděk cokoli, co mě donutí zapomenout na celou poslední sérii a řekněme si to popravdě, to nebude tak těžké :D Víc spackat to asi stejně nejde. To že vypustí film je první krok správným směrem… :)

27.1.2016 | 18:43:58
Sayuri-chan

Dobre, teším sa, že Mike žije (ja som ten koniec vlastne tieť ignorovala pri mojicj rewatchingoch, takže v pohode), som ale zvedavá, čo to bude a ako to celé dopadne :D

27.1.2016 | 19:33:01
nadya

Chci zpátky GRETCHEN. A Mahoneho. Doufám, že oba tam budou. Jako Final Break ignorovat? Mě se to náhodou moc líbilo. I tak jsem na znovuobnovení moc zvědavá a těším se.

1.2.2016 | 11:19:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama