Prison Break (Útěk z vězení)
90/100 - 192×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Povstání synů v epizodě Progeny

Povstání synů v epizodě Progeny

Pokud epizoda Progeny měla nějaký společný jmenovatel, jsou to rozhodně tři synové známých postav, které jsme konečně poznali a kteří nám byli odhaleni. V některých případech šlo doslova o šokující odhalení. Co říkáte na trio synů, kteří se objevili v nejnovější epizodě?

11 0
30.5.2017

Epizoda Progeny toho doopravdy hodně odhalila. Některé postavy, které jsme potkávali z předchozích řad, jsou zkrátka mrtvé. Tvůrci nemají možnost je nijak vrátit, pakliže nechtějí příběh natahovat leckdy zbytečnými flashbacky. To je například příklad skvělého herce Petera Stormarea, který si zahrál v prvních dvou řadách mafiána Johna Abruzziho.

V páté řadě jsme se dočkali malého pomrknutí, když jsme poznali jeho syna Lucu Abruzziho, který se shodou okolností dostal do křížku s Lincolnem Burrowsem. To je ten svět malý, že? Luca není jediným Abruzziho synem. Možná si vzpomínáte na Johna Juniora z epizody First Down. V tomto díle jsme také poznali Abruzziho manželku Sylviu a dceru Nicole. Zároveň jsme se v této epizodě rozloučili s Abruzzim definitivně.


(Michael se konečně setkává se svým synem. Foto: Fox)

Luca ale není jediným synem někoho známého ze seriálu. O Whipovi jsme toho už namluvili poměrně dost, dokonce jsme ho nějaký čas podezřívali, že je i samotným Poseidonem. Až v epizodě Progeny bylo finálně odhaleno jeho pravé jméno – David Martin. Pro fanouška možná zcela neznámé jméno, ale zároveň jsme se dozvěděli, že jeho biologickým otcem je Theodore Bagwell. To zřejmě asi také nikdo nečekal.

V epizodě také konečně dostal větší prostor Mike Scofield, na kterého seriál zatím neměl moc času se zaměřit. V díle jsme se dozvěděli, že Mike disponuje podobným intelektem jako Michael. Myslí mu to, dokáže schovávat tajné kódy do zcela běžných kreseb. Bohužel Jacob Ness Michaela přechytračil, když si najmul člověka, který dokáže přemýšlet stejně jako Scofield.

Co říkáte na nové objevení synů v Prison Breaku? Nevadí vám to, nebo vám to přijde jako zcela zbytečný tah od tvůrců?

Diskuze /3

petra85

Já vám nevím. Jako vzpomínková nostalgie je tato minisérie dobrá. Někdy mi přijde, že vaří z vody, ale už jen kvůli respektu ze sérií minulých říkám ano.

30.5.2017 | 22:36:57
ImogenH

Tak ja mam zato, ze je to v poradku. Spis jsem se zamyslela nad tou blondynkou, jejiz aka je A&W, ale udajne se jmenuje Emily. Gretchen Morgan mela/ma dceru jmenem Emily, nicmene to uz by bylo moc nahod najednou. Jeste ty jejich modre oci. :-) Vekove by to vsak nesedelo, jen me napadlo, ze by to bylo docela logicke, Gretchen pracovala pro tajnou spolecnost, general tomu velel, takze by to holt mela mit Emily v genech. Aneb takova mala fantasmagorie :-D

#3 nadya
30.5.2017 | 22:39:02
nadya

#2 ImogenH: Mě se tyto spetření moc líbí. Nepřijde mi to zbytečné. Mě třeba ta zpráva o Whipovi zvedla málem ze židle. Jejda ta blondýna to ne! Gretchen má od dost hezčí dceru, věkově je samozřejmě blíž k juniorovi Michaelovi. Tenkrát měla kolik 6–7 let? Už si nevzpomínám. By mě i zajímalo jestli už je i Gretchen z vězení venku a jsou spolu. Tak snad někdy jindy. A třeba si děti zahrají i spolu ve scéně, to by bylo dobrý.

31.5.2017 | 8:02:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama