Prison Break (Útěk z vězení) Tahá stará dobrá Společnost stále za nitky?

Tahá stará dobrá Společnost stále za nitky?

Tahá stará dobrá Společnost stále za nitky?

I v nové řadě se vídáme s tajnou organizací, která tahá za nitky veškerých událostí v seriálu. Opět má v dispozici tajné agenty, kteří se nebojí kohokoliv zlikvidovat. Jedná se ovšem stále o stejnou Společnost, kterou známe z předchozích řad? A co má s touto organizací společného Kellerman?


7 0
23.4.2017

Po Sáře jde aktuálně neznámá organizace, která se chce dostat k Michaelu Scofieldovi. Ta samá organizace se pokusila v premiéře páté řady zabít Lincolna Burrowse. Ať už je to kdokoliv, opět se jedná o společnost, která je zahalena tajemstvím. V prvních čtyřech řadách jsme se setkávali se Společností, kterou vedl generál Jonathan Krantz, a která byla prakticky za veškerým děním v seriálu.

Tvůrci oznámili, že v páté řadě se pokusí vrátit ke kořenům tohoto seriálu. V páté řadě tak vídáme spoustu podobných aspektů, které známe již z první sezóny. A Společnost může být jednou z nich. Generál Krantz byl sice na konci čtvrté řady zatčen a Společnost údajně zanikla, když ale dokázal vstát z mrtvých Michael Scofield, proč by to nezvládla i Společnost, která operovala po celém světě v čele s tajnými agenty, doktory a jinými vysoce postavenými úředníky?


(Je Paul Kellerman opět tou zmijí v seriálu? Foto: Fox)

Se Společností úzce souvisí Paul Kellerman, který pro ni první dvě sezóny pracoval, poté se vydal pracovat na vlastní pěst. Paul je v podstatě katem Společnosti, který ji zničil. Alespoň tak nám to servírovala čtvrtá sezóna. Je to ale vůbec pravda? V epizodě The Liar jsme se dozvěděli, že Paul z určitého důvodu sleduje Sáru. Chce vědět, zda je v bezpečí, nebo to on za ní poslal dva tajné agenty?

Celá situace okolo Kellermana může být ještě víc zamotaná. Paul se v průběhu čtvrté sezóny mohl vrátit do Společnosti a vůbec nemusel být osvobozen věrnými muži Lincolnova otce, kteří bojovali proti Společnosti. Poté, co byla Scylla v nesprávných rukou a generál Krantz ztratil kontrolu, byl pád Společnosti nevyhnutelný. Paul s ostatními zbývajícími agenty mohl záměrně Společnost zničit a vybudovat novou, kde by se začalo od znova.

Ať už to bylo jakkoliv, otázka zůstává stejná. Existuje stále Společnost? A můžeme věřit Paulu Kellermanovi? Nezapomínejme, že Scylla byla právě jemu odevzdána a veškeré informace o budoucích technologiích by tak stále měl Paul. Nabízí se také otázka, zda to on nemá celou dobu prsty v Michaelovo uvěznění v Ogygie. Kellerman by tak opět překvapil a stal by se hlavním záporákem páté řady.

Diskuze /5

Romix01

Předchozí řady mě naučily, že Kellermanovi se nemá nikdy věřit :D

#4 nagano80 #5 Romix01
23.4.2017 | 15:19:44
Majo23

Tiež ma to už napadlo, že za tým može byť Kellerman. Inak, naozaj by mohli spomenuť, že čo je zo scyllou.

23.4.2017 | 19:58:09
Lahvis

Vůbec si už nepamatuju co se v minulých seriích dělo :D

24.4.2017 | 7:22:42
nagano80

#1 Romix01: presne take sem myslel ze se zmenil ale je to porad hajzl

24.4.2017 | 20:06:34
Romix01

#1 Romix01: Hmm, tak jsem se spletl :(

27.4.2017 | 20:17:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie