Prison Break (Útěk z vězení) Tvůrci: O nové řadě jsme začali přemýšlet ve chvíli, kdy jsme přišli na způsob jak oživit Michaela

Tvůrci: O nové řadě jsme začali přemýšlet ve chvíli, kdy jsme přišli na způsob jak oživit Michaela

Tvůrci: O nové řadě jsme začali přemýšlet ve chvíli, kdy jsme přišli na způsob jak oživit Michaela

Producent seriálu Paul Scheuring by si nedokázal pátou řadu seriálu Prison Break představit bez Wentwortha Millera. Do nové sezóny by bez něj nešel. Oříškem ovšem bylo důvěryhodně vysvětlit, jak je možné, že je Michael stále naživu. Povede se tvůrcům logicky odůvodnit Scofieldovo zmrtvýchvstání?


10 1
30.3.2017

Michael Scofield je stavební kostkou celého seriálu a zřejmě nikdo si nedokáže seriál bez něj a Lincolna Burrowse představit. Tvůrce Paul Scheuring se chtěl vydat zcela jinou cestou než jeho kolegové, kteří taktéž oživují dávno zrušené seriály (24, Heroes apod.). Zatímco ostatní seriály spoléhají na nové hrdiny, protože se původní herci nechtějí do seriálu vracet, Paul si uvědomuje, že diváci chtějí vidět staré hrdiny v nových příbězích.

Proto si nedokázal představit, že by udělal Prison Break bez Wentwortha Millera a Dominica Purcella. Přes to zkrátka nejel vlak. Inpulz k novému seriálu tvůrci dostali po spolupráci obou herců v seriálu Legends of Tomorrow. Scheuring sice přemluvil herce k účinkování v seriálu a získal podporu stanice Fox, zakopaný pes byl ale v příběhu. A to hned v samotném úvodu příběhu. Jak oživit Michaela?


(Michael ve věznici Fox River. Foto: Fox)

Sám Paul přiznal, že to byl jeden z nejtěžších úkolů při psaní scénáře. Během porad s hlavními tvůrci padlo spoustu nápadů, jeden uvěřitelnější než ten druhý. Důležitým stavebním kamenem bylo divákům logicky vysvětlit, jak je možné, že Michael přežil události finále celého seriálu. Bohužel s tímto faktem se pojí to, že tvůrci museli ignorovat závěrečný film nazvaný Final Break.

První problém byl s vysvětlením Michaelova údajného přežití po zásahu elektrického proudu. Druhý problém se pojil se stále rozrůstajícím se nádorem na mozku. Tyto dva aspekty zkrátka tvůrci nemohli nijak logicky vysvětlit, a tak usoudili, že bude nejlepší, když budou Final Break ignorovat. Jediné, co tak platí, je závěr čtvrté řady (epizoda 4×22 – Killing Your Number), kde víme, že Michael zemřel, ale nevím jak. O tom, jak je možné, že je stále naživu, se dozvíme už 4. dubna v premiérovém díle Ogygia.

Jak si myslíte, že tvůrci odůvodní Michaelovo přežití? Bude vše do sebe zapadat, nebo půjde o laciný scénáristický klišé, které známe z ostatních seriálů?

Diskuze /16

Kimberlly

Akože teším sa, dokonca veľmi. Ale to, že si dovolia odignorovať niečo, čo sami vytvorili je drzosť!

30.3.2017 | 20:55:14
Erwell

Také mi přijde divné, že budou závěrečný film ignorovat. Nicméně Prison Break je má srdcovka, viděla jsem to tolikrát, že znám snad všechny rozhovory nazpaměť, takže se těším moc moc. :)

#4 NewPerson
30.3.2017 | 21:18:00
Cermb0

Ignorace Final Break je totální fail… Navíc tam bych to vymyslel hned z fleku, Michael elektrickej proud přežil, tehdy ho tam chytali a protože ho usoudili jako dost nebezpečného, deportovali ho do věznice na druhej konec světa…

#6 Kimberlly #10 sarii25
30.3.2017 | 22:26:32
NewPerson

#2 Erwell: Musím se v příštím životě narodit jako ženská. Vrhnout potomka a pak už jen se čumět na serialy:D

#5 Erwell
30.3.2017 | 22:42:58
Erwell

#4 NewPerson: No, já mám mateřskou na 4 roky, takže si to ještě užiju.. :D

30.3.2017 | 22:48:42
Kimberlly

#3 Cermb0: Presne toto ma napadlo!

30.3.2017 | 23:13:35
5825

Já bych měl lepší scénář. Michael by přežil elektrický proud díky nádoru.....vlastně prod zabil nádor úplně a odešel zdravej :D

31.3.2017 | 8:50:27
benjik

Ty vole, místo ignorování finálního dílu mohli rovnou Michaelovi dát superschopnosti a vyšlo by to uplně nastejno :D

31.3.2017 | 9:32:04
Deanmon

Co s tím máte všichni za problém? :D není to ve výsledku úplně jedno? Podle mně je to lepší udělat takhle, než vymýšlet nějaké nelogičnosti o tom jak přežil, navíc se asi všichni shodnem na tom, že ta finální epizoda nebyla bůhví jak dobrá. Hlavní je, aby nová série stála za to.

#14 Baltik
31.3.2017 | 10:23:56
sarii25

#3 Cermb0: Přesně. Tak jednoduché.

Osobně jsem moc zvědavá na celý děj. Jenže mám pořád takový pocit, že to nebude stát za nic. Snad se mýlím.

31.3.2017 | 11:24:47
Sevin

I když sem chodím skoro denně, ještě jsem nikdy nic nekomentoval, kvůli tomuhle jsem ale musel oprášit svůj účet :D Final Break se rozhodně NEBUDE IGNOROVAT!!! Nevím, kde jste tuhle informaci vzali, zřejmě nějakého neověřeného zdroje. Musel jsem Vám to radši screenshotnout přímo z twitteru tvůrců seriálu :) http://imgur.com/RyFh1IN

#12 tom99
31.3.2017 | 15:34:21
tom99

#11 Sevin: Tak já nevím. Už za tu dobu jsem viděl spoustu článků, kde se tvrdí opak. Ale asi vše se dozvíme příští týden :-)

#13 Sevin
webmaster
31.3.2017 | 17:01:49
Sevin

#12 tom99: Jako já jsem to taky párkrát už viděl na netu, ale nedával jsem tomu pozornost, protože jsem dlouhodobě sledoval ten twitterovský účet tvůrců seriálu, kde dřív skoro každý týden odpovídali na nějaké otázky od fanoušků a už dřív tam zmiňovali, že to ignorovat nebudou ten konec. Navíc v seriálu není přímo vidět, jak ho to zabije, určitě existuje nějaká fyzikální možnost, že kdyby na sobě měl něco nevodivého, tak ho to nemusí zabít. Takže si nemyslím, že ta skutečnost, že žije bude nějak vycucaná z prstu.

31.3.2017 | 20:00:39
Baltik

#9 Deanmon: Mě se líbila. Trolling na T-Baga byl megahustý :D

31.3.2017 | 22:58:02
MichaelMyers

Zajímalo by mě, jak to, že pedofil, vrah a neočištěný uprchlík zase běhá po světě.

#16 Jarin115
2.4.2017 | 18:09:38
Jarin115

#15 MichaelMyers: Všechno snad logicky vysvětlí no..

3.4.2017 | 23:29:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie