Prison Break (Útěk z vězení) Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?


22 0
6.7.2017

Tvůrce seriálu Paul Scheuring nyní otevřeně promluvil o sezóně páté a vyhlídkách do budoucna. Scheuring je s pátou řadou velice spokojený. Samozřejmě by si přál, aby měl více času na natáčení, aby akční scény mohly být velkolepější, ale i tak si myslí, že pátá řada dosáhla určité kvality. Devět epizod akorát podle něj stačilo, aby divákům řekl to, co chtěl od samého začátku.

Pátou řadu Paul přirovnal k Indianu Jonesovi. Ten má také vždy zcela uzavřený příběh. Děj má jednoznačný začátek, prostředek a konec. A stále se točí (a budou) točit nové filmy o Indianu Jonesovi s Harrisonem Fordem. A rád by tak viděl i nový Prison Break. Myšlenka páté série byla představit nový a hlavně uzavřený příběh. Scheuring se otevřeně přiznal, že vymyslet další pokračování je velice těžké, ale ne zcela nemožné.


(Dominic PurcellWentworth Miller by se rádi do svých rolí ještě vrátili. Foto: Fox

Jelikož si seriál pohrává s poměrně základním elementem (jak utéct z vězení?), je obtížné pro tvůrce vymyslet něco nového, co bude dávat smysl a nic nebude působit jako nastavovaná kaše. Jelikož Scheuring plánoval pouze jednu sezónu, je nulová pravděpodobnost, že bychom se příští rok nakonec dočkali nové sezóny. Ta totiž v plánu nikdy nebyla, nenapsala se ani jedna strana možného scénáře.

Někdy možná se Scheuring k Prison Breaku opět vrátí, ale on a jeho tým musí přijít s něčím, co bude dávat hlavu a patu. A to může trvat i roky. Paul je sice rád, že se herci chtějí vracet do svých rolí, váží si jejich zájmu, ale příběh je na prvním místě. Sám se přiznal, že měl vymyšlený alternativní konec páté řady, kdy sice byl Michael Scofield šťastný, ale neustále se ohlížel přes rameno, zda ho někdo nesleduje. Konec se šťastným Michaelem mu ale přišel lepší. A úsměv v závěrečné scéně neznamená, že se Scofield už nikdy nedostane do potíží.

Paul Scheuring si po dobu vysílání páté řady četl různé příspěvky fanoušků, kteří reagovali na seriál. Častokrát v nich četl, že v nové sezóně jsme se moc nedočkali Fernanda Sucreho. Paul řekl, že by si přál, aby Sucre byl v seriálu více, ale zkrátka příběh mu to nedovolil. Tvůrci nechtěli Sucreho násilně tlačit do zápletky v Jemenu, a tak ho nechali posloužit alespoň jako záchranu ze země. V příštích sezónách to může být ale jinak.

Diskuze /7

Kotas

Dostali jsme konec, ve kterém jsou všichni šťastní včetně Michalela. Není už na čase, aby zakončení páté sezóny bylo finální? Myslím, že seriálové postavy si toho už taky prožily dost. Nehledě na to, že si seriál udržel poslední sezónou laťku vysoko a další (vynucená) by již nemusela dopadnout tak dobře.

7.7.2017 | 11:28:33
Brunkyyy

Za mna by mohli spravit serie ako utekal v minulosti z tych predoslich vezeni ako spominal…

#3 edison87
8.7.2017 | 9:37:37
edison87

#2 Brunkyyy: To by ale dej oklieštili o Saru, Mika a Linca, ktorí by museli byť v samostatných scénach a ich dejové linky by sa s Michaelovou nepretli (možno iba Sara a Linc). On by ich mohol max. sledovať z diaľky ako v tejto sérii. Mňa osobne by to asi nebavilo, naviac, keby som sa zas musela pozerať na manželstvo Sary a Jacoba. Brr! :/

10.7.2017 | 13:24:10
Jannik

Já bych další sérii klidně brala, je to můj oblíbený seriál, takže se Linca ani Michaela nikdy dost nenabažím. Mrzí mě, že nedali více prostoru Sucremu ani Mikovi se synem. Ano zaslouží si šťastný konec, ale když už PB znovu otevřeli, tak je škoda, že pouze na takhle krátkou minisérii. Teď taky mnoho fanoušků nevěřilo, že si poradí nějak rozumně s Mikovo úmrtím, ale zvládli to. Pokud by vymysleli dobrý děj, bylo by hezké znovu je vidět utíkat :) Ale teda pokud už něco vymyslí, tak snad to nebude za dalších cca 10 let, aby hoši vůbec byli ještě schopni se rozeběhnout :D

11.7.2017 | 10:48:28
miiiuskaa

Piata séria bola dosť super, veľmi vysoká laťka bola nastavená :)

26.7.2017 | 15:53:34
enalanCZ

Úžasná série, doufám, že dočkáme další a stejně skvělé! :-)

redaktor
14.8.2017 | 11:31:37
raftak007

Nevíte někdo, jak to vypadá se 6. serií?? Posledni dobou vídam na instagramu fotky Dominica Purcella ohledně 6. serie. Nevím teda, jestli se jen snaží, aby se natočila další série nebo se už natačí, tak jenom jestli nemá někdo více info. Díky :)

1.10.2017 | 1:13:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie