První republika
82/100 - 38×

První republika

Když se rozvětvená a zámožná rodina Valentových přestěhuje do Prahy Podolí na zrekonstruovanou vilu s obrovskými pozemky, rozhodne se, že změní ráz celé krajiny. Takřka zelenou louku se rozhodnou přebudovat v očích průmyslového rozvoje první poloviny 20. století. Nic ale není idylické ani mezi rolníky a chudinou, střední třídou a ani mezi boháči. Na Valentovy totiž doléhají intriky a boje o moc z minulé generace a prolínají se i tou aktuální.

Česko | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Česká televize | 50 minut
žánr
Drama, Historický

S03E07: Díl sedmý

S03E07: Díl sedmý

Krize mezi Irenou a Hansem se prohlubuje. Zvládne jejich vztah ustát nové problémy?

cz sk
19.10.2018
54 minut

Jan Andrle usilovně trénuje, aby se co nejdříve mohl opět utkat s Kiliánem Tůmou. Jeho rekonvalescenci sleduje Irena, která z má uzdravování velkou radost. Nadšený ale není její manžel Hans. Andrlemu nejde jen o získání cti, ale také o Irenu a o účast na olympiádě.

Po Navrátilovi pátrá policie. Marie totiž v muži, který chtěl zabít Vojtu, pozná muže, se kterým se bankéř setkal a který v lihovaru vyvolal bitku s policisty. Navrátil chce před policií prchnout vzducholodí do Německa. Tam ho zadrží místní policie. Za jeho vydání ale požadují Wilhelma von Lippiho. Česká strana souhlasí a k předání má dojít na česko-německých hranicích. Wilhelm ale požaduje, aby s ním jeho syn Kilián odešel. Policie má strach, že ho von Lippi chce „uklidit“ do bezpečí, ale zatím nemá proti němu žádné důkazy.

Jaroslav plánuje svatbu s Marií, a to i přesto, že jí stále moc nevěří. Nechce ale, aby kvůli těhotenství přišla do řečí.

Magdalena s Vladimírem chtějí přestavět vilu v Podolí, aby se tam mohli nastěhovat. Osloví architekta Jindřicha Kouckého, který mimo jiné trénuje boxery německých Turnerů. Chtějí se tak dostat na stopu tomu, kdo by mohl mít prsty v Rudyho sebevraždě.

Irena dostane balíček, ve kterém je zakrvácená činka. Nástroj, kterým byl zavražděn boxer Olda. Irena Hansovi oznámí, že vše předala Mlčochovi. Sbalí si věci a od svého manžela odejde.

Hrají: Jiří Vyorálek, Ján Koleník, Kristýna Boková, Veronika Arichteva, Stanislav Majer, Katarína Šafaříková, Vladimír Polívka, Adam Mišík, Brigita Cmuntová, Bořek Joura, Stanislav Skopal, Robert Urban a další.
Scénář Jan Coufal.
Režie Biser A. ArichtevHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Reklama

Filtr seriálů
Reklama