První republika
82/100 - 38×

První republika

Když se rozvětvená a zámožná rodina Valentových přestěhuje do Prahy Podolí na zrekonstruovanou vilu s obrovskými pozemky, rozhodne se, že změní ráz celé krajiny. Takřka zelenou louku se rozhodnou přebudovat v očích průmyslového rozvoje první poloviny 20. století. Nic ale není idylické ani mezi rolníky a chudinou, střední třídou a ani mezi boháči. Na Valentovy totiž doléhají intriky a boje o moc z minulé generace a prolínají se i tou aktuální.

Česko | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Česká televize | 50 minut
žánr
Drama, Historický

S03E08: Díl osmý

S03E08: Díl osmý

Pátrání po Kiliánovi nabírá na obrátkách. Policie má proti němu klíčový důkaz.

cz sk
26.10.2018
50 minut

Za Marií přichází Vojta. Chce, aby se v nemocnici zastavila za bankéřem Navrátilem, který po předání zkolaboval. Vypadá to s ním špatně a bude mluvit jedině, když se setká s Marií. Jaroslavovi se to nelíbí, ale nakonec souhlasí. Bankéř Marii požádá, aby navštívila jeho dvě dcerky. Bojí se o ně. Marie mu slíbí, že zjistí, co se s holčičkami stalo. Jaroslav její pomoc ale nechápe. Stále Marii vyčítá její nevěru.

Policie má díky Ireně klíčový důkaz ve vraždě mladého boxera. Činka patří Kiliánovi, po kterém se po přejití hranic slehla zem. Mlčoch žádá von Lippiho, aby mu s jeho hledáním pomohl. Potřebuje seznam všech nemovitostí, které jeho rodině patři. Hans jeho žádost ale odmítá.

Navrátil umírá dřív, než stihne policii cokoli říct. Marie se zastaví za dcerami bankéře Navrátila. Jsou smutné ze smrti otce, ale rády vidí Marii. Jejich poručník je chce poslat do dívčího internátu.

Eliška úspěšně složí závěrečnou zkoušku a ihned dostane nabídku, aby v nemocnici zůstala. S radostí ji přijímá. Celá rodina oslavuje v Břežanech. Na zpáteční cestě Vojta s Eliškou potkají Toufara. V Břežanech řádí pytláci a on po nocích sbírá pasti a snaží se pytláky chytit. Při jednom takovém „lovu“ ho někdo postřelí a Eliška mu musí z ramene vytahovat broky.

Hans chce dostat Irenu zpátky. Nelíbí se mu, jak ho zradila a že chodí večer s Andrlem do tančírny. Takhle se správná manželka nechová. Nabídne Andrlemu, že ho dostane k jednomu z nejlepších německých boxerů, k Maxu Schmelingovi. Tím se mu otevře možnost dostat se na olympiádu. Andrle v tom ale vidí to, že se ho von Lippi chce zbavit a jeho nabídku odmítne.

Magdalena a Vladimír se pokouší zjistit co nejvíce informací o aktivitách německých Turnerů. Můžou mít co do činění i se zbraněmi? Pomoci jim má Jindřich Koucký, Kiliánův trenér.

Hrají: Jiří Vyorálek, Ján Koleník, Kristýna Boková, Veronika Arichteva, Stanislav Majer, Katarína Šafaříková, Vladimír Polívka, Adam Mišík, Brigita Cmuntová, Bořek Joura, Stanislav Skopal, Robert Urban a další.
Scénář Jan Coufal.
Režie Biser A. ArichtevHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Reklama

Filtr seriálů
Reklama