První republika
82/100 - 38×

První republika

Když se rozvětvená a zámožná rodina Valentových přestěhuje do Prahy Podolí na zrekonstruovanou vilu s obrovskými pozemky, rozhodne se, že změní ráz celé krajiny. Takřka zelenou louku se rozhodnou přebudovat v očích průmyslového rozvoje první poloviny 20. století. Nic ale není idylické ani mezi rolníky a chudinou, střední třídou a ani mezi boháči. Na Valentovy totiž doléhají intriky a boje o moc z minulé generace a prolínají se i tou aktuální.

Česko | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Česká televize | 50 minut
žánr
Drama, Historický

Seriál První republika se na podzim vrátí na obrazovky ČT s třetí řadou

Seriál První republika se na podzim vrátí na obrazovky ČT s třetí řadou

Vypjaté emoce, box, swing i přeobsazení jedné z hlavních rolí. To vše přinese třetí řada seriálu První republika.

5 0
2.8.2018

Nová řada seriálu První republika přinese řadu změn. Tou největší je přeobsazení jedné z hlavních rolí. Irenu Valentovou, kterou ve druhé řadě ztvárnila Anna Fialová, nyní ztvární slovenská herečka Katarína Šafaříková.

(Stanislav Majer, Katarína Šafaříková, foto: Česká televize)


Irenin příběh ve druhé sérii končil její svatbou s německým obchodníkem Hansem von Lippim, kterého hraje Stanislav Majer. Nový člen rodiny Valentových bude jedním z hlavních hybatelů děje. Scenáristé se zaměřili na jeho vztah s Irenou a na to, jak jejich sňatek z rozumu ovlivní další členy rodiny Valentových.

Větší prostor dostane také Magdalena Velentová (Veronika Arichteva), bývalá manželka Vladimíra (Ján Koleník). Zatímco ve druhé řadě se tato postava potýkala zejména s problémy, které souvisely s vedením Škvorova lihovaru, tak v nové řadě ji kromě této linky čeká lovestory, a dokonce i nabídka k sňatku.

(Ján Koleník, Veronika Arichteva, foto: Česká televize)

Podle režiséra Bisera A. Arichteva bude nová série mnohem vypjatější a bude hlavně o osobních vztazích. Dalším novým motivem v seriálu bude box a soupeření o účast na olympiádě.

Druhá řada, ve které hrály hlavní roli auta a firemní vztahy, končila v roce 1929 krachem na newyorské burze. Třetí řada by měla na tuto událost navazovat a zobrazit osudy rodiny Valentových od počátku 30. let až do roku 1945.

  • Prvni-republika-III-4b75219ba6d9f74f8fe3cae155d10a2f.jpg
  • Prvni-republika-IIIb-15f04b4aa50e2ec43686aa0538910c5b.jpg
  • Prvni-republika-IIId-ead257b456508d611f07bafbdc8ae3f3.jpg

Diskuze /2

Smrtihlav

Je mi líto, ale na to se dívejte sami. Už druhá řada byla prakticky nestravitelná :-( Vydržel jsem jen 6 dílů a už jsem to fakt nedával. No a to nebylo hlavním důvodem, že všichni zestárli o 15 let, pouze mistr Ján Koleník omládnul o 10 let a měl o 15 cm větší všechny svaly než všichni a to počítám i auta. Oproti první řadě, která také nebyla nic moc, ale přežil jsem, se druhá řada propadla seriálového skelpa Herr Fritzla.

2.8.2018 | 11:13:39
Pavel 1963

Neviděl bych to tak černě, největší problém je název seriálu, protože všichni čelkali něco jiného než "limonádu!, kterou dostali – zatím to vůbec nebylo špatné – jsem zvědav na třetí řadu

2.8.2018 | 17:04:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama