Psych (Agentura Jasno)
93/100 - 47×

Psych(Agentura Jasno)

Při řešení vražd můžete zažít spoustu legrace. A to obzvlášť pokud se vydáváte za medium.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | USA Network | 42 minut
hrají
Dulé Hill (Burton Guster), Timothy Omundson (Carlton Lassiter), Corbin Bernsen (Henry Spencer), Maggie Lawson (Juliet O'Hara), Kirsten Nelson (Karen Vick), James Roday (Shawn Spencer)

Nemáte co na práci? I přesto se koukněte na Psych!

Nemáte co na práci? I přesto se koukněte na Psych!

Po ty, kteří se nezúčastnili sobotního srazu Edny a kteří neviděli upoutávku na Psych, jsem si, ještě kromě traileru na tento skvělý seriál, připravila i 8 důvodů, proč si vlastně toto skvělé detektivní duo pustit k tělu.

0 0
26.3.2012

Co tedy vlastně Psych, neboli Agentura Jasno, je? Je to soukromá agentura velmi vnímavého Shawna, vydávajícího se za medium a jeho nejlepšího přítele Guse, kteří ať už pro policii nebo soukromě řeší různé případy. Nečekejte však typickou obyčejnou kriminálku. Ačkoli se vše točí kolem našeho dua řešícího případ, to nejdůležitější je JAK naše duo řeší případy. A to vždy s notnou dávkou úžasného humoru!

1) Bromance

Jedna z nejúžasnějších věcí na Psych je ústřední duo Shaw a Gus, kteří mají neuvěřitelně pevné, oddané, ale občas i až trochu nezdravé přátelství na které nikdo z nich nedá dopustit. Shaw a Gus se perfektně doplňují a tvoří spolu nepřekonatelnou dvojici nejlepších přátel, kterým se splnil dětský sen o vlastní detektivní kanceláři. A světe div se, vůbec v tom detektivování nejsou špatní! Co nezjistí Shawn svým neobyčejným postřehem pro detail, doplní Gus o ne příliš známa fakta, a to nejen z oboru medicíny.

Pozn.: Co vlastně bromace znamená? Bromance je složenina z anglických slov brother+romance a jde o typ vztahu, který vystihuje blízký vztah dvou heterosexuálních mužů, kteří ačkoli mají stálé partnerky, nebo dokonce rodiny, tráví většinu času spolu.

2) Skvělé dialogy

Seriál je samozřejmě postaven na dokonalých dialozích a nekonečných hláškách, které ani po pátém sledování nepozbývají na zábavnosti a pokaždé vás donutí se zasmát. No, ale co by bylo lepší, než malá ukázka?

Shawn: Je moc brzo, abych měl teorii?

Burton: Mohl bys aspoň počkat, než uvidíme nějaké důkazy?

Shawn: Můžu… když pak budeš spokojenější.

Henry: Shawne, ty doopravdy nejsi můj syn, že ne? Protože jsem ti dal hodinky s věnováním „Neztrať“ a co je první věc co uděláš?

Shawn: Ztratil jsem hodinky.

Henry: Ztratil jsi hodinky.

Shawn: No, tati, to je nějaká novinka, co? Narozeniny jsem včera neměl, že jo? Měl jsem je před 4 měsícema.

Henry: Ano, to je novinka, synu. Po tom, co ses narodil, to trvalo čtyři měsíce, než ses na mě usmál. Tehdy začaly ty hodinky tikat.

Shawn: Kámo, dívej se na cestu, když řídíš!

Gus: Zůstávám dole kvůli bezpečnosti.

Shawn: On střílel rovně přímo do vzduchu, Gusi.

Gus: Kulky stoupají vzhůru. Musí taky klesat dolů.

Shawn: Víš, jakou trajektorii by musely mít, aby se to stalo?

Gus: Opovaž se se mnou hádat o fyzice. Ne ve chvíli, kdy to vypadá, že můžu být zabit.

3) Pop kulturní odkazy

Pokud si rádi užíváte v seriálech různé odkazy, ať už na současné dění ve světě, či na jiné filmy a seriály, tak pro vás Psych bude jak nebe na zemi, protože zde pokaždé narazíte na lepší a lepší a lepší… Ale to byste měli posoudit sami:D

4) Případy

Člověk zde skutečně narazí na velmi neobvyklé případy z netradičních prostředí a Shawnovi teorie, které se nakonec, zatímco se vyvrátí spousta jeho omylů, ukáží jako správné. Neříkám, že je každý případ naprosto dokonalý, ale valnou většinu jsem skutečně dokázala odhadnou velmi stěží a s napětí a výbuchy smíchu, netrpělivě čekala na odhalení vraha.

5) Carlton Lassiter

Jako jeden z důvodu jsem už zmiňovala ústřední netradiční duo, a však měla bych zde zmínit i jednu z vedlejších postav a tou je vrchní detektiv Carlton Lassiter, který se nezdráhá odjistit svou zbraň ani při přehlídce koček. Věřili byste, že je na planetě člověk, který naplánoval pořadí, v jakém by snědl své kolegy v případě, že ztroskotal ve vánici. A ano, pochází z prosluněné Santa Barbary. Skutečně musí dodávat víc?

6) Úžasné obsazení a hostující hvězdy

Samozřejmě tedy kromě dokonalého stálého obsazení se skvělou chemií, které nás dokáže bavit každý týden stále dokola, se zde velmi často objevují slavné hvězdy jako Danny Glover ze Smrtonosné zbraně, Jason Priestley aneb Brandona ze seriálu Beverly Hills 90210 nebo Cybill Shepherd z Moonlightings či samotný kapitán Kirk lodi Enterprise čili William Shatner, ale seznam by mohl pokračovat mnohem dál.

7) Gusovi přezdívky

Člověk skutečně musí žasnout nad tím, co vše je schopen Shaw vymyslet a počastovat tak svého přítele pokaždé naprosto jinou a stejně originální naprosto nesmyslnou přezdívkou a skutečně se zdá, Představte někoho ze svých přátel jako Die Harder, Blackstar, Čokoládový Columbo, Magická hlava, Superčichač, Citronová tráva Gogulope, Galileo Humpkins, Gus „Směšné-kalhoty“ Jackson, Metuzalém Zimolez, Ernesto Agapito Garces Conde de Abelar, Držgrešle Jones, Kolibřík Saltalamacchia, Burton „Olejnička“ Guster, Kobliha Holschtein, Paní Whittlebury, G-Force nebo Control Alt Delete.

8) Ananas

Do poslední role byl obsazen velmi netradiční představitel a to sám Ananas. Osobně mi trvalo pár dílů než jsem si to uvědomila, ale pozorným divákům neunikne v každém dalším či starém díle ananas, který se ukrývá kdesi na obrazovce. Ať už je to samotný ananas ve své ovocné podobě, či jako našlehaný mléčný koktejl nebo obrázek na košili či jako dekorační ozdoba na stole, pokaždé ho tam najdete. Tak si pořádně promněte oči a vrhněte se na koukání!

Tak popravdě, přinutila jsem někoho z nových čtenářů alespoň pouvažovat o tom, že by si zařadil Psych do seznamu „Na co se ještě kouknout“? Nebo krimi-komedie přesto není naprosto váš styl a ani tento článek vás o opaku nepřesvědčil? Těším se na všechny komentáře, jak od stálých, tak doufám, že i od potenciálních budoucích diváků:)

Trailer s CZ titulky

Thumbnail Play icon

Diskuze /9

Shadris

Tak tohle jsi naprosto dokonale vystihla :D :D Tohle všechno do puntíku na psych přímo miluju, jen jsem nikdy nesebrala dost sil abych to sepsala, je to prostě příliš velké množství informací! :D Napadlo mě, kdybyste se někdy nudili, nechtělo by se vám postupně po sériích sesbírat fotky skrytých ananasů z každého dílu?? :P Někdy mi unikne a pořádně není kde se dozvědět o jeho „vystoupení“…třeba bych pomohla, kdyby se taková rubrika zakládala :P :)

26.3.2012 | 17:17:06
thera

Ano, všechny ananasy mám v plánu, jen teď nemám tolik času. Možná během prázdnin, ale pomoc by se určitě šikla:)

čestný člen redakce
26.3.2012 | 17:24:28
Shadris

Budu s tím na léto počítat ;) Stejně jsem měla v plánu projet si to pěkně od 1.série :)

26.3.2012 | 17:30:20
marty269

Pěkně se to čte. :) ještě bych dodal zápletku a počáteční napětí mezi Shawnem a Juls.

27.3.2012 | 0:15:27
mudvayner

Když ona už je šestá série, vždycky se mi těžce pouští do nového seriálu, pokud už jede několik let.

31.3.2012 | 0:10:24
thera

Sice je to 6 série ale pouze po 16ti epizodách, takže jako by to byly tak 4 série:)

čestný člen redakce
31.3.2012 | 17:45:13
caya128

skvělý článek, kdybych Psych nesledovala, tak bych to kvůli tomuto článku zvážila a zkoukla pár dílů :) Miluji ty dva <3

1.4.2012 | 9:19:29
thera

Jen ještě jedna poznámka: ono je asi lepší koukat na seriál, který už nějakou dobu běží, protože je jasné, že je seriál oblíbený a dobrý, a že ho tedy po 1. sérii bez pořádného konce nezruší:) (jak tomu poslední dobou u nových seriálů bývá)

čestný člen redakce
5.4.2012 | 9:48:07
thera

A naposledy tedy dodám, že sama jsem seriál začala sledovat, když už byla 5. série v USA odvysílána:)

čestný člen redakce
5.4.2012 | 20:33:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S09E02: Psych 2: Lassie Come Home

Reklama

8. série

8. série

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama